Stryhns Cup 2015

Himmelev-Veddelev Boldklub
inviterer til
Stryhns cup 2015
Lørdag d. 8/8 og Søndag d. 9/8

Tilmelding
Tilmeldingen kan ske via www.staevner.dk Tilmeldingen er først gældende når deltagergebyret er indbetalt til regnr. 0525 kontonr. 0000321097 i Sparekassen Sjælland.
Tilmeldingsfristen er 31. maj 2015. Husk at tilmelde i den række i skal spille efter sommerferien.

Informationer om de enkelte rækker
Rækkerne vil så vidt det er muligt blive opdelt i a, b/c niveau, der spilles med de proportioner som udbydes i DBU Sjælland efter sommerferien.

Række / banestørrelse / resultater / antal spillere / Pris
U06 D/P 3 mands ingen 6 275
U07 (årg09) 3 mands ingen 6 275
U08 (årg08) 5 mands ingen 8 325
U09 (årg07) 5 mands ingen 8 325
U10 (årg06) 5 mands ingen 8 325
U11 (årg05) 8 mands ja 12 375
U12 (årg04) 8 mands ja 12 375
U13 (årg03) 8 mands ja 12 375
U14 (årg02) 11 mands ja 14 450
U15 (årg01) 11 mands ja 14 450
 

Udover en masse god fodbold, glade fodboldkammerater og medaljer til alle, vil der selvfølgelig også være forskellige boder med mad og drikke. Der vil også komme forskelligt underholdning i løbet af w/e.

Vi glæder os til at se jer

 

Med sportslig hilsen
Himmelev-Veddelev Boldklub

Spørgsmål til cuppen kan mailes til stryhnscup2015@hvb-fodbold.dk
Følg os på https://www.facebook.com/StryhnsCup

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 6 275 9 0
U7 Mixed 6 275 8 0
U8 Mixed 8 325 13 0
U9 Mixed 8 325 21 0
U10 Mixed 8 325 24 0
U11 Mixed 12 375 5 0
U12 Mixed 12 375 5 0
U13 Mixed 12 375 3 0
U14 Mixed 14 425 4 0
U15 Mixed 14 425 1 0
U11 Mixed 14 375 9 0
U12 Mixed 12 375 6 0
U13 Mixed 12 375 5 0
U14 Mixed 14 425 5 0
U15 Mixed 14 425 0 0

Signetud teams

U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev U6 1 Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev U6 2 Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
HVB1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB2 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KFUM KFUM

U7 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Såby Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
HVB1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB2 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB3 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB4 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB5 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB6 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U8 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB Løverne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Krokodillerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Gorillaerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Såby C Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Smølferne C Gevninge IF Logo Gevninge IF
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Tølløse C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Kr. Eskilstrup U8 B Kirke Eskilstrup Boldklub Logo Kirke Eskilstrup Boldklub
RB 1906 - 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 - 2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U9 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB A A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB C C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Leoparderne B Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
FHF07 1 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF07 2 C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF07 1A B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Svogerslev Rød B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev Hvid B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
BK Friheden 1 A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
De Blå Dæmoner A (HBI) A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
De Blå Dæmoner B (HBI) B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
RB 1906 A A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 B B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 C C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Kr. Eskilstrup U9 C Kirke Eskilstrup Boldklub Logo Kirke Eskilstrup Boldklub
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby B B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
HVB D C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U10 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB United B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB City B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Liverpool C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Arsenal C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Såby C Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Vemmelevdrengene B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Greve Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Sort B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
VI39 Sort B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
VI39 Gul C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FHF grøn B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF hvid B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Tune IF 1 B Tune IF Logo Tune IF
Tune IF 2 C Tune IF Logo Tune IF
Svogerslev 2 C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
FC Lejre C FC Lejre Logo FC Lejre

U11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FHF 1 A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HFC A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Køge A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
SVBK 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
RB C RB1906

U13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RB-HVID RB1906
RB-BLÅ RB1906
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
FHF B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt

U15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
tåhylerne C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FHF 2 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Kr. Eskilstrup U11 C Kirke Eskilstrup Boldklub Logo Kirke Eskilstrup Boldklub
talsi novada B Lejre IF Logo Lejre IF

U12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
TBK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
TBK 3 C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Himmelev Veddelev 3 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
SVBK 1 A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB3 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Gundsølille Boyz B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
KB B2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
talsi novada B Lejre IF Logo Lejre IF

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
8. - August 9 2015

Organisation
Himmelev-Veddelev Boldklub
Place
Himmelev Park
Address
Herregårdsvej 46
Postalcode
4000
City
Roskilde
Sport
Soccer
Type
Unknown
Stryhns Cup 2015 map

Tournament overview