VB Drenge Cup 2015

Vejle Boldklubs ungdomsafdeling inviterer efter premieren i 2014 nu for anden gang til endags drengestævne for rækkerne U-8 til U-12 søndag d. 28. juni 2015 med afvikling i VB Parken. VB Drenge Cup afvikles ud fra følgende koncept: - U-8, U-9 samt U-10 5 mands (max 8 spillere) / 2 x 10 min. - U-11, U-12 samt 8-mands (max 11 spillere) / 2 x 15 min.(Spilletiden kan tilrettes antal tilmeldte hold) - I rækker med otte tilmeldte hold eller derover går holdene videre til A- og B-slutspil. Vi beder af hensyn til seedning holdene ved tilmelding angive styrke (A eller B) - Hvert hold garanteres min. 3 kampe - T-shirt som erindringsgave til alle deltagere (str. bestilles v. tilmelding, 8-10, 12-14, S, M, L) - Personlige præmier til vinderne i A og B - Deltagerpris: 5-mands 500,- kr./hold. 8-mands 600,- kr./hold - Frokostpakke (sportsbolle, frugt og vand): 40,- kr. kan bestilles ved tilmelding Der vil være spil- og legefaciliteter for spillere og medfølgende søskende. Velkommen til en dejlig dag i VB Parken med fokus på gode fodboldkampe, masser af samvær og en god afslutning på jeres 2014-2015 sæson. Betaling ved tilmelding: HUSK mrk. deltagerklub/hold.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Drenge U8 Mixed 8 500 Søndag 13 0
Drenge U8 Mixed 8 500 Søndag 11 0
Drenge U9 Mixed 8 500 Søndag 7 0
Drenge U9 Mixed 8 500 Søndag 10 0
Drenge U10 Mixed 8 500 Søndag 2 0
Drenge U10 Mixed 8 500 Søndag 3 0
Drenge U11 Mixed 11 600 Søndag 10 0
Drenge U11 Mixed 11 600 Søndag 10 0
Drenge U12 Mixed 11 600 Søndag 2 0
Drenge U12 Mixed 11 600 Søndag 1 0
gg Mixed 0 0

Signetud teams

Drenge U8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 8 A Dalum IF Logo Dalum IF
Farstrup comfort / Lindved/Grejs B
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
Hedensted IF 3 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Spangsbjerg IF A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Dalum A Dalum IF Logo Dalum IF
Gauerslund IF A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
SUB Sønderborg A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
NBSIF Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Skibet IF 1 A Skibet IF Logo Skibet IF
Østbirk A Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Grindsted GIF 1 A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF

Drenge U8 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Stilling IF 1 B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Harte G&IF B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
"De blå" B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Vejlby IK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Skibet IF 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 3 B Skibet IF Logo Skibet IF
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

Drenge U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
ATI fodbold A
Gauerslund IF A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Jelling FS 1 A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
VB/Engum A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

Drenge U9 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
ATI fodbold B
Team Goalshow B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Vi gir den gas B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Jelling FS 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS 3 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
GGIF B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
VB/Engum B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Løsning B Løsning IF Logo Løsning IF

Drenge U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

Drenge U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Løjt 1 B Løjt IF Logo Løjt IF

Drenge U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng
Vejle Boldklub (A) A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
KB/Dalby1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Blåbjerg A Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
Gug Bk A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
ASV/Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Holstebro boldklub A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub

Drenge U11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub (B) B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
KB/Dalby2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
VSF 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Løjt B Løjt IF Logo Løjt IF
Lyseng 4 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Måbjerg IF B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Grejs-Dalen IK B2 B Grejs IF Logo Grejs IF
Strib B Strib IF Logo Strib IF

Drenge U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Drenge U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

gg 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 28 2015

Organisation
Vejle Boldklub
Place
VB Parken
Address
Hellumvej 9
Postalcode
7100
City
Vejle
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview