HIK PÅSKE CUP

HIK PÅSKE CUP
Lørdag d. 4. april, søndag d. 5. april & mandag d. 6. april


Hellerup Idræts Klub inviterer for anden gang til påsketurnering på kunstgræsbanerne i HIK. Vi har i år udvidet og afvikler såvel 3-, 5- & 8-mandsturneringer på tværs af U5-U12.

Der fokuseres på udvikling og den gode oplevelse for drengene, hvorfor vi vægter spilletid og kort ventetid mellem kampene. Der være påskeæg til alle spillere efter stævnet, og pokal til det vindende hold i 5- & 8-mandsrækkerne.

Hvorfor HIK PÅSKE CUP?
- Mange minutter pr. hold & kort ventetid mellem kampene.
- Påskeæg til alle spillere & pokal til vindende hold i 5- & 8-mands.
- Erfaring med afvikling af stævner inde og ude.

Vejlende spilleplan
Lørdag, 09.30-13.00: Drenge U8 (årg. 2007) 5v5 A - max. 16 hold
Lørdag, 09.30-13.00: Drenge U8 (årg. 2007) 5v5 B - max. 16 hold
Lørdag, 13.00-16.30: Drenge U9 (årg. 2006) 5v5 A - max. 16 hold
Lørdag, 13.00-16.30: Drenge U9 (årg. 2006) 5v5 B - max. 16 hold

Søndag, 09.30-13.00: Drenge U7 (årg. 2008) 5v5 A - max. 12 hold
Søndag, 09.30-13.00: Drenge U7 (årg. 2008) 5v5 B - max. 12 hold
Søndag, 13.00-16.30: Drenge U8 (årg. 2007) 5v5 C - max. 12 hold
Søndag, 13.00-16.30: Drenge U9 (årg. 2006) 5v5 C - max. 12 hold

Søndag, 09.30-12.30: Drenge U5 (årg. 2010) 3v3
Søndag, 09.30-12.30: Drenge U7 (årg. 2008) 3v3
Søndag, 12.30-15.30: Drenge U6 (årg. 2009) 3v3

Mandag, 09.00-12.30: Drenge U10 (årg. 2005) 8v8 A - max. 8 hold
Mandag, 09.00-12.30: Drenge U10 (årg. 2005) 8v8 B - max. 8 hold
Mandag, 12.30-16.00: Drenge U11 (årg. 2004) 8v8 A - max. 8 hold
Mandag, 12.30-16.00: Drenge U11 (årg. 2004) 8v8 B - max. 8 hold
Mandag, 16.00-19.30: Drenge U12 (årg. 2003) 8v8 A - max. 8 hold
Mandag, 16.00-19.30: Drenge U12 (årg. 2003) 8v8 B - max 8 hold

Tilmelding
Prisen for tilmelding er 300,- kr. pr. 3-mandshold, 450,- kr. pr. 5-mandshold & 600,- kr. pr 8-mandshold. Tilmeldingen er endelig, når holdet er bekræftet &  betalingen er gået ind på vores konto:

Reg.nr.: 5478
Konto.nr.: 0900728

Husk tydelig markeing af klub, hold samt staevner.dk ID ved indbetaling.

Kontakt
Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 (2008) 5v5 A Mixed 5 450 Søndag kl. 09.30-13.00 6 0
U7 (2008) 5v5 B Mixed 5 450 Søndag kl. 09.30-13.00 10 0
U10 (2005) 8v8 A Mixed 8 600 Mandag kl. 09.00-12.30 9 0
U10 (2005) 8v8 B Mixed 8 600 Mandag kl. 09.00-12.30 6 0
U11 (2004) 8v8 A Mixed 8 600 Mandag kl. 12.30-16.00 6 0
U11 (2004) 8v8 B Mixed 8 600 Mandag kl. 12.30-16.00 8 0
U12 (2003) 8v8 A Mixed 8 600 Mandag kl. 16.00-19.30 1 0
U12 (2003) 8v8 B Mixed 8 600 Mandag kl. 16.00-19.30 1 0
U8 (2007) 5v5 A Mixed 5 450 Lørdag kl. 09.30-13.00 15 0
U8 (2007) 5v5 B Mixed 5 450 Lørdag kl. 09.30-13.00 21 0
U9 (2006) 5v5 A Mixed 5 450 Lørdag kl. 13.00-16.30 13 0
U9 (2006) 5v5 B Mixed 5 450 Lørdag kl. 13.00-16.30 15 0
U5 (2010) 3v3 Mixed 3 300 Søndag kl. 09.30-12.30 5 0
U6 (2009) 3v3 Mixed 3 300 Søndag kl. 12.30-15.30 22 0
U7 (2008) 3v3 Mixed 3 300 Søndag kl. 09.30-12.30 13 0
U8 (2007) 5v5 C Mixed 5 450 Søndag kl. 13.00-16.30 8 0
U9 (2006) 5v5 C Mixed 5 450 Søndag kl. 13.00-16.30 2 0

Signetud teams

U7 (2008) 5v5 A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.30-13.00

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U7 (2008) 5v5 B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.30-13.00

Teamname LVL Logo Club
Farum 3 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HIK SW Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hekla Barca B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
KBK Hillerød B KBK Hillerød Logo KBK Hillerød
Tårnby Ff B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
GVI1 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Vallensbæk2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U10 (2005) 8v8 A 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag kl. 09.00-12.30

Teamname LVL Logo Club
VIF værebro A V-i-f
B 1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
HIK B1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B1903 Mini A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Benløse A Benløse IF Logo Benløse IF
Jægerspriserne IK A Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U10 (2005) 8v8 B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag kl. 09.00-12.30

Teamname LVL Logo Club
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
lYNGBY B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK U10 B2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Bk Union B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Padderne C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B93 combo B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U11 (2004) 8v8 A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag kl. 12.30-16.00

Teamname LVL Logo Club
KB 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby Boldklub A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold

U11 (2004) 8v8 B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag kl. 12.30-16.00

Teamname LVL Logo Club
KB 3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby Boldklub B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
TEAM KULEK
ØIF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
TIF U11 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF

U12 (2003) 8v8 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag kl. 16.00-19.30

Teamname LVL Logo Club

U12 (2003) 8v8 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag kl. 16.00-19.30

Teamname LVL Logo Club

U8 (2007) 5v5 A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 09.30-13.00

Teamname LVL Logo Club
Skovshoved A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
HIK 07 A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FB07rød A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Citykøreskolen Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF
HUI Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U8 (2007) 5v5 B 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 09.30-13.00

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
KB Piraterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hekla Løverne B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla Tigrene C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Løvens drenge B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903 Striber B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hornbæk 2 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Østerbros Ørne B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AFK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Tigerhold B Nørrebro United Logo Nørrebro United
HIK 07 B2/B3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BIFU8-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U9 (2006) 5v5 A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13.00-16.30

Teamname LVL Logo Club
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK 06 A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
VIF værebro A V-i-f
KB Stjernerne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSV-1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Holtedrengene A FC Holte Logo FC Holte
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
De dovne hunde Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
BSV Puma B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Svogerslev BK A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U9 (2006) 5v5 B 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13.00-16.30

Teamname LVL Logo Club
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
ØIF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
LSK B LSK
BK Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Husum Boldkub B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
holterødderne B FC Holte Logo FC Holte
TFF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Skovshoved I.F. 1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skovshoved I.F. 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
FB Boys B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
HIK 06 Blue Team B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
VIF værebro B V-i-f
Svogerslev 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U5 (2010) 3v3 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.30-12.30

Teamname LVL Logo Club
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Dragør Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Løverne BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Minerne fra Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U6 (2009) 3v3 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 12.30-15.30

Teamname LVL Logo Club
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB-Ronaldo Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby IF 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
FC Holte B FC Holte Logo FC Holte
BK Avarta Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Rosenhøj 1+2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Vallensbæk Gul Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
fremad anager Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
fremad anager Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Skorpionerne C Rudersdal BK
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
FC Ronaldo B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FC MESSI B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
De Unge Messier C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
De Unge Ronaldoer C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Kastrup u6 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U7 (2008) 3v3 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.30-12.30

Teamname LVL Logo Club
Farum 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HIK 08-3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 08-4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
e-takeaway.dk
Brøndby 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hekla City C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BK Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Dragør 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U8 (2007) 5v5 C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 13.00-16.30

Teamname LVL Logo Club
Skovshoved 2 C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Farum 2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HIK 07 B3/B5 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1903 Hvid C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
FIF Blå C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
TIF U8 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF

U9 (2006) 5v5 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 13.00-16.30

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
4. - April 6 2015

Organisation
Hellerup Idræts Klub
Place
HIK
Address
Bregnegårdsvej 25
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview