BGIF CUP 2015 U11

Der er personlig præmie til hver spiller og pokal til vinderholdet i hver række. Betaling senest 15. april. 

Niveau:

Stævnet er opdelt i 3 niveauer. Det gør at alle hold kan deltage.

A-Rækken er for hold der spiller i DBU A

B rækken er for hold der spiller DBU B1

C rækken er for hold der spiller DBU B2 og C række

 Spilleform og regler:

Der spilles 8 mands efter DBU Jyllands regler.

Alle kampe er 2X10 min

Holdet må maksimalt bestå af 11 spillere.

Aller hold er garanteret minimum 4 kampe.

Aldersdispensation er efter DBU regler.

Præmier til alle spillere og pokal til vinderholdene.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 A Mixed 11 550 Lørdag formiddag 16 0
U11 B Mixed 11 550 Lørdag eftermiddag 14 0
U11 C Mixed 11 550 Lørdag eftermiddag 13 0

Signetud teams

U11 A 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bramdrudam GIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe if A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
EFB1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Blåbjerg A -Blåbjerg
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Erritsø GIF A A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Andrup IF A Andrup IF Logo Andrup IF
Harte G&IF A Harte G&IF Logo Harte G&IF
Gauerslund IF A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
HOG A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hornslet IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF

U11 B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bramdrupdam GIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding if B Kolding IF Logo Kolding IF
Varde United Varde IF Logo Varde IF
christiansfeld B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Bredballe IF B1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
FC Horsens B B FC Horsens Logo FC Horsens
Bjert IF Bjert IF Logo Bjert IF
Vamdrup if B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
if92 B if92
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Højby 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
VSF 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U11 C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Bramdrupdam GIF 1 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
EFB3 C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Bredballe IF B2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Erritsø GIF 2 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
FC Horsens C C FC Horsens Logo FC Horsens
Brande IF C Brande IF Logo Brande IF
ØSVN Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
if92 C if92
Bredballe IF C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Danisol C Vejle Kammeraterne Logo Vejle Kammeraterne

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 30 2015

Organisation
Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Place
Bramdrupsdams baner
Address
Bramdrupdkovvej 110
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview