B93 UnikBolig Cup 2015

B93 inviterer i samarbejde med UnikBolig.dk til opstartsstævne 15. - 16. august 2015, så sæsonen kan blive skudt igang med manér.

Stævnet afvikles på B93's baner på Østerbro, Ved Sporsløjfen 10, 2100 København Ø, tæt på S-tog.

Præmier:

Medaljer til alle U-5 til U-9.
Pokaler til top tre i alle rækker fra U10-U13.
Finaler i U10-U13 optages på video, så oplevelsen kan nydes igen og ígen!

min. 5 kampe pr. hold

Afhængig af tilmeldinger laves der niveaudeling i de enkelte rækker.

Der vil være forskellige aktiviteter som hoppeborg, tombola, salg af mad og drikkevarer mv. så ventetiden imellem kampene kan bruges på en sjov måde!

Tilmelding via staevner.dk senest 27. juli 2015.

Tilmelding er først gældende, når indbetaling er modtaget på reg. og konto nr. 8113-7845741 (angiv id-fra stævner.dk), og bekræftelse er modtaget fra B93

Med Sportslig hilsen B93

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-10 (2006)-8 mands Mixed 11 500 Lørdag 15 0
U-10 (2006)-5 mands Mixed 8 400 Lørdag 3 0
U-11 (2005)-8 mands Mixed 11 500 Søndag 9 0
U-13 (2003)-8 mands Mixed 11 500 Søndag 4 0
U-13 (2003)-8 mands Mixed 11 500 Søndag 5 0
U-7 (2009)-3 mands Mixed 5 250 Lørdag 14 0
U-6 (2010)-3 mands Mixed 5 250 Lørdag 10 0
U-8 (2008)-5 mands Mixed 8 400 Lørdag 16 1
U-9 (2007)-5 mands Mixed 8 400 Lørdag 22 0
U-9 (2007)-5 mands Mixed 8 400 Lørdag 2 0
U-11 (2005)-8 mands Mixed 11 500 Søndag 0 0
U-12 (2004)-8 mands Mixed 11 500 Søndag 1 0
U-12 (2004)-8 mands Mixed 11 500 Søndag 9 0
U-8 (2008)-5 mands Mixed 8 400 Lørdag 1 0
U-13 (2003)-8 mands Mixed 11 500 Søndag 7 0
U-12(2004)-8 mands Mixed 11 500 Søndag 13 0
U-11 (2005) -8 mands Mixed 11 500 Søndag 10 0
U-10 (2006)- 8 mands Mixed 11 500 Lørdag 9 0
U-5 (2011)-3 mands Mixed 5 250 Lørdag 0 0
U-9 (2007) - 5 mands Mixed 8 400 Lørdag 16 0

Signetud teams

U-10 (2006)-8 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
VI39 Sort B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Hellas U13 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Nykøbing FC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
TIF U10 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
FB Øst B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Hyllie IK B Hyllie IK
FIX HIPSTERS A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U-10 (2006)-5 mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Helsinge mini piger B Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
B93 - U9piger A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Dragør BK 1 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U-11 (2005)-8 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B93 A1 - 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Pelle 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Pelle 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vanløse IF E&N B Vanløse IF Logo Vanløse IF
HUI B B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U-13 (2003)-8 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FC Damsø A FC Damsø Logo FC Damsø
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Herfølge bk A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U-13 (2003)-8 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FCK B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903-2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B93 ØF B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Fa 2000 B 1 B FA 2000 Logo FA 2000
KFUM Kbh B KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København

U-7 (2009)-3 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Glostrup FK B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Farum Tiger Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Gepard Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B 93 Galactios
FBI A Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
KGB C Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Ronaldos Rødder C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Messis Monstre A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FA2000 A FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Suárez' snappere B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U-6 (2010)-3 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dragør Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
TIF U6 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
AFK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U-8 (2008)-5 mands 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
farum 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
VIF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
B93 - Måltyvene A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
SIF drengene B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
HUI gul B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
B93 OD B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Emil A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FC Holte 1 FC Holte Logo FC Holte

U-9 (2007)-5 mands 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B93 TT B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1903 Sort B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Hvid C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hornbæk 1 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
BK Friheden 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
B93 Haribo B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HIK 07 B3 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FIX 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Skovshoved 1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skovshoved 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B73 B-1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 B-2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 B-3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
FC Holte B FC Holte Logo FC Holte
TIF U9 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
B93 Team Hasse - B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U-9 (2007)-5 mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Jægersborg Hvid B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
TIF U9 piger Taarbæk IF Logo Taarbæk IF

U-11 (2005)-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-12 (2004)-8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U-12 (2004)-8 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B93 A2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB 3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 G B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B 73 Slagelse (B) B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
KIF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Lundtofte 2004 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Team Maksim B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U-8 (2008)-5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U-13 (2003)-8 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B1903-1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
FA2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Vestia A2 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
B.93 - blå A
Farum BK A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Vestia A1 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Greve Fodobld A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U-12(2004)-8 mands 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B93 A1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B 73 Slagelse (A) A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
FC Nordsjælland A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
Himmelev Veddelev Boldklub A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Jægersborg A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
TIF U12 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Skjold Birkerød 1 B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Skjold Birkerød 2 B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold

U-11 (2005) -8 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B93 A1 - 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B 1903 A1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Fremad Valby - A A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fløng-Hedehusene A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HUI A A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Fremad Amager A A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Hellerup Idræts Klub A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U-10 (2006)- 8 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B93 JJ A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 JJ B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Svogerslev 1 A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Dragør Boldklub A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U-5 (2011)-3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-9 (2007) - 5 mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BK Friheden 1 A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
HIK 07 A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 07 A2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FC Holte A FC Holte Logo FC Holte
B93 hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 blå A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Team Hasse - A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AFK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
15. - August 16 2015

Organisation
Boldklubben af 1893
Place
B93's baner
Address
Ved Sporsløjfen 10
Postalcode
2100
City
København Ø
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview