Djurslands Bank NBK Cup 2015

Velkommen til
Djurslands Bank NBK Cup 2015
Lørdag den 23. maj 2015
- Et ungdomsstævne for drenge i alderen U6 til U12 


Nørager Boldklub afholder for første gang et udendørsstævne for ungdomshold i alderen 6-12 år. Vi ligger vægt på at arrangere et seriøst stævne, hvor fodbolden selvfølgelig er i centrum, men derudover skal dagen også være en god oplevelse for alle hold. Stævnet afholdes på Nørager Stadion lørdag den 23. maj 2015.


Djurslands Bank NBK Cup 2015 tilbyder:
-Min. 3 kampe pr. hold
-Gratis pose med frugt til alle hold
-Medaljer til alle spillere i U6
-Ved tilmelding af min. 8 hold i en årgang laves der A og B slutspil
-Medaljer til 1. og 2. plads i A og B række i U7, U8, U9, U10, U11, U12
-Pokal til vinder af A og B række i U7, U8 og U9
-Personlig præmie til vinder af A-række i U10, U11 og U12.

Der spilles på følgende banestørrelser:
U6: 3-mands
U7: 5-mands (god mulighed for U7 hold til at forberede sig på den kommende sæson)
U8-U9: 5-mands
U10: 8-mands (god mulighed for U10 hold til at forberede sig på den kommende sæson)
U11-U12: 8-mands
 

Der er mulighed for at købe mad og drikke i Nørager BK Cafeteria under hele stævnet.
Blandt andet:
-Sandwich
-Pølsehorn
-Forskellig frugt
-m.m.


Lukket for tilmeldinger.

Tilmelding foregår via staevner.dk eller ved e-mail til: rj@l-tek.dk
Sidste tilmelding er tirsdag den 12. maj


Pris for tilmelding: 8-mands: 400 kr. / 5-mands: 300 kr. / 3-mands: 250 kr.


For spørgsmål vedrørende stævnet, mail til:
rj@l-tek.dk eller ring på tlf. 31 32 41 88
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 3 250 Lørdag 8 0
U-7 Mixed 5 300 Lørdag 6 0
U-8 Mixed 5 300 Lørdag 3 0
U-9 Mixed 5 300 Lørdag 10 0
U-10 Mixed 8 400 lørdag 20 0
U-11 Mixed 8 400 Lørdag 10 0
U-12 Mixed 8 400 Lørdag 12 0

Signetud teams

U-6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nørager BK B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Hårup todbjerg mejlby
Grenaa IF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Hadsten 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U-7 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Grenaa IF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Grenaa IF 2 B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF
Virup U7 B Virup IF Logo Virup IF
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U-8 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nørager BK B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
allingåbro if B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

U-9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nørager BK B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
TRIF B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
GIF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Rougsø FF C Rougsø FF Logo Rougsø FF
Virup IF 1 B Virup IF Logo Virup IF
Virup IF 2 Virup IF Logo Virup IF
Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U-10 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nørager BK B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
allingåbro if B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Skørping IF Frem B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Rønde IT B AC Norddjur
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Høst IF B Høst IF Logo Høst IF
Østdjurs 91 B Østdjurs 91 Logo Østdjurs 91
Dronningborg C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Elite-Fodbold A Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Mols IF B IF Mols Logo IF Mols
Hørning C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Grenaa IF A Grenaa IF Logo Grenaa IF
Grenaa IF C Grenaa IF Logo Grenaa IF
B- rækken B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U-11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lyseng U11 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
B B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Åbyhøj-drengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Lyseng 3 B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U-12 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
NBK/AIF A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
RK03 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Østdjurs 91 B Østdjurs 91 Logo Østdjurs 91
Lyseng U11 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
GIF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Sif B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Aabyhøj IF A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Åstrup B Åstrup / Hammelev Fodbold Logo Åstrup / Hammelev Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 23 2015

Organisation
Nørager Boldklub
Place
Nørager Boldklub's baner
Address
Rygårdevej 1A
Postalcode
8961
City
Allingåbro
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview