Kristi Himmelfartsdag Greve Goal Show U6-U9

Greve Goal Show Kristi Himmelfartsdag 14 maj. 2015

Kom og spil en masse fed fodbold i forårssolen på Greve Stadion. Vi byder op til en masse fede kampe på vores flotte anlæg - fordelt på 10 femmandsbaner og 15 tremandsbaner.

Familievenlig stævneprogram, medaljer og sideløbende cup-turnering

Som altid gør vi en ære ud af holde ventetid og kamppauser på et minimum, samt at overholde tider. I U8 og U9 vil der således være ca. 20 minutters kamppause mellem hver kamp. For U6 og U7 vil der maksimalt 2 kampes pause - dog oftest kun en kamps pause. Alle er garanteret minimum 5 kampe.

Det er flotte medaljer til alle deltagere.

Der vil sideløbende være en cup-turnering (vind eller forsvind) turnering på oppustelig bane for hver årgang efterhånden, som man deltager i, når man er færdig i "hovedturneringen".

Har man spørgsmål kan de stilles til michael@holm.mail.dk.

Med venlig hilsen

Michael Holm

Greve Goal Show

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 A+ ForårsmesterSj Mixed 7 400 15 0
U9 B Mixed 7 300 15 0
U7 Bredde Mixed 5 250 14 0
U6 Bredde Mixed 5 250 21 0
U6/U7 Piger Bredde Mixed 5 250 10 0
U9 A Mixed 7 400 8 0
U8/U9 Piger Mixed 5 300 0 0
U9 C Mixed 7 300 14 0
U8 A Mixed 7 400 8 0
U8 B Mixed 7 300 15 1
U8 C Mixed 7 300 13 0

Signetud teams

U9 A+ ForårsmesterSj 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve A2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Næstved Næstved IF Logo Næstved IF
FIX A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
RB1906 RB1906
FFB 1 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
BSV-1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HG Blå A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U9 B 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bk. Hellas 2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
FIX B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Husum Blodklub B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
GF Hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
GF Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
GF Sort B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Husum Boldkub den.2. A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
FFB 3 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
BK Favoritten 1 B BK Favoritten
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
VI39 sort B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF

U7 Bredde 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
e-takeaway.dk
B 93 OD Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Ringsted IF (X) Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF (Y) Ringsted IF Logo Ringsted IF
De stribet vildkatte C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
B93 - Talenterne B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Greve D B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve D2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
2008-B hold 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
2008-B hold 2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hold C B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
RB1906 - 1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 - 2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 - 3 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U6 Bredde 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kb Barcelona A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB-Ronaldo Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC 1 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Hg1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Sengeløse drenge 1 A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sengeløse drenge 2 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Vallensbæk Gul Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Hvid Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Striberne C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Vemmelev U6 B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Fbi Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
KB hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Tonserne fra tune Tune IF Logo Tune IF

U6/U7 Piger Bredde 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre Blå C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Sengeløse piger Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Greve Hvid Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hvidovre Hvid Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U9 A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve A1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve A Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Nif drengene Næstved IF Logo Næstved IF
Bk. Hellas 1 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
BIF2 GUL Brøndby IF Logo Brøndby IF
BIF2 BLÅ Brøndby IF Logo Brøndby IF
FFB 2 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber

U8/U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 C 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nif Næstved IF Logo Næstved IF
B1903 H3 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
FIX C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Måløvs stærke drenge C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Greve C blå C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve C sort C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve C hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HGB C C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
BK Favoritten 2 BK Favoritten
HG Sort C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
VI39 Gul C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Røde Stjerne C Røde Stjerne Boldklub Logo Røde Stjerne Boldklub
AIF 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Bk Hellas - C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U8 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve E A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Taastrup FC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Køge 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Vi 39 Sort A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Roskilde 1906 A A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Ringsted IF 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Herfølge A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
NIF 1 A Næstved IF Logo Næstved IF

U8 B 14 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Værløse BK B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Greve F B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Køge 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
BIFU8-GUL B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BIFU8-BLÅ B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve A Hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve A Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Roskilde 1906 B B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Ringsted IF 2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Haslev B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
FIX 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Vi39 gul B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U8 C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve E C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve F C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Køge 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
De stribet vildkatte C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
Greve B C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Roskilde 1906 C C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Ringsted IF 3 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
NIF 3 C Næstved IF Logo Næstved IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 14 2015

Organisation
Greve Fodbold
Place
Greve Stadion
Address
Lillevangsvej 88
Postalcode
2670
City
Greve
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview