Herfølge Sommer Cup 2015

8/8-15 - Programmet til stævnet er klart - det er desværre bare for stort til at uploade på denne side.

 

De enkelte rækker kan ses på www.cup123.dk/hb - hvor I også under stævnet vil kunne finde løbende opdateringer af resultater.

 

HERFØLGE BOLDKLUB indbyder til Sommer Cup den 15.-16. august 2015.
 

Det afvikles som udendørsstævne for drenge U7 til U12 og for piger U7, U9, U10 og U12.
Der er som sædvanlig flotte pokaler til ALLE spillere.
Hvert hold garanteres minimum 3 kampe.
 

 

 


----------------       STATUS PÅ TILMELDINGER       ---------------------
 

27/7: Der er pt. fyldt op i følgende rækker - U9B, U9C og Piger U12
------------------------------------------------------------------------------------------

 

Såfremt der er for få tilmeldinger i enkelte rækker forbeholder vi os retten til at slå rækkerne (niveau) sammen.
HUSK, at det er rækkerne EFTER sommerferien der er gældende.

Drenge:
U7 (2009) spiller 3 mands, med max 6 spillere. Spiller lørdag, A, B og C rækker
U8 (2008) spiller 5 mands, med max 7 spillere. Spiller lørdag, A, B og C rækker
U9 (2007) spiller 5 mands, med max 7 spillere. Spiller søndag, A, B og C rækker
U10 (2006) spiller 5 mands, med max 7 spillere. Spiller søndag, A, B og C rækker
U11 (2005) spiller 8 mands, med max 11 spillere. Spiller lørdag, A, B og C rækker
U12 (2004) spiller 8 mands, med max 11 spillere. Ingen A-række, B-rækken spiller søndag og C-rækken spiller lørdag,

Piger:
U7 (2009) piger spiller 3 mands, med max 6 spillere. Spiller lørdag ingen niveaudeling
U9 (2007) piger spiller 5 mands, med max 7 spillere. Spiller lørdag, A og B rækker
U10 (2006) piger spiller 5 mands, med max 7 spillere. Spiller lørdag A og B rækker
U12 (2004) piger spiller 8 mands, med max 11 spillere. Spiller lørdag A og B rækker

Det er tilladt at bruge op til 2 spillere pr. hold der er fra 2. halvår på årgangen over. Sygesikringsbevis skal medbringes og forevises på forlangende.

Deltagergebyr:

3-mands: 400 kr, 5-mands: 450 kr, 8-mands: 550 kr.

Antal hold pr. årgang:
Da vi ikke har ubegrænset bane kapacitet, kan der være følgende hold i hver række:
U7 drenge og piger - ubegrænset
8 hold i drenge U8C, U9C, U10C, U12B og U12C
16 hold i drenge U8A, U8B, U9A, U9B, U10A og U10B
Pigerækkerne i U9, U10 og U12 kan samlet have 8 hold i hver årgang fordelt på A og B rækkerne.
Hvis der bliver venteliste, vil alle holdene blive bedt om at betale indenfor 14 dage, ellers overgår pladsen til holdet på venteliste.

Turneringsform:
Der spilles efter SBU's regler.
U7 drenge spiller uden slutspil.
U8-U12 drenge spiller i puljer og derefter slutspil for nr. 1 og 2 i hver pulje.
U7 piger spiller uden slutspil.
U9, U10 og U12 piger spiller i puljer og derefter slutspil for nr. 1 og 2 i hver pulje.

Tilmeldings- og betalingsfrist:
Sidste tilmelding er fredag 31/07-2015: Ved afbud efter denne dato refunderes stævnegebyret ikke. Hvis en række ikke bliver oprettet eller slås sammen kan stævnegebyret tilbagebetales.
Betaling: Kun overførsel via netbank - og senest 31/7-2015  (se dog regel ved ventelister).
Reg. 4424 kt. 4869531464
Husk at angive ID ved tilmelding således at vi kan registrere indbetalingen korrekt.
Betaling skal være modtaget senest 31/7-2015 for at holdet kan deltage i stævnet.
 

Program:

Programmet udsendes senest en uge før afvikling.

Yderlige spørgsmål / oplysninger:

eller send en mail til staevner@hb1921.dk

Vel mødt til Herfølge Sommer Cup :-)

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 A (2009) Mixed 6 400 Lørdag 3 0
U7 B (2009) Mixed 6 400 Lørdag 13 0
U7 C (2009) Mixed 6 400 Lørdag 0 0
U8 A (2008) Mixed 7 450 Lørdag 7 0
U8 B (2008) Mixed 7 450 Lørdag 15 0
U8 C (2008) Mixed 7 450 Lørdag 18 0
U9 A (2007) Mixed 7 450 Søndag 19 0
U9 B (2007) Mixed 7 450 Søndag 16 0
U9 C (2007) Mixed 7 450 Søndag 13 0
U10 A (2006) Mixed 7 450 Søndag 10 0
U10 B (2006) Mixed 7 450 Søndag 23 0
U10 C (2006) Mixed 7 450 Søndag 10 0
U11 A (2005) Mixed 11 550 Lørdag 15 2
U11 B (2005) Mixed 11 550 Lørdag 18 0
U11 C (2005) Mixed 11 550 Lørdag 12 0
U12 B (2004) Mixed 11 550 Søndag 4 0
U12 C (2004) Mixed 11 550 Lørdag 6 0
U7 (Piger 2009) Mixed 6 400 Lørdag 5 0
U9 A (Piger 2007) Mixed 7 450 Lørdag 0 0
U9 B (Piger 2007) Mixed 7 450 Lørdag 8 0
U10 A (Piger 2006) Mixed 7 450 Lørdag 0 0
U10 B (Piger 2006) Mixed 7 450 Lørdag 5 0
U12 A (Piger 2004) Mixed 11 550 Lørdag 0 0
U12 B (Piger 2004) Mixed 11 550 Lørdag 11 0

Signetud teams

U7 A (2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U7 B (2009) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BSF tommy B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Greve D A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rishøj Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rosenhøj 1 A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Hg1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U7 C (2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 A (2008) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KFUM HVID KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
NIF Rød A Næstved IF Logo Næstved IF
VI 39 08 A A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Ringsted A Ringsted IF Logo Ringsted IF

U8 B (2008) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Køge 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
KFUM BLÅ KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Nykøbing FC Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
NIF Gul B Næstved IF Logo Næstved IF
VI39 08 B B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Bjæverskov IF B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Ringsted B B Ringsted IF Logo Ringsted IF
De grønne helte B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
FK Sydsjælland 05 blå B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 05 sort B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
RB 1906 - 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U8 C (2008) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Store Heddinge C Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
Rishøj 2008 2 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Holmegaard GB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Køge 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Nykøbing FC Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Rødvig C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Dalby G&IF C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
NIF Grøn C Næstved IF Logo Næstved IF
VI 39 08 C C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HG A C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG B C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG C C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
RB 1906 - 2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Haslev 1 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U9 A (2007) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Køge 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Herfølge A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Ringsted IF 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Rishøj 1 A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Fremad Valby A A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Rosenhøj 1 A Rosenhøj Boldklub
KBU9A2 - Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBU9A2 - Sort A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBU9A2 - Rød A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Haslev A A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Lynge-Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
NFC-1 A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
NFC-2 B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen

U9 B (2007) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Køge 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
De Blå Dæmoner (HBI) B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Ringsted IF 2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
NIF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Albertslund if B Albertslund IF Logo Albertslund IF
VI39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
VI39 Tigerne 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Taastrup FC1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Haslev B1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Tigerne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Roskilde KFUM Fun4Kids I B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U9 C (2007) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Køge 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 4 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Ringsted IF 3 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Holmegaard GB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
NIF 3 C Næstved IF Logo Næstved IF
Hundige C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Rishøj 2 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rosenhøj 2 C Rosenhøj Boldklub
Taastrup FC2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Haslev C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
NFC-3 Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen

U10 A (2006) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
AIk 65 Gul Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Svogerslev 1 A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
River Plate A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Haslev 1 A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Bjæverskov Orange A IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

U10 B (2006) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sgif B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
HIK 06B blue team B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
SBI B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Jyllinge FC1 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Jyllinge FC 2 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Holmegaard B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Svogerslev 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Palermo B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Køge Boldklub B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Haslev 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 3 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Bjæverskov Hvid B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Suså IF B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Herfølge Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U10 C (2006) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Holmegaard C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Svogerslev 3 C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Haslev 4 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Bjæverskov Blå C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
AIK 65 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Suså Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening

U11 A (2005) 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
HFC1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
b 1903 A1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
VIF værebro A V-i-f
KFUM stribede KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Nyråd A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Hellerup Idræts Klub A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FA 2000 (1) A FA 2000 Logo FA 2000

U11 B (2005) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB Hvid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
AFK B1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
JA Auto B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
KFUM BLÅ KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FK 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FA 2000 (2) B FA 2000 Logo FA 2000

U11 C (2005) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AFK C1 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
Rosenhøj BK C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Snakes C Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
FA 2000 (3) C FA 2000 Logo FA 2000
Herfølge Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U12 B (2004) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 C (2004) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Holmegaard 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Dalby G&IF C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Køge C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Ballerup FC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U7 (Piger 2009) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vindinge IF Vindinge IF Logo Vindinge IF
Herfølge Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U9 A (Piger 2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 B (Piger 2007) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vindinge IF Vindinge IF Logo Vindinge IF
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Køge Boldklub C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
brøndby 08 C Brøndby IF Logo Brøndby IF

U10 A (Piger 2006) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 B (Piger 2006) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF

U12 A (Piger 2004) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 B (Piger 2004) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Køge Pige FC A Køge Pige FC Logo Køge Pige FC
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
FK 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Lynge-Broby B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Fredensborg BI B Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
FK 05 blå B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FA 2000 II B FA 2000 Logo FA 2000

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
15. - August 16 2015

Organisation
Herfølge Boldklub
Place
Herfølge Boldklubs baner
Address
Vordingborgvej 124
Postalcode
4681
City
Herfølge
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview