Dalby Mølle Pokal

Dalby GF (ved Kolding) inviterer til Dalby Mølle Pokal, som afholdes i forbindelse med Dalby Sommerfest den 29. maj til den 31. maj 2015. Dalby Mølle Pokal er et stævne for alle. Niveau-opdelingen er vejledende og vi forbeholder os retten til at slå puljer sammen i tilfælde af manglende tilmeldinger. Der er statuetter til alle i 3-bold (max. 5 pr. hold) Der er pokaler til nr. 1 og 2 i 5-mands (max. 8 pr. hold) Der er pokaler til nr. 1 og 2 i 8-mands (max. 12 pr. hold) Der er havregryn fra Dalby Mølle til alle deltagere. Tilmeldingsfrist den 13. maj 2015. Programmet sendes ud 20. maj 2015 og kan findes på vores hjemmeside: www.dalbygf.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3 250 Søndag 11 0
U7 Mixed 3 250 Lørdag 11 0
U8 Mixed 5 350 Søndag 12 0
U8 Mixed 5 350 Søndag 8 0
U9 Mixed 5 350 Lørdag 4 0
U9 Mixed 5 350 Lørdag 9 0
U9 Mixed 5 350 Lørdag 14 0
U10 Mixed 5 350 Søndag 5 0
U10 Mixed 5 350 Søndag 11 0
U11 Mixed 8 450 Søndag 5 0
U11 Mixed 8 450 Søndag 4 0
U12 Mixed 8 450 Lørdag 3 0

Signetud teams

U6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF
bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Kb 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kb2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Banditterne Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Bramdrupdam B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
NBSIF

U7 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 3 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Dalby U7 B1 B
Dalby U7 B2 B
Dalby U7 B3 B
KB 4 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Seest Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Skanderup - Hjarup C Skanderup / Hjarup IF
Harte Harte G&IF Logo Harte G&IF

U8 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby U8 A A
KB1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Spangsbjerg IF A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
BIF 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
HFK Rød A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
"De blå" A Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF

U8 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby U8 B1 B
Dalby U8 B2 B
KB2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
BIF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Harte G&IF B Harte G&IF Logo Harte G&IF
AVGIF U9-piger A Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 1 A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
SUB 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
KB A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding IF U8 A Kolding IF Logo Kolding IF
Seest 1 A Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
NBSIF 1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Strib IF A Strib IF Logo Strib IF

U9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF piger B Løjt IF Logo Løjt IF
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 3 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
KB2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Seest 2 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
NBSIF 3 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
brenderup B Brenderup
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
EfB 2006 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Strib IF B Strib IF Logo Strib IF

U10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 1 A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Sub A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U10 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
sub B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Christiansfeld 1 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Christiansfeld 2 B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
KIF B Kolding IF Logo Kolding IF
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
KB U10/ B B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KB/Dalby 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Chriatiansfeld IF B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF

U11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KB/Dalby 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Skanderup Hjarup IF B Skanderup Hjarup IF Logo Skanderup Hjarup IF
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Løjt B Løjt IF Logo Løjt IF

U12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bjert/Dalby B Bjert IF Logo Bjert IF
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
jelling B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
30. - May 31 2015

Organisation
Dalby Gymnastikforening
Place
Dalby Stadion
Address
Dalbyvej 118
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview