Morud INTERSPORT Cup 2015

MORUD INTERSPORT CUP 2015


Kom og gentag sidste års succes og vær med i et af Fyns mest populære julestævner første weekend i december (4-5-6 December 2015).

VI HAR FÅET AFBUD FRA U10 PIGE HOLD, SÅ RING EL. SKRIV HVIS I HAR ET HOLD

Kampprogram sendes ud ca. 7-10 dage før stævnet.

Stævnet afvikles i både Veflinge og Langesø hallen.

Der kan tilmeldes hold i følgende årgange

  • Drenge: U7 Mix - U8 - U9 - U10 - U11 - U12 - U13 - U14
  • Piger: U10 - U11 - U12 - U13

For de små årgange (til og med U9) vil der være pokaler til ALLE spillere, fra U10 - 14 vil der være flotte præmier til nr.1 + nr.2 + nr.3 i A puljen samt til nr.1 i B puljen.
 
Evt. spilledato konflikter med FBU stævner vil blive imødekommet så vidt muligt - så tilmeld jer

Vores cafeteria holder åbent under stævnet.

Spilleregler:
Stævnet afvikles som åbent for alle og der er ikke niveauopdeling. Vi forbeholder os ret til at slå to årgange sammen hvis er er mindre end 5 tilmeldte hold pr. årgang.

Hvert hold må max have en dispensationsspiller/kvartalsspiller på holdet.

Der garanteres minimum 6 kampe af 5 min.
 
8 hold pr årgang (16 hold i U7 mix da de spiller på halv bane ), dette er lig med 2 puljer med 4 hold i hver, derefter mødes 1erne og 2erne i en A pulje og 3erne og 4erne i en B pulje.

Hvis der er stor tilmelding i en årgang, så opretter vi ny turnering, så snart vi har 8 nye hold på ventelisten
 
Der spilles efter FBU  indefodbolds regler med nedenstående særregler . I kampe hvor der skal findes en vinder spilles til første mål, såfremt der ikke er en afgørelse efter 5 minutter  afgøres kampen på straffespark (3 stk).

Der spilles 3:3 for U7 mix – Der er ikke kønsopdeling i denne årgang

Årgang
U7 Mix
U8 U9 U10-U12 U13-14
Max spillere på hold 5 7 7 6 6
Antal spillere på banen 3 5 5 4 4
1 spiller over midten Nej Nej Nej Nej Ja
Målmand må tage med hænder Nej Ja Ja Nej Nej
Udvist spiller må erstattes med ny Ja Ja Ja

Ja (U12 nej)

Nej

Klubberne melder sig ved indgangen ved ankomst og bedes venligst være klar 15 minutter før starten på deres pulje.

Prisen pr. hold er Kr. 350 (300 for U7 mix)
Reg. Nr.: 2376 - Kontonr.: 6280 612 101
Mobilpay / Swipp er muligt tlf.: 29229430

HUSK nu at angive klub og årgang eller id nr. ved elektronisk betaling.


Kontakt:
Email : intersportcup@morud.dk
Anders Nielsen - 21749305
Lars-Bo Christensen - 29229430 
 
For mere information se her: fodbold.morud.dk/intersportcup

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Drenge Mixed 7 350 Lørdag Kl. 9:30 - 13:00 20 0
U9 Drenge Mixed 7 350 Søndag Kl. 09 - 14.00 25 3
U7 Mix Mixed 5 300 Lørdag Kl. 09 - 11:30 13 1
U10 Drenge Mixed 6 350 Søndag Kl. 09 - 14.00 21 1
U11 Drenge Mixed 6 350 Lørdag Kl. 11:30 - 14:00 10 1
U12 Drenge Mixed 6 350 Søndag Kl. 14:00 - 18:00 14 2
U13 Drenge Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 2 0
U14 Drenge Mixed 6 350 Fredag aften Kl. 18 - 22 23 2
U10 Piger Mixed 6 350 Lørdag Kl. 13 - 17:00 12 0
U11 Piger Mixed 6 350 Søndag eftermiddag 3 0
U12 Piger Mixed 6 350 Søndag Kl. 14:00 - 16:30 10 0
U13 Piger Mixed 6 350 Lørdag Kl. 14:30 - 18:00 11 0
U14 Piger Mixed 6 350 Fredag aften Kl. 18 - 22 2 0

Signetud teams

U8 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Kl. 9:30 - 13:00

Teamname LVL Logo Club
Otterup 1 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup 2 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Ubberud pigerne C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Morud IF B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
EGIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
De seje drenge A
BK Stjernen A

U9 Drenge 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag Kl. 09 - 14.00

Teamname LVL Logo Club
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Rolfsted A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Højby 1 A Højby S&G Logo Højby S&G
højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
Morud C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Oks Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Oks 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
CMA Byg B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Dalum iF A Dalum IF Logo Dalum IF
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U7 Mix 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Kl. 09 - 11:30

Teamname LVL Logo Club
Morud 1 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
LokalBolig Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
EGIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
TPI Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Erritsø GIF 3 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
LokalBolig Vejle 2 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Højby 1 Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 2 Højby S&G Logo Højby S&G

U10 Drenge 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag Kl. 09 - 14.00

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde Boldklub B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Morud 1 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Vinding Drengene B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Håndværkerne B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Danseal A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
MG&BK A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
LuksusPleje Aps A Bredballe IF Logo Bredballe IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
TEAM LMT UG Metal A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
allesø A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø 2 A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
S.F.B. A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
UIF B Ubberud IF Logo Ubberud IF

U11 Drenge 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Kl. 11:30 - 14:00

Teamname LVL Logo Club
Morud 1 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF
næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U12 Drenge 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag Kl. 14:00 - 18:00

Teamname LVL Logo Club
Morud 1 C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Nr. Lyndelse/Søby FC A Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Højby A Højby S&G Logo Højby S&G
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Tommerup Bk A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
OKS Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Vejle Øst A
Sanderum 3 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 A Dalum IF Logo Dalum IF

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften Kl. 18 - 22

Teamname LVL Logo Club
Dragør 3 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BBB 1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
De blå mænd A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Dream Team B
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 4 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Vestens drenge A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
FC Multiwood A
næsby 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
SFB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 3 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BBB 2 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Sport & Profil A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Team Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum-1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum-2 B Dalum IF Logo Dalum IF

U10 Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Kl. 13 - 17:00

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Ubberud IF A Ubberud IF Logo Ubberud IF
Årslev pigerne A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Dalum pigerne A Dalum IF Logo Dalum IF
Middelfart B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Søhus stige C Søhus
Harte G&IF B Harte G&IF Logo Harte G&IF
KRFK C KRFK Logo KRFK
Skårup IF B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Kl. 14:00 - 16:30

Teamname LVL Logo Club
Strib IF A Strib IF Logo Strib IF
Næsby b A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Morud IF A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Årslev BK 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev BK 2 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Lunderskov Boldklub 1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Morud If 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U13 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Kl. 14:30 - 18:00

Teamname LVL Logo Club
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Ejby/Geksted/Brenderup B Ejby IK Logo Ejby IK
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Næsby b A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Kerteminde A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kolding B 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding B 2 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften Kl. 18 - 22

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
4. - December 6 2015

Organisation
Morud Idrætsforening
Place
Langesøhallen
Address
Centret 1
Postalcode
5462
City
Morud
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview