Ølsted Cup 2015

Indbydelse til ØLSTED CUP 2015.

 

Så sker det igen... Nu bliver der igen afholdt fodboldstævne på Ølsted stadion.  

 

 Lørdag den 20. juni 2015.

 

Stævnet er en del af årets byfest, og der vil være mulighed for at deltage i forskellige aktiviteter ind imellem fodboldkampene.

 

Der spilles i følgende rækker:

2009 (U6) & 2008 (U7): 3-bold 

2007 (U8) & 2006 (U9) : 5-bold

NYHED: 2003 (U12) & 2004/2005 (U11/U10): 8 mands.

 

Ølsted Cup er et Fair Play stævne, hvor fokus er på at have en sjov og hyggelig dag, og der er ens præmier til alle.

 

Max antal spillere pr. hold:

U6 & U7           max 5 spillere.                          

U8 - U9            max 7 spillere.

U11 & U12       max  10 spillere.

 

Der vil være lækre T-shirts fra Hummel til alle spillere + guldmedaljer fra U6 til U9.

 

Antal kampe: Vi forventer at der kommer 8-10 hold pr. række, således at hvert hold kommer til at spille min. 4-6 kampe.

Der spilles efter DGI’s regler.

 

Deltager gebyr:

3-bold:    350 kr. pr. hold.

5-bold:    450 kr. pr. hold.

7-mands: 550 kr. pr. hold.

Tilmelding via www.staevner.dk.

 

Vi ser frem til at møde Jer til ØLSTED Cup 2015.

 

Med venlig hilsen.

Stævneudvalget i Ølsted U & GF.

www.oelstedugf.dk.

N.B. Afbud efter tilmeldningsfrist vil stævegebyr blive opkrævet.

Stævnesponsor:

Hummel, Sportigan Horsens, Gartner Bent Hermansen, TMJ Biler, Jimmy Jensen VVS, Horsens Spån Teknik, Jack`s Tømrer, Ølsted Sognegård, Ladegaard, Rasmussen & Partner

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 350 Lørdag formiddag 10 0
U7 Mixed 5 350 Lørdag formiddag 19 0
U8 Mixed 7 450 Lørdag formiddag 10 0
U9 Mixed 7 450 Lørdag formiddag 14 0
U10/U11 Mixed 10 550 Lørdag for/eftermiddag 6 0
U12 Mixed 10 550 Lørdag for/eftermiddag 9 0

Signetud teams

U6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rårup 1 A Rårup GIF Logo Rårup GIF
Rårup 2 C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Rårup 3 C Rårup GIF Logo Rårup GIF
EGIF 1 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 2 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
De Konge Blå Løsning 1 Løsning IF Logo Løsning IF
De Konge Blå Løsning 2 Løsning IF Logo Løsning IF
De Konge Blå Løsning 3 Løsning IF Logo Løsning IF
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF

U7 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rårup B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
TGI 1 B Trelde Gymnastik- og Idrætsforening Logo Trelde Gymnastik- og Idrætsforening
TGI 2 B Trelde Gymnastik- og Idrætsforening Logo Trelde Gymnastik- og Idrætsforening
Hovedgård 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 2 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 3 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 4 FC Horsens Logo FC Horsens
De Konge Blå Løsning 1 Løsning IF Logo Løsning IF
De Konge Blå Løsning 2 Løsning IF Logo Løsning IF
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hedensted 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF

U8 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ølsted C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
julle B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Stenderup 1 B Stenderup SK Logo Stenderup SK
Stenderup 2 Stenderup SK Logo Stenderup SK

U9 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
vejle fc B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Ølsted B Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Hornsyld IF B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Løsning 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Rårup C Rårup
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Krisajs wannabees B
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Stenderup SK B Stenderup SK Logo Stenderup SK
Løverne B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Tigerne B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF

U10/U11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag for/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ølsted B Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
bramdrupdam B Bgif
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Stenderup B Stenderup SK Logo Stenderup SK
Sole IF B Sole IF Logo Sole IF
Barrit Barrit Gymnastik og Idrætsforening  Logo Barrit Gymnastik og Idrætsforening

U12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag for/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ølsted B Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
HorsensFreja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Sole IF Sole IF Logo Sole IF
EIF 1 B Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
EIF 2 B Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
jelling fs B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Fff 1 A Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Fff 2 C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 20 2015

Organisation
Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Place
Ølsted Stadion
Address
Kirstinelundsvej 9, Ølsted
Postalcode
8723
City
Løsning
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview