Sydbank Store Bededags Cup 2015

Versionsopdatering

Version 2

U10 B/C:
Rækken er lavet om til 2 puljer a 5 hold.
Nyt program for alle hold i rækken – tjek nye spilletider

U11 B:
Herfølge er indtrådt i Pulje 6 i stedet for Greve
Program uændret men med nyt hold

U12:
Rækken er lave om til at bestå af 5 hold i stedet for 6 hold.
Nyt program for alle hold i rækken – tjek nye spilletider
 

-------------------------------------------

Sydbank Store Bededags Cup 2015

Fredag d. 1. maj  •  Lørdag d. 2. maj  •  Søndag d. 3. maj


Næstved IF Fodbold afholder igen i år 2015 den traditionsrige Sydbank Store Bededags Cup, hvor der spilles fodbold alle dagene i Store Bededagsferien. Der spilles lige fra 3-mands til 11-mands fodbold og 8- og 11-mands rækkerne er inddelt i forskellige niveauer.

Der er i år Pigerække i U11 ligesom pigerne selvfølgelig er meget velkommen til at deltage i rækkerne for drenge/mixede hold.


Se invitationen her:
Invitation til Sydbank Store Bededags Cup 2015


Fra U7 til U13 afsluttes gruppespillet med semifinaler og finale eller finalerunde, alt afhængig af antallet af deltagende hold i rækken.

Rækker
U6 - 3-mands
U7 - 5-mands
U8 - 5-mands
U9 - 5-mands
U10 - 5-mands & 8-mands
U11 - 8-mands
U12 - 8-mands
U13 - 11-mands
U11 Piger - 8-mands

Præmier

I rækkerne U6 - U8 er der præmier til alle spillerne
I de øvrige rækker er der præmier til nr. 1 & 2

Pris for deltagelse
Kr. 350,- for 3-mands rækker
Kr. 450,- for 5-mands rækker
Kr. 550,- for 8-mands rækker
Kr. 700,- for 11-mands rækker


Betaling
Tilmeldingen er først gældende, når betaling er modtaget
Bank: Sydbank
Reg.nr.: 6060
Kontornr.: 5556772
Husk at anføre holdnavn, klub og række, når du betaler, så vi kan identificere betalingen.




Fodbold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (09) 3-mands Mixed 5 350 Lørdag 12 1
U7 (08) 5-mands Mixed 8 450 Lørdag 14 0
U8 (07) 5-mands Mixed 8 450 Lørdag 9 0
U9 (06) 5-mands Mixed 8 450 Fredag 16 0
UDGÅR U13 (02) A Mixed 14 700 Rækken udgår 1 0
U13 (02) B 11-mands Mixed 14 700 Søndag 7 0
U10 (05) A 8-mands Mixed 11 550 Lørdag 9 0
U10 (05) B/C 5-mands Mixed 8 450 Lørdag 9 0
U11 (04) A 8-mands Mixed 11 550 Fredag 6 0
U11 (04) B 8-mands Mixed 11 550 Fredag 13 0
UDGÅR U11P (04) Mixed 11 550 Rækken udgår 1 0
UDGÅR U12 (03) A Mixed 11 550 Rækken udgår 0 0
U12 (03) 8-mands Mixed 11 550 Søndag 7 0

Signetud teams

U6 (09) 3-mands 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Suså IF B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Næstved 1 C Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Hg 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HGB 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Hg 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg 5 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U7 (08) 5-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næstved Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Ringsted IF (X) Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF (Y) Ringsted IF Logo Ringsted IF
HG S Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Y Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG D Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Fk grøn FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Dalby C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Vemmelev B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening

U8 (07) 5-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Præstø 1 Præstø IF Logo Præstø IF
FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
NIF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 Næstved IF Logo Næstved IF
HG Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Præstø 2 Præstø IF Logo Præstø IF
NIF 3 C Næstved IF Logo Næstved IF

U9 (06) 5-mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Næstved drengene Næstved IF Logo Næstved IF
Nif drengene Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved boys Næstved IF Logo Næstved IF
Nif boys Næstved IF Logo Næstved IF
Nykøbing FC (Bears) B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing FC (Tigers) C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FK Bøllerne B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Brøndby GUL A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
suså B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
TFF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
De små fra NIF C Næstved IF Logo Næstved IF

UDGÅR U13 (02) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Rækken udgår

Teamname LVL Logo Club

U13 (02) B 11-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NIF B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF Bredde Næstved IF Logo Næstved IF
Maribo Boldklub Maribo BK Logo Maribo BK
B93-Blå B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Holbæk B&I Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Team Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U10 (05) A 8-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF. A Næstved IF Logo Næstved IF
HG3 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HFC1 A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Køge U10-1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Nfc A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NB/VELO Nakskov Nakskov Boldklub Logo Nakskov Boldklub

U10 (05) B/C 5-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fli B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HFC2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
NB/VELO Nakskov Nakskov Boldklub Logo Nakskov Boldklub
Næstved drengene Næstved IF Logo Næstved IF
Jyllinge FC B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club

U11 (04) A 8-mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Nykøbing FC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Næstved IF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Himmelev Veddelev A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK

U11 (04) B 8-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
HIK U11 B B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Nykøbing FC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Næstved IF 3 Næstved IF Logo Næstved IF
U11 B NFC syd
EUROPHONER B
TBK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Faxe Ladeplads IF B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herfølge 04 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

UDGÅR U11P (04) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Rækken udgår

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF

UDGÅR U12 (03) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Rækken udgår

Teamname LVL Logo Club

U12 (03) 8-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved.3 C Næstved IF Logo Næstved IF
B.Frem B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Sorø2003 A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
1. - May 3 2015

Organisation
Næstved IF
Place
Næstved IF Fodbold
Address
Rolighedsvej 25
Postalcode
4700
City
Næstved
Sport
Soccer
Type
Unknown
Sydbank Store Bededags Cup 2015 map

Tournament overview