U10 Cup (8-mands)

 U10 stævne på 8-mands bane

Vi inviterer alle U10 hold til stævne, hvor vi spiller på 8-mands bane. Som forberedelse til "livet" som U11 hold er dette stævne helt perfekt!

Alle hold får minimum 5 kampe a´ 20 minutter.

Alle kampe bliver dømt af dommere fra Århus Dommerklub.

Der er A, B, C række for drenge.

Der er A og BC række for piger.

Der er kun plads til 8 hold i hver række - Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, hvis det giver en bedre turnering.

Ved 8 hold i rækken er der personlige præmier til nr. 1, 2 og 3 i hver række.

 

U5, U6, U7, U8 - Sidste stævne før sommerferien
Alle årgange spiller 3-bold.
Hvert hold spiller 5 kampe.
Førstnævnte hold stiller med en baneleder.
Der noteres ikke resultater i 3-bold, men alle spillere får en præmie.
Deltagergebyr pr. hold: 300 kr.

Alle deltagere i 3-bold får en personlig præmie.


Vi glæder os til at se Jer på banerne i Hinnerup.

Sidste frist for tilmelding er den 1/6-15.

Holdgebyr indbetales på 5479-0003209994 (husk at angive årgang og klub)

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 A Mixed 11 600 0900-1600 5 0
U10 B Mixed 11 600 0900-1600 10 0
U10 C Mixed 11 600 0900-1600 9 0
U10 A Mixed 11 600 0900-1600 0 0
U10 B/C Mixed 11 600 0900-1600 3 0
U6 - 3 bold Mixed 6 300 Formiddag 3 0
U7 - 3 bold Mixed 6 300 Formiddag 0 0
U8 - 3 bold Mixed 6 300 Formiddag 0 0

Signetud teams

U10 A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 0900-1600

Teamname LVL Logo Club
FC skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
SIK1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
HFS A Horsens FS Logo Horsens FS

U10 B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 0900-1600

Teamname LVL Logo Club
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Løgstrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
SIK2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
KHIF B B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U10 C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 0900-1600

Teamname LVL Logo Club
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Lystrup C Lystrup IF Logo Lystrup IF
KHIF C C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Lindved GF C Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Bredballe if C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Krisajs Knægte C Give Fremad Logo Give Fremad

U10 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 0900-1600

Teamname LVL Logo Club

U10 B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 0900-1600

Teamname LVL Logo Club

U6 - 3 bold 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 - 3 bold 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 - 3 bold 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 27 2015

Organisation
Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Place
HH-hallen
Address
Svinget 4
Postalcode
8382
City
Hinnerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview