Spar Nord Landsby-cup 2015

SPAR NORD Landsby-cup`en er et 3, 5 og 8-mands stævne for de yngste  fodboldspillere uanset styrke og afvikles over to dage. De enkelte årgange afvikles samme dag. I 2014 deltog der ca. 1.500 fodboldspillere fordelt på 206 hold fra 39 klubber. JBU´s turnering er på dette tidspunkt slut, så mange hold/klubber bruger stævnet til at ønske hinanden en rigtig god sommerferie.

 
Lørdag d. 20.06.15
    
U7 drenge (årg. 08), 3-mands
U7 piger (årg. 08),
3-mands
U11 drenge (årg. 04), 8-mands
U11 piger (årg. 04), 8-mands
U12 drenge (årg. 03), 8-mands
U12 piger (årg. 03), 8-mands
U13 drenge (årg. 02), 8-mands
U13 piger (årg. 02), 8-mands
 
  
Søndag d. 21.06.15:
    
U5 drenge/U5/U6 piger Mix (årg. 10/09), 3-mands
U6 drenge (årg.09), 3-mands 
U8 drenge (årg. 07), 5-mands
U8 piger (årg. 07), 5-mands
U9 drenge (årg. 06), 5-mands
U9 piger (årg. 06), 5-mands
U10 drenge (årg. 05), niveau A, 5-mands
U10 drenge (årg. 05), niveau B, 5-mands
 
U10 piger (årg. 05), 5-mands
 
Gebyr: 250 kr. for 3-mands og 350 kr. for 5-mands og 400 kr. for 8-mands, skal betales på bankkonto nr. 9226 4582218302 ved bekræftelse af tilmelding. Alle tilmeldinger vil via mail modtage kvittering for tilmeldingen. BEMÆRK,at det kun er tilmeldinger foretaget på stævne.dk der kan ses på denne side. For at se fuldstændig opdatering af tilmeldte hold henvises til www.VFBK.dk
 

Yderligere oplysninger på  www.VFBK.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5/U6 Mixed 3 250 Søndag 3 0
U6 Mixed 3 250 Søndag 5 0
U10 Mixed 5 350 Søndag 1 0
U10 Mixed 5 350 Søndag 2 0
U11 Mixed 8 400 Lørdag 2 0
U12 Mixed 8 400 Lørdag 4 1
U11 Mixed 8 400 Lørdag 2 1
U12 Mixed 8 400 Lørdag 4 1
U7 Mixed 3 250 Lørdag 7 0
U7 Mixed 3 250 Lørdag 2 0
U8 Mixed 5 350 Søndag 9 0
U8 Mixed 5 350 Søndag 5 0
U9 Mixed 5 350 Søndag 5 0
U9 Mixed 5 350 Søndag 2 0
U10 Mixed 5 350 Søndag 7 0
U13 Mixed 8 400 Lørdag 1 0
U13 Mixed 8 400 Lørdag 4 0

Signetud teams

U5/U6 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
GS1 C Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
støvringpigerne B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
LKB U6 piger B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
GS2 B Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
GS3 B Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
RKG 1 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Chang A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Øster Hornum IF B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
Hjallerup B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vodskov IF B Vodskov IF Logo Vodskov IF

U12 3 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BIF / TIF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Frem Skørping 1 A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping Frem 2 C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U11 1 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
St. Restrup IF A St. Restrup IF Logo St. Restrup IF

U12 3 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U7 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
NUBI A NUBI Logo NUBI
SSB1 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB3 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
LKB1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U7 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
LKB U7 Piger B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U8 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Øster Hornum IF B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
Aalborg KFUM1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Chang 1 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Super Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Aalborg KFUM4 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
LKB Gistrup 1 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB Gistrup 2 LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
SVIF SVIF Sulsted/Vestbjerg

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Øster Hornum IF B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
Frem Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
RIF1 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
RIF2 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U9 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
GS1 B Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
GS2 B Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Løgstør IF B Løgstør IF Logo Løgstør IF
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Støvring pigerne B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring pigerne Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
RIF I C RIF Fodbold
RIF 2 C RIF Fodbold

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BIF /TIF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
LKB U13 piger B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
20. - June 21 2015

Organisation
Vaarst Fjellerad BK
Place
Vaarst Stadion
Address
Vaarstvej 173
Postalcode
9260
City
Gistrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
Spar Nord Landsby-cup 2015 map

Tournament overview