SHIF CUP

SHIF CUP
Indbydelse
Lørdag d. 6 juni 2015 fra kl 13.00 – 17.00
V/ Forbundsskolen, Hjarupvej 14 6640 Lunderskov

STÆVNESPONSORER:
Følgende hold kan deltage i SHIF CUP 2015:
U6 Mix (3 bold – max 5 tilmeldte per hold)
U7 Mix (3 bold – max 5 tilmeldte per hold)
U8 Drenge (5 bold – max 8 tilmeldte per hold)
U9 Drenge (5 bold – max 8 tilmeldte per hold)
U12 piger 5 bold – max 8 tilmeldte per hold)
U11C Drenge (8 bold – max 11 tilmeldte per hold)
U11B Drenge (8 bold – max 11 tilmeldte per hold)
U12C Drenge (8 bold – max 11 tilmeldte per hold)
SHIF CUP afholdes i forbindelse med Sportsfesten i Skanderup – Hjarup. Så der vil være festplads med masser af aktiviteter og muligheder for at købe mad og drikke.
Kamp tidspunkt:
U6 Mix (4 hold - spilles fra 13.00 til 14.00 – alle kampe varer 10 min)
U7 Mix (4 hold - spilles fra 14.00 til 15.00 – alle kampe varer 10 min)
U8 Drenge (4 hold - spilles fra 13.00 til 14.30 – alle kampe varer 15 min)
U9 Drenge (4 hold - spilles fra 14.30 til 15.45 – alle kampe varer 15 min)
U12 piger (4 hold - spilles fra 15.30 til 16.45 – alle kampe varer 15 min)
U11C Drenge (4 hold - spilles fra 13.30 til 15.30 – alle kampe varer 2 x 10 min)
U11B Drenge (4 hold - spilles fra 15.00 til 16.45 – alle kampe varer 2 x 10 min)
U12C Drenge (4 hold - spilles fra 13.00 til 16.30 – alle kampe varer 2 x 10 min)
Tilmelding og betaling
Der er max 4 hold per årgang, og tilmelding er efter først-til-mølle princippet.

Priser:


U6/U7/U8/U9 DKK 250.00 per hold
U12P/U11/12 DKK 450.00 per hold

Tilmelding senest Onsdag d. 6 Maj 2015
Tilmelding
Tilmelding på http://staevner.dk/staevne/9453/shif-cup.aspx eller på mail mortenkatja@hotmail.com.

Betaling ved tilmelding på: (Husk at skrive klub ved tilmelding) Konto: 7040-1217057
EARLY BIRD

Ved tilmelding inden torsdag d. 30 april 2015 tilbydes der 100kr rabat per hold:
U6/U7/U8/U9 DKK 150.00 per hold
U12P/U11/12 DKK 350.00 per hold
Praktik
– Alle hold bedes melde deres ankomst ved dommerbordet senest 20 min før kampstart.
– Alle hold bedes være klar ved banerne senest 10 min før kampstart.
– Alle hold bedes medbringe egne bolde til opvarmning.
– Parkering foran skolen eller ved banerne.
– Ved udeblivelse eller afbud refunderes stævnegebyret ikke.
– Endeligt kampprogram fremsendes cirka 14 dage for stævnet.
Omklædning
– Der er begrænset mulighed for omklædning, og det anbefales så vidt muligt at klæde om hjemmefra.
Præmier
– Der er præmier til alle spillere – men kun til max tilmeldte spillere per hold.
Regler
– Der spilles efter JBU Region 3’s gældende regler for de pågældende hold, og hvor andet ikke er nævnt.
– Alle hold bedes overhold de af JBU gældende regler for aldersgrupperinger.
– Der spilles en gruppeturnering – uden semifinale og finaler.
– Der gives 3 point for vunden kamp og 1 point ved uafgjort.
– Ved pointlighed for U8 / U9 / U12P / U11 / U12 tæller følgende:
1) Indbyrdes kampe
2) Målscore
3) Flest Scorede mål
4) Straffesparkskonkurrence – bedst af 3 skud
Trøjer
Ved ens trøjer er det førstnævnte hold, som ifører sig overtrækstrøjer (udleveres og afleveres ved dommerbordet).
Vi glæder os rigtig meget til at se jer til SHIF CUP – Lørdag d. 6 juni fra 13.00 til 17.00

STÆVNESPONSORER:
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3 250 Lørdag middag 5 0
U7 Mixed 3 250 Lørdag eftermiddag 10 0
U8 Drenge Mixed 5 250 Lørdag middag 2 0
U9 Drenge Mixed 5 250 Lørdag eftermiddag 4 0
U12 pigerC Mixed 8 450 Lørdag eftermiddag 5 0
U10 Drenge Mixed 5 450 Lørdag eftermiddag 2 0
U11 Drenge Mixed 8 450 Lørdag eftermiddag 0 0
U12 Drenge Mixed 8 450 Lørdag eftermiddag 2 0

Signetud teams

U6 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
SHIF U6 Skanderup / Hjarup IF
SHIF 2 U6 C Skanderup / Hjarup IF
Banditterne C Fynslund Boldklub Logo Fynslund Boldklub
Bramdrupdam B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U7 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SHIF U7 Skanderup / Hjarup IF
SHIF 2 U7 C Skanderup / Hjarup IF
Ødis IF C Ødis IF
Seest 1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub

U8 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
SHIF U8 Drenge Skanderup / Hjarup IF
Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U9 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Seest 1 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest 2 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
SHIF U9 Drenge Skanderup / Hjarup IF

U12 pigerC 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HFK U11 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
SHIF C Skanderup Hjarup IF Logo Skanderup Hjarup IF
Fynslund Fynslund Boldklub Logo Fynslund Boldklub

U10 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SHIF U11 B Drenge B Skanderup / Hjarup IF
SHIF U11 C Drenge C Skanderup / Hjarup IF

U11 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SHIF U12 C Drenge C Skanderup / Hjarup IF
Fynslund U-12 C Fynslund Boldklub Logo Fynslund Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 6 2015

Organisation
Skanderup Hjarup IF
Place
Skanderup-Hjarup Forbundsskole
Address
Hjarupvej 14
Postalcode
6640
City
Lunderskov
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview