AB Tårnby Sommer Cup

UPDATE 6-8-2015

Så er de sidste pladser blevet besat og programmet er under udarbejdelse.

Vi forventer at kunne udsende årets program i løbet af weekenden.

Vi er samtidig glade for at kunne løfte sløret for årets hovedsponsor Tegllund Biler.
Tegllund er en virksomhed med dybe rødder og mange års erfaring inden for autobranchen. Hos Tegllund kan du med garanti finde bilen, der lever op til dine behov og forventninger, uanset om du søger en ny bil eller en nyere, brug personbil, varebil eller 4x4.
Tegllunds 5 filialer i Vejle, Kolding, Fredericia, Haderslev og Vejen er autoriseret forhandler af Opel, Citröen, Fiat, Hyundai, Mitsubishi og Nissan og autoriseret serviceværksted for Skoda, Suzuki og Saab.
Tegllund har altid mere end 300 nyere, brugte biler på lager, som du finder på deres hjemmeside www.tegllund.dk.

Vi minder alle om vores konkurrence på facebook. Søg efter AB Tårnby Sommer Cup, skriv tilmeldings id som kommentar og synes godt om siden og konkurrencen. Der er meget få tilmeldte hold der har gjort det på nuværende tidspunkt og derfor er vinderchancerne naturligvis store. Sidste frist sættes til den 12. august 2015. Det vindende hold vil blive annonceret under stævnet og betalingen returneret hurtigst muligt herefter.

Årets aktiviteter som danner grundlag for årets holdkonkurrence er følgende

  • Speedcage - sponsoreret af Tårnby Selskabslokaler
  • Driblebane - sponsoreret af Andersen & Martini
  • Tøndespark - sponsoreret af Legebutikken.dk
  •  Minigolf - sponsoreret af Bones Amager

Velkommen tilbage til AB Tårnby Sommer Cup 2015, Stævnet som

Vi er glade for at kunne byde jer velkommen til årets udgave af AB Tårnby Sommer Cup 2015.
Stævnet er for alle fodboldglade børn født i årene 2004 - 2011 (U5 - U12)

(Stævnet holdes efter sommerferien, så husk at der er tale om nye årgange)

Stævneformat
Vi afholder stævnet med sportsligt såvel som underholdningsmæssigt fokus. Vi matcher børnene efter niveau fra U8 og op. U5-U7 spiller uden niveaudeling og vi opfordrer alle til at respektere dette, så alle får den bedst mulige oplevelse med fra stævnet.

Stævnet afholdes i henhold til DBU's handlingere og holdninger.

Vi afvikler indledende puljer i alle årgange, registrerer resultaterne og benytte disse på dagen til at matche holdene med hinanden i et slutspil. Vi mener at lige børn leger bedst, men kårer ikke nogen endelig vinder på dagen - for hos AB Tårnby er alle børn vindere.

Puljerne består af 4 hold og slutspillet bliver mellem de respektive 1'ere, 2'ere, 3'ere og 4'ere. Alle hold garanteres 3 pulje kampe og 1-2 slutspilskampe, alt afhængig af antallet af tilmeldte hold.

Vi forventer at have plads til alle, men da vi har valgt at prioritere formatet på stævnet frem for stævnets størrelse, hvorfor vi har sat begrænsninger på antallet af tilmeldte hold i det enkelte niveau på den enkelte årgang. Vi ønsker ikke at gå på kompromis med kvaliteten af stævnet, hvorfor vi, i første omgang, alene modtager tilmeldinger som angivet. Vi vurerer løbende om vi skal foretage justeringer af antallet til gavn for stævnets afvikling. Det kan samtidig betyde at vi kan holde enkelte hen, før vi bekræfter tilmeldingen endeligt.

Aktiviteter, holdkonkurrence, sponsorgaver på ABT Tourkort
Alle deltagere får udleveret et tourkort til brug på de forskellige aktiviteter som er et af kendetegnene ved AB Tårnby Sommer Cup. I år med endnu flere aktiviteter.

I år modtager hver deltager blandt andet 1 birkjuice og 1 stk. frugt fra Netto, Tårnby Torv, billetter til kamp med FC København, Goal Junior magasin og forhåbentlig flere gode sponsorgaver.

I år vil deltagerne blive udfordret i dribling på tid, hårdeste spark, præcisionstønder, fodbold-"Galoppen" og andre sjove ting.

Vores individuelle konkurrence fra tidligere år har vi samtidig valgt at ophøje til en holdkonkurrence i år, hvor det enkelte hold har mulighed for at vinde en lækker præmie til holdet. Holdet skal for at vinde deltage i alle pointgivende aktiviteter, hvorefter det hold med den højeste score præmieres. Der vil være en præmie pr. niveau, pr. årgang.

Kapacitet
Ved et fyldt stævne har vi som udgangspunkt plads til:

  • 8 hold i følgende rækker: U8C, U9C, U10C, U11A, U11 B, U11C, U12A, U12B, U12C
  • 12 hold i følgende rækker: U8A, U8B, U9A, U9B, U10A, U10B
  • op til 24 hold i følgnede rækker: U5, U6, U7

Vi tager forbehold for ændringer i vores prioritering, alt afhængig af interessen for de enkelte årgang og niveauer, hvorfor vores ventelister er åbne og holdes aktive indtil tilmeldingsfristen er udløbet.

Alle tilmeldte hold er garanteret 4-5 kampe.

Spilleformer og antal af spillere pr. hold
U5-U7 spiller 3 mands fodbold og holdene må bestå af op til 5 spillere.
U8-U10 spiller 5 mands fodbold og holdene må bestå af op til 8 spillere.
U11-U12 spiller 8 mands fodbold og holdene må består af op til 11 spillere.

Spilletid og banestørrelser
3 mands spiller 2 x 6 minutter med 1 minuts pause. Maksimal banestørrelse 13 x 21 meter
5 mands spiller 2 x 8 minutter med 2 minutters pause. Maksimal banestørrelse 30 x 40 meter
8 mands spiller 2 x 10 minutter med 2 minutters pause. Forventet maksimal banestørrelse 68 x 52,5

Kampledere
AB Tårnby har intention om at stille kampledere til rådighed på dagen. Kamplederne er sponsoreret af Nordisk Film Biografer i Fields (åbner august 2015). Vi forventer at spillere fra AB Tårnby Eliteafdeling påtager sig denne opgave i lighed med tidligere år. Skulle det ikke lade sig gøre at finde det krævede antal dommere, vil afvikling af 3 mands fodbolden i første omgang blive afviklet som døm selv kampe.

Fælles Tidstagning
Kampenen vil så vidt muligt programmet tillader det blive igangsat samtidig. Der fløjtes til halvleg og afsluttende fløjt foretages centralt.

ABT Foto
Igen i år forventer vi at klubbens egen frivillige fotograf er til stede for at tage de gode billeder af netop jeres unger ved stævnet. I kan se de gode billeder fra de tidligere år på disse links, hvor man også har mulighed for at kontakte fotograf Karsten Lund, hvis man ønsker kopi af billederne.

 http://abt-foto.dk/index.php/component/k2/item/22-andersen-martini-sommer-cup

http://abt-foto.dk/index.php/component/k2/item/24-andersen-martini-sommer-cup1

Tombola
Igen i år har vi intention om at stable den bedste tombola på benene. Vi sigter mod at der skal være mange gevinster store såvel som mindre, så alle har muligheden for at få lidt med hjem på dagen.

ABT Tutten
Johnny Holmberg og ABT Tutten har åbent begge dage med salg af både vådt og tørt til ganen.

Samarit
Der vil være samarit til stede under stævnet

Hvor
Stævnet afholdes på vores lækre, intime anlæg på Gemmas Alle 41 (v/Tårnby Stadion), hvor vi både tager græs og kunstbaner i brug.

Hvornår
Stævnet afvikles i den første weekend umiddelbart efter sommerferien, den 15. - 16. august 2015. Her er alle børn retur i skole og ikke mindst retur på fodboldbanerne efter en velfortjent sommerferie. Se nærmere tidspunkt for den enkelte årgang under tilmelding.

Pris - (book tidligt rabat)
3 mands DKK 425,-
5 mands DKK 550,-
8 mands DKK 650,-

Der gives en rabat på DKK 50,- til alle hold som er tilmeldt og har betalt seneste den 31. maj 2015.

Tilmelding og betaling
Vi gør opmærksom på at tilmeldingen først er endelig når vi har modtaget stævnegebyret. Hvis vi i det enkelte niveau/årgang tager imod på venteliste, vil alle tilmledte hold blive bedt om at indbetale stævnegebyret inden 14 dage, hvorefter pladsen tilbydes et hold fra ventelisten.

Vi forbeholder os ret til at tilbyde pladsen til andre så længe vi ikke har modtaget betalingen.

Når fristen for tilmelding er overskredet, eller hvis rækken er fyldt op og bekræftet, vil det ikke være muligt at få returneret betalte stævnegebyrer i tilfælde af afmelding.

Sidste tilmeldingsfrist er sat til den 28. juni, så I har mulighed for at sætte det rigtige kryds i jeres kalender og vi har mulighed for at forberede et formidabelt stævne til jer.

Skulle en enkelt række ikke blive til noget grundet mangel på tilmeldinger vil stævnegebyret naturligvis blive refunderet.

Betaling af stævnegebyr bedes foretaget til vores bankkonto i Arbejdernes Landsbank, reg. nr. 5325 konto nr. 0344502 - med reference til tilmeldings ID fra staevner.dk.

Program
Programmet forventes udarbejdet hurtigst muligt og seneste 1 uge før stævnets afvikling. Vi forsøger så vidt muligt at leve op til de udmeldte spilletidspunkter.

Stævneledelse
Alle spørgsmål vedrørende stævnet og dets afvikling, tilmelding, betaling etc. kan stilles til stævneleder, Martin Hülsen Damm pr. mail eller på telefon 23 82 75 44.

Vi ser frem til at se jer igen og byde jer og jeres spillere velkommen til gode timer i selskab med fodbolden hos AB Tårnby.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 - årgang 2010 Mixed 5 425 Lørdag morgen/formiddag 18 0
U7 - årgang 2009 Mixed 5 425 Lørdag morgen/formiddag 24 0
U8 A - årgang 2008 Mixed 8 550 Søndag morgen/formiddag 17 0
U8 B - årgang 2008 Mixed 8 550 Søndag morgen/formiddag 20 0
U8 C - årgang 2008 Mixed 8 550 Søndag morgen/formiddag 4 0
U11 C - årgang 2005 Mixed 11 650 Lørdag morgen/formiddag 11 0
U12 A - årgng 2004 Mixed 11 650 Søndag eftermiddag 12 0
U9 A - årgang 2007 Mixed 8 550 Søndag for-/eftermiddag 22 1
U9 B - årgang 2007 Mixed 8 550 Søndag for-/eftermiddag 15 0
U9 C - årgang 2007 Mixed 8 550 Søndag for-/eftermiddag 10 0
U10 A - årgang 2006 Mixed 8 550 Lørdag eftermiddag 12 0
U10 B - årgang 2006 Mixed 8 550 Lørdag eftermiddag 15 0
U10 C - årgang 2006 Mixed 8 550 Søndag eftermiddag 9 0
U11 A - årgang 2005 Mixed 11 650 Lørdag eftermiddag 11 0
U11 B - årgang 2005 Mixed 11 650 Lørdag eftermiddag 9 0
U12 B - årgng 2004 Mixed 11 650 Søndag eftermiddag 12 1
U12 C - årgang 2004 Mixed 11 650 Lørdag morgen/formiddag 6 0
U5 - årgang 2011 Mixed 5 425 Lørdag morgen/formiddag 0 0

Signetud teams

U6 - årgang 2010 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
FA2000 1 C FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 2 B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 3 B FA 2000 Logo FA 2000
Brøndby IF 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Sundby Boldklub Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Løverne BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KB U6E Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
ABT Minions Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U7 - årgang 2009 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
fremad amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB - Ronaldo Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 4 Brøndby IF Logo Brøndby IF
fremad amager blå Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Glostrup FK Glostrup FK Logo Glostrup FK
AB Tårnby Øst 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Øst 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Vest 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Vest 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Vallensbæk Gul Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Hvid Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Østerbro IF 1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Sundby Boldklub Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
KB hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 A - årgang 2008 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Real Ørestad IF A Ørestad IF Logo Ørestad IF
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hvidovre IF 1 A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
BK Friheden 1 A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Sundby Boldklub A A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
B93 OD B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
BSV 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Brøndby if 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
GVI 2 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
KB Barca A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 B - årgang 2008 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Farum 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Dragør Boldklub 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 3 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Glostrup driblerne B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Dragør 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hvidovre IF 3 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
BK Avarta Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Atletico Ørestad IF B Ørestad IF Logo Ørestad IF
Kloagger B
BK Friheden 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Sundby Boldklub B B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Hold A B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Hold B C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
BSV 2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
ABT Sune B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U8 C - årgang 2008 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dragør Boldklub 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AB Tårnby 4 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hvidovre If 2 C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Farum 2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U11 C - årgang 2005 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby Vest C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hvidovre IF - 1 C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
AB Tårnby CK C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Rishøj 2 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
FIF Hillerød C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
ørestad 2 C Ørestad IF Logo Ørestad IF
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
FB-C C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U12 A - årgng 2004 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby A A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HFC A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Slagelse B&I 1 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
B1903 U12A A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Dragør A A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF
BIF2004-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Fremad Valby 1 A Fremad Valby Logo Fremad Valby

U9 A - årgang 2007 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag for-/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ABT Green Strategy A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
ABT Lillelund A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HUI 1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
FIX 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Dragør Ulvene A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Espergærde IF -1 A Espergærde IF Logo Espergærde IF
B93TT A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Dalum A Dalum IF Logo Dalum IF
B1908 'De seje' A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Fremad 1 A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Totti´s drenge A Vanløse IF Logo Vanløse IF
vi 39 sort A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vi39 gul A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Skjold (Jan) A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U9 B - årgang 2007 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag for-/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ABT Øens B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
ABT Westhouse B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HUI 1 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Fremad 2 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Skjold Rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FIX 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Dragør Tigerne B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør Løverne B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
FA2000-Blå B FA 2000 Logo FA 2000
FA2000-Hvid B FA 2000 Logo FA 2000
Espergærde IF -2 B Espergærde IF Logo Espergærde IF

U9 C - årgang 2007 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag for-/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ABT Cafax C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
ABT AK Smeden C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HUI 1 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Fremad 3 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Skjold Hvid C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FA2000 C FA 2000 Logo FA 2000
Espergærde IF -3 C Espergærde IF Logo Espergærde IF
B1908 Bo#1 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U10 A - årgang 2006 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ABT Øst A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
TFF3 A Tårnby FF Logo Tårnby FF
KB A2 Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Leoparderne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
CIK A Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
BK skjold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B 1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Sundby BK A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U10 B - årgang 2006 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AIF 1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
ABT ØST B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
TFF1 B Tårnby FF Logo Tårnby FF
TFF2 B Tårnby FF Logo Tårnby FF
CIK 2 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
ABT Vest B B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hekla B1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
kastrup boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
kastrup boldklub 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
TPS 1 B Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
Dragør Boldklub B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
ABT Tegllund B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U10 C - årgang 2006 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ABT Vest C C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B93 Gazellerne C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
kastrup boldklub C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
TPS 2 C Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
brede if u10c C Brede IF Logo Brede IF
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U11 A - årgang 2005 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hellas årgang 05 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Rosenhøj Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
AB Tårnby U11 A1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby U11 A2 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Rishøj 1 A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Kastrup Boldklub A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FB-A A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
fix A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U11 B - årgang 2005 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby Vest B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Sport B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
CIK B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Fremad Amager B B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
B1973 Herlev B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
ørestad B Ørestad IF Logo Ørestad IF
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
FB-B B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U12 B - årgng 2004 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fremad 2 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
AB Tårnby B B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Brøndby 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Dragør B B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hørsholm B B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
U12-3 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Fremad Valby 2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby

U12 C - årgang 2004 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby C C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Slagelse B&I 2 C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Fremad 3 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
AIF 1 C Avedøre IF Logo Avedøre IF

U5 - årgang 2011 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
15. - August 16 2015

Organisation
Boldklubben AB Tårnby
Place
AB Tårnby
Address
Gemmas Alle 41
Postalcode
2770
City
Kastrup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview