Kronecup 2015

Så er vi ved at være klar til Kronecup 2015 hvilket vil blive fejret efter alle kunstens regler da vi har 25 års jubilæum i år. Vi tilbyder overnatning for de ældste årgange U 14 til U16, det er på skolen lige ved siden af banerne, desuden er der mulighed for forældre at campere på et areal tæt på anlægget. Gå ind på www.hadstensportsklub.dk vælg fodbold,og læs meget mere, her kan du finde masser af oplysninger. Hvis et hold skal overnatte er det gratis for 2 leder pr. hold.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Mixed 11 450,- Søndag d. 28-6 1 0
U5 Mixed 6 250 , Sammen m. drenge mix hold 0 0
U6 Mixed 6 250,- Sammen m. drenge mix hold 2 0
U7 Mixed 6 250,- Lørdag 27-6 4 0
U8 Mixed 8 350,- Søndag d 28-6 1 0
U9 Mixed 8 350,- Søndag d 28-6 9 1
U10 Mixed 8 350,- Søndag d. 28-6 8 0
U11 Mixed 11 450,- søndag d. 28-6 8 0
U12 Mixed 11 450,- Søndag d .28-6 2 0
U13 Mixed 11 450,- Lørdag d. 27-6 2 0
U14 Mixed 11 550,- Lørdag d. 27-6 2 0
U15 Mixed 11 550,- Lørdag d. 27-6 2 0
U5 Mixed 6 250,- Lørdag d. 27-6 4 0
U6 Mixed 6 250,- Lørdag d. 27-6 8 0
U7 Mixed 6 250,- Lørdag d. 27-6 12 0
U8 Mixed 8 350,- Søndag d. 28-6 17 1
U9 Mixed 8 350,- Søndag d. 28-6 14 0
U10 Mixed 8 350,- Søndag d. 28-6 0 0
U10 Mixed 8 350,- Søndag d. 28-6 5 0
U10 Mixed 8 350,- Søndag d. 28-6 5 0
U11 Mixed 11 450,- Søndag d. 28-6 2 0
U11 Mixed 11 450,- Søndag d. 28-6 7 1
U11 Mixed 11 450,- Søndag d. 28-6 3 0
U12 Mixed 11 450,- Søndag d. 28-6 3 0
U12 Mixed 11 450,- Søndag d. 28-6 0 0
U13 Mixed 11 450,- Lørdag d. 27-6 4 0
U13 Mixed 11 450,- Lørdag d. 27-6 3 0
U13 Mixed 11 450,- Lørdag d. 27-6 3 0
U14 Mixed 14 550,- Lørdag27/Søndag d28-6 1 0
U14 Mixed 14 550,- Lørdag og søndag 27/28-6 0 0
U14 Mixed 14 550,- Lørdag og søndag d. 27/28 0 0
U15 Mixed 14 550,- Lørdag og søndag 27/28-6 0 0
U15 Mixed 14 550,- Lørdag og søndag 27/28-6 3 0
U15 Mixed 14 550,- Lørdag og Søndag 27/28-6 0 0
U16 Mixed 14 550,- Lørdag og søndag 27/28-6 2 0
U16 Mixed 14 550,- Lørdag og Søndag 27/28-6 1 0
U16 Mixed 14 550,- Lørdag og Søndag 27/28-6 0 0

Signetud teams

U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28-6

Teamname LVL Logo Club
U12 drenge B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Sammen m. drenge mix hold

Teamname LVL Logo Club

U6 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Sammen m. drenge mix hold

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U7 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 27-6

Teamname LVL Logo Club
HSK(4) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HGF U7 piger C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Christiansbjerg IF B Christiansbjerg Idrætsforening Logo Christiansbjerg Idrætsforening
Høst Høst

U8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d 28-6

Teamname LVL Logo Club
HGF Hammel C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening

U9 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d 28-6

Teamname LVL Logo Club
HGF Hammel U9 I B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
HGF Hammel U9 II C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Høst IF Høst IF Logo Høst IF
Ha 85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Solbjerg IF B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28-6

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HSK 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hornslet IF Hornslet IF Logo Hornslet IF
aia-tranbjerg C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
FC Skanderborg FC Skanderborg Logo FC Skanderborg

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag d. 28-6

Teamname LVL Logo Club
Houlbjerg Laurbjerg C Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Gødvad Idrætsforening, GIF C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Tøserne B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
ASA C ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Brabrand B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
HSK Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
TST TST

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d .28-6

Teamname LVL Logo Club
Thorsø/Tungelund B Thorsø-Tungelund Idrætsforening Logo Thorsø-Tungelund Idrætsforening
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27-6

Teamname LVL Logo Club
tøzerne B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
BMI A Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening

U14 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27-6

Teamname LVL Logo Club
Grenaa if C Grenaa IF Logo Grenaa IF
Grenaa Grenaa IF Logo Grenaa IF

U15 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27-6

Teamname LVL Logo Club
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hinnerup B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U5 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27-6

Teamname LVL Logo Club
Hadsten 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
TRIF U5 C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
GUI Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening

U6 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27-6

Teamname LVL Logo Club
Hadsten 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Blæksprutterne C ST70 Logo ST70
Ninja-banden C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Pirat-banden C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Ry A Ry fodbold Logo Ry fodbold

U7 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27-6

Teamname LVL Logo Club
HSK(1) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK(2) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK(3) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Dronningborg Boldklub A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Høst Høst
Høst Høst
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Vorup FB A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Helsted Fremad IF 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U8 13 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28-6

Teamname LVL Logo Club
Virup 1 B Virup IF Logo Virup IF
HSK 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
TRIF B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Hammel GF 1 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Hammel GF 2 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Høst IF Høst IF Logo Høst IF
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK2008 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
IF Alliancen 1. A IF Alliancen Logo IF Alliancen
IF Alliancen 2. B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Harlev IK (1) C Harlev IK Logo Harlev IK

U9 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28-6

Teamname LVL Logo Club
Fuglebakken 1 C Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
Fuglebakken 2 C Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
HSK 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 3 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
U9 Hammel 1 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
U9 Hammel 2 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
U9 Hammel 3 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
U9 Hammel 4 C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Høst IF Høst IF Logo Høst IF
HSK 4 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
IF Alliancen 1 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
IF Alliancen 2 B IF Alliancen Logo IF Alliancen

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28-6

Teamname LVL Logo Club

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28-6

Teamname LVL Logo Club
HGF1 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
HGF 2 B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF
GUI 1 B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening

U10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28-6

Teamname LVL Logo Club
HSK1 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
GUI 2 C Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28-6

Teamname LVL Logo Club

U11 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28-6

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Slovan HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Farsø B Farsø
Forza Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28-6

Teamname LVL Logo Club
HSK 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Høst IF C Høst IF Logo Høst IF

U12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28-6

Teamname LVL Logo Club
Åbyhøj 1 A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hadsten Sports klub A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten Sports klub B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 28-6

Teamname LVL Logo Club

U13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27-6

Teamname LVL Logo Club
AIA Tranbjerg 1 A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
GOLDEN BOYS A testrup mårslet Gymnastikforening

U13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27-6

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 27-6

Teamname LVL Logo Club
AIA Tranbjerg 2 C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
IF Lyseng II C IF Lyseng Logo IF Lyseng
HSK 3 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag27/Søndag d28-6

Teamname LVL Logo Club

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag og søndag 27/28-6

Teamname LVL Logo Club

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag og søndag d. 27/28

Teamname LVL Logo Club

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag og søndag 27/28-6

Teamname LVL Logo Club

U15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag og søndag 27/28-6

Teamname LVL Logo Club
Høst IF B Høst IF Logo Høst IF
Hsk1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag og Søndag 27/28-6

Teamname LVL Logo Club

U16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag og søndag 27/28-6

Teamname LVL Logo Club

U16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag og Søndag 27/28-6

Teamname LVL Logo Club

U16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag og Søndag 27/28-6

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - June 28 2015

Organisation
Hadsten Sports Klub
Place
Hadsten idrætscenter
Address
Skovvangsvej 20
Postalcode
8370
City
Hadsten
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview