SB Cup 2015

Struer Boldklub og vores sponsorer byder velkommen til SB Cup i Struer-Hallerne Lørdag og Søndag 28-29 /11 2015. Stævnet afvikles for udvalgte drenge- og pigerækker. Der spilles i følgende B & C rækker: Drenge: U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14, U15 & U16. Piger : U7, U11 & U13. Alle hold spiller mindst 4 kampe og deltager gebyr for U6-U8: 200 kr, alle andre hold: 300 kr. Holdene vil blive tilmeldt efter princippet - først til mølle . . . . . . Der tages forbehold for spilletidspunkt. Husk at angive reelt niveau ved tilmelding! Vurderer stævneledelsen et forkert niveau, kan holdet blive diskvalificeret. Ved for få tilmeldinger, vil rækker enten blive lukket eller lagt sammen med en anden række. Vi forbeholder os ret til at lukke for tilmeldinger i de enkelte rækker før tid. Der spilles efter JBU regler. Spilletiden er 8 min/kamp. Én spiller må kun deltage på 1 hold i hver årgang. Tilmelding:  www.staevner.dk - Senest 9/11-2015. Spørgsmål: Karsten Lund, karsten.lund.post@gmail.com. Læs mere: www.struerboldklub.dk. Program kan hentes på www.struerboldklub.dk ca. 10 dage før stævnet. Vel mødt i Struer-Hallerne den 28-29 November 2015. Med sportslig hilsen Struer Boldklub
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6-B Mixed 3 200 Lørdag formiddag 9 0
U6-C Mixed 3 200 Lørdag formiddag 0 0
U7-B piger Mixed 3 200 Søndag formiddag 1 0
U16-B Mixed 4 300 Lørdag eftermiddag 4 0
U16-C Mixed 4 300 Lørdag eftermiddag 1 0
U15-B Mixed 4 300 Lørdag eftermiddag/aften 5 0
U15-C Mixed 4 300 Lørdag eftermiddag/aften 6 0
U14-B Mixed 4 300 Søndag eftermiddag 2 0
U13-B Mixed 4 300 Lørdag eftermiddag 9 1
U13-C Mixed 4 300 Lørdag eftermiddag 8 0
U13-B piger Mixed 4 300 Søndag eftermiddag 5 0
U13-C piger Mixed 4 300 Søndag eftermiddag 3 2
U12-B Mixed 4 300 Søndag eftermiddag 1 1
U11-B Mixed 4 300 Lørdag eftermiddag 6 1
U11-C Mixed 4 300 Lørdag eftermiddag 6 0
U11-B piger Mixed 4 300 Søndag eftermiddag 5 0
U11-C piger Mixed 4 300 Søndag eftermiddag 1 0
U10-B Mixed 4 300 Søndag formiddag 6 0
U10-C Mixed 4 300 Søndag formiddag 10 0
U9-B Mixed 4 300 Lørdag formiddag 11 0
U9-C Mixed 4 300 Lørdag formiddag 6 1
U8-B Mixed 3 200 Søndag formiddag 9 1
U8-C Mixed 3 200 Søndag formiddag 0 0
U7-B Mixed 3 200 Lørdag formiddag 11 1
U7-C Mixed 3 200 Lørdag formiddag 6 1
U7-C Piger Mixed 3 200 Søndag formiddag 1 0
U14-C Mixed 4 300 Søndag eftermiddag 1 0
U12-C Mixed 4 300 Søndag eftermiddag 9 0

Signetud teams

U6-B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SB1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
SB2 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
DKFS B
Borbjerg Skave Fodbold B Borbjerg Skave Fodbold
Borbjerg Skave Fodbold B Borbjerg Skave Fodbold
MAGIC MEJDAL B Mejdal-Halgård

U6-C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7-B piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U16-B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Pink Pirates B
SB 1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
SB 2 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Blå Mænd B

U16-C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U15-B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
SB 1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer 1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Lemvig GF B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
LGF B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Vinderup IK B Vinderup IK Logo Vinderup IK

U15-C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Struer C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Bording IF 1 C Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 2 C Bording IF Logo Bording IF
Struer 2 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Lemvig C Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening

U14-B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U13-B 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Struer B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Lemvig B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Ringkøbing Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
SHN/Ulfborg 1 B SHN/Ulfborg
FC Isdriver B Vemb FS
Pavillonen Handbjerg 1 B Vinderup IK Logo Vinderup IK
Pavillonen Handbjerg 2 B Vinderup IK Logo Vinderup IK
Lemvig gf 2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening

U13-C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Struer C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Bording IF C Bording IF Logo Bording IF
Ringkøbing IF hold 4 C Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
SHN/ulfborg 2 C SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Lemvig GF 3 C Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
FC Snedriver C Vemb FS
RLK 1 C RLK
RLK 2 C RLK

U13-B piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SB DREAM TEAM 1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Bording IF 1 B Bording IF Logo Bording IF
Mejrup U-12 B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Hjerm tøserne B Hjerm FIF Logo Hjerm FIF

U13-C piger 0 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U12-B 0 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U11-B 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team Krøyer B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Hjerm U11 B Hjerm FIF Fodbold
KLG-1 B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Ulfborg SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
SB3 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U11-C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team Zoppe 1 C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
KLG-2 C Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG-3 C Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
GNIF C Gudum Nissum Idrætsforening Logo Gudum Nissum Idrætsforening
RLK C Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub

U11-B piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SB2 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Spjald IF B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Harboøre IF B Harboøre IF Logo Harboøre IF
Mejrup 2 A Mejrup GU Logo Mejrup GU

U11-C piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10-B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Struer B1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Ikast FS B B Ikast FS Logo Ikast FS
Måbjerg Drengene B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Snejbjerg 1 B Snejbjerg SG&I Logo Snejbjerg SG&I
Mejdal 1 B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK

U10-C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Struer B3 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Lemvig 2 C Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Team Zoppe 2 C Resen-Humlum IF Logo Resen-Humlum IF
Ikast FS I C Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS II C Ikast FS Logo Ikast FS
Snejbjerg 2 C Snejbjerg SG&I Logo Snejbjerg SG&I
Mejdal 2 C Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Sydvestmors Sydmors IF Logo Sydmors IF
RIF C Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF

U9-B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Struer 1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
SIK 1 Egeris B Skive IK Logo Skive IK
SIK 2 Egeris B Skive IK Logo Skive IK
Aakjær knægtene B Skive IK Logo Skive IK
team ellebæk B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Mejdal-Halgaard 1 B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Mejdal-Halgaard 2 B Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Team Salon Lagunen B SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Lemvig GF 1 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig GF 2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening

U9-C 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Struer 2 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
5 stjerner C
Mejdal-Halgaard 3 C Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Borbjerg Skave Fodbold C Borbjerg Skave Fodbold
HIF C Harboøre IF Logo Harboøre IF

U8-B 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Struer B B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer B B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Skive E 1 Skive IK Logo Skive IK
Mejrup 1 A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Mejrup 2 A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Mejrup 3 A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Lemvig GF 1 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig GF 2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening

U8-C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7-B 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Struer BK Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Bremdal IK B Bremdal Idrætsklub Logo Bremdal Idrætsklub
Bremdal IK 2 B Bremdal Idrætsklub Logo Bremdal Idrætsklub
Hjerm U7 B Hjerm FIF Fodbold
Egeris drengene B Skive IK Logo Skive IK
Rindum SU 1 B Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Rindum SU 2 B Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
RIF B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF

U7-C 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Struer BK C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer BK Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Bremdal IK C Bremdal Idrætsklub Logo Bremdal Idrætsklub
Aulum IF C Aulum IF Logo Aulum IF
Borbjerg Skave Fodbold C Borbjerg Skave Fodbold

U7-C Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U14-C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U12-C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hjerm U12 C Hjerm FIF Fodbold
SB1 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
SB2 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Bording IF 1 C Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 2 C Bording IF Logo Bording IF
RIF C Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
RLK C RLK
Lemvig GF C Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
28. - November 29 2015

Organisation
Struer Boldklub af 1904
Place
Struer Hallerne
Address
Park Alle 4
Postalcode
7600
City
Struer
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
SB Cup 2015 map

Tournament overview