Solrød Cup 2015

Indbydelse til Solrød Cup 2015.

Solrød FC inviterer hermed til stævne for årgang 2006 og 2007. (5-mands)

Se indbydelse!

En dag hvor fokus vil være på sjov, hygge og god fodbold! Der vil være tombola, boder og lidt musik. og hvad der ellers hører til en god turnering. Der vil være små konkurrencer under stævnet, hvor forskellige overraskelser kan forekomme.

Stævnet afvikles søndag den 6. september 2015 på Solrød FC’s baner,
Tingsryds Allé 27, 2680 Solrød Strand.

Der spilles i følgende rækker:
5-mands U-9 Drenge Årg. 07, Række A

5-mands U-9 Drenge Årg. 07, Række BC

5-mands U-10 Drenge Årg. 06, Række A

5-mands U-10 Drenge Årg. 06, Række BC

Spillebetingelser:
Der spilles efter unionernes nyeste regler for 5-mands fodbold.
En spiller må kun benyttes på ét hold i samme række i turneringen.

Spilletid og bane:
5-mands hold spiller 1 x 10 min uden pause på alm. 5-mandsbane.

Spillerantal:
I rækken må der være 5 spillere + 3 reservespillere pr. hold.

Turneringsplan:
Alle hold er garanteret minimum 5 kampe.

Efter turneringen er færdigspillet vil der være samlet præmieoverrækkelse i form af sponsorpræmier til samtlige spillere.
Derudover vil der være medaljer til alle, samt et sejrstrofæ til vinderholdet (1. plads)

Holdgebyr:
Er 400,00 kr. pr. hold.

Tilmelding:
Tilmelding foretages via www.staevner.dk senest den 23. august 2015,
eller pr. e-mail til sunredbeach@gmail.com, evt. tlf.: 4178 3860, senest den 23. august 2015.
Tilmeldingen er bindende og holdgebyret refunderes ikke.
Tilmeldingen er først gyldig når betaling har fundet sted, med mindre andet er aftalt på forhånd.

Betaling:
Betaling skal ske via netbank til vores konto,
Reg. nr. 2277 – Kto. 6280256534 (Nordea) eller MobilePay/Swipp: 2387 8006
Betaling skal være foretaget senest den 23. august 2015.

Øvrigt:
Evt. spørgsmål kan besvares ved henvendelse til Jesper Rønman, tlf. 4178 3860.
Hurtig tilmelding anbefales, ”den der kommer først til mølle, får først malet”.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9-drenge (2007) Mixed 8 400 Søndag formiddag 20 4
U9-drenge (2007) Mixed 8 400 Søndag formiddag 18 2
U10-drenge (2006) Mixed 8 400 Søndag eftermiddag 20 0
U10-drenge (2006) Mixed 8 400 Søndag eftermiddag 23 0

Signetud teams

U9-drenge (2007) 12 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Køge 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Herfølge A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Skoda køge A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
IDEA Graphics A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Solrød u9 A A Solrød FC Logo Solrød FC
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Ringsted IF 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
B93 Hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Skovshoved 2 A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Bk Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Ølstykke FC-1 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U9-drenge (2007) 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Køge 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Hornbæk 2 C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
De Blå Dæmoner B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Solrød fc u9 B B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød u9 C C Solrød FC Logo Solrød FC
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Slagelse B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Ringsted IF 2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
B93 Blå B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Skovshoved 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Bk friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Greve B 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U10-drenge (2006) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Aik 65 A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Gadstrup A Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Svogerslev 1 A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev 2 A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Boca Juniors A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
River Plate A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Haslev A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
GVI 2 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U10-drenge (2006) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
VI39 Sort B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
VI39 Gul C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Køge Boldklub Sort B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI
Greve Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hvid Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Sort B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
SBI B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Rishøj 1 B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj 2 B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 6 2015

Organisation
Solrød FC
Place
Solrøds baner
Address
Tingsryds Allé 27
Postalcode
2680
City
Solrød Strand
Sport
Soccer
Type
Unknown
Solrød Cup 2015 map

Tournament overview