Dall/Ferslev IF's Spar Nord Cup 2016

SPAR NORD CUP 2016

Cup'en med medalje til alle spillere.

+ Pokal til vinderholdet i alle finalepujler

Dall/Ferslev IF Fodbold inviterer hermed til Spar Nord Cup lørdag den 16. og søndag 17. april 2016 på Dall/Ferslev Stadion, Klokkevej 49, Dall Villaby, 9230 Svenstrup.
I et dejligt lukket område med panna-baner og multibane, så der plads til leg, når der ikke spilles uden at skulle bekymre sig om biler.


 
Der spilles normalt i følgende rækker:
Lørdag d. 16. april      
U7 drenge 3 mands 1 x 10 min max 5 spillere/hold
U8 drenge 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
U9 drenge 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
Søndag d. 17. april      
U6 drenge 3 mands 1 x 10 min max 5 spillere/hold
U8 piger 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
U9 piger 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
U10 piger 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
U10 drenge 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold

 

OBS:
Drengehold må gerne være mix-hold
Det anførte max antal spillere pr. hold bedes overholdt

PULJER:
Indledende runde spilles med 3 hold i hver pulje. Derefter går:

Puljens nr. 1 videre til A slutspil
Puljens nr. 2 videre til B slutspil
Puljens nr. 3 videre til C slutspil.

HOLDGEBYR:
3 mands: 250 kr. – 5 mands: 400 kr.
Gebyret kan indbetales på konto 9296 - 4572622229 eller kontant
på kampdagen før første kamp. Der kan ikke betales med dankort.
Elektronisk overførsel skal mærkes SNC+Klubnavn.

PRÆMIER:
Nr. 1 i alle slutspil får guldmedaljer samt en pokal til klubben.
Nr. 2 i alle slutspil får sølvmedaljer.
Alle øvrige får bronzemedaljer.

REGLER:
Hvor intet andet er anført spilles der efter DBU’s regler

DOMMERE:
Kampene dømmes af lokale dommere.

TILMELDING:
Senest 5.4.2016 – bedes foretaget her på staevner.dk.
Vi sender en mail med bekræftelse på tilmeldingen.
Ved eventuelle spørgsmål kan vi kontaktes via mail til kinifers@gmail.com
eller telefonisk til 9838 3825.
Hvis antal tilmeldte hold overstiger kapaciteten, gælder "først til mølle" princippet.

ANDET:
Der vil være opstillet telt, grillen er tænd og kiosken er åben. Så der mulighed for at købe grillpølser, mad, drikkevarer og godt til rimelige priser.
Med lidt held dukker Frønse op med små overraskelser.

FORBEHOLD:
Arrangøren forbeholder sig retten til ændringer i antal hold pr. pulje, antallet af slutspil, kampenes varighed og andet der er afhængigt af antal tilmeldte hold - eller andre forhold, der gør ændringer nødvendige. Følg med i evt. ændringer på www.dallferslev-if.dk.

Med venlig hilsen
Dall/Ferslev IF Fodbold
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 drenge Mixed 3 250 29 0
U8 drenge Mixed 5 400 21 0
U9 drenge Mixed 5 400 20 0
U6 drenge Mixed 3 250 19 0
U8 piger Mixed 5 400 1 0
U9 piger Mixed 5 400 5 0
U10 piger Mixed 5 400 5 0
U10 drenge Mixed 5 400 15 0

Signetud teams

U7 drenge 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U7 - D1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
U7 - D2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
U7 - D3 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Skalborg 1 B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Skalborg 2 B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Gug BK 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug BK 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug BK 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
U7 C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
SIF 1 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 3 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Nørresundby Forenede Boldklubber B Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber
Nørresundby Forenede Boldklubber B Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber
Nørresundby Forenede Boldklubber B Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 3 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 4 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
IF Bjørn C Nørholm IF Bjørn
Vejgaard 1 A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard 2 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Hjørring IF 2 Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Hjørring IF 1 Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening

U8 drenge 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Thise U 8 B Thise Idrætsforening
Aalborg chang B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Vindblæs u8 C Vindblæs Boldklub
Aalborg chang B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Sulsted drenge B Sulsted IF Logo Sulsted IF
IF Jar lArden 1 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
U8 - D1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
U8 - D2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
DFI 1 B Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
DFI 2 C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Vadum 1 B Vadum IF Logo Vadum IF
Gug 1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
SHI1 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
IF Bjørn C Nørholm IF Bjørn

U9 drenge 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariager I.K. 1 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Mariager I.K. 2 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Nibe 1 A Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nibe 2 C Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
NFB Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
NFB Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Skagen ik Skagen IK Logo Skagen IK
U9 - D1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
U9 - D2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Gandrup SK C Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
NVF-alliancen 1 C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
NVF-alliancen 2 C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
DFI Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Vadum 2 Vadum IF Logo Vadum IF
Aalborg Chang 1 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
FUIK 1 A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
FUIK 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U6 drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
U6 - D1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
U6 - D2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Jarl Arden 1 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Hadsten SK Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Sulsted IF Sulsted IF Logo Sulsted IF
U6 C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Freja 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Freja 2 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 4 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Gug BK (1) B Gug BK
Gug BK (2) B Gug BK
BI 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Sulsted 2 Sulsted IF Logo Sulsted IF

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Frem Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
ØHI PIGER C Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
SVIF1 SVIF (Sulsted/Vestbjerg)
SVIF2 SVIF (Sulsted/Vestbjerg)
Brønderslev if Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U10 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TøZerne C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Aalborg KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Jetsmark u10 B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Brønderslev IF B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U10 drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSK B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Skagen ik Skagen IK Logo Skagen IK
Jarl-Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
U10 - Dr-1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
U10 - Dr-2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
U10 - Dr-3 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Gudumholm u10 B Gudumholm IF Logo Gudumholm IF
Øster Hornum IF B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
Klejtrup Boldklub B Klejtrup Boldklub
IF Fremad Nørhalne B Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
Aalborg Freja 1 C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
U10 Drenge DFI C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
IF Bjørn C Nørholm IF Bjørn

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
16. - April 17 2016

Organisation
Dall-Ferslev Idrætsforening
Place
Dall/Ferslev Stadion
Address
Klokkevej 49
Postalcode
9230
City
Svenstrup J
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview