ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2015

ØSVN IF inviterer for 4. år til sommerstævne i forbindelse med den årlige sommerfest i Vr. Nebel. Vi forsøger at indlede i puljer af 3 eller 4 hold, hvorefter der ombrydes til A/B/C slutspil hvor alle hold så vidt muligt vil få lige mange og jævnbyrdige kampe. Der er præmier til alle hold.

På sportspladsen vil der desuden være forskellige aktiviteter, så mød talstærkt op til en forhåbentlig dejlig sommerdag i Vr. Nebel. Læs mere på foreningens hjemmeside her.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 P Mixed 5 350 Søndag formiddag 6 0
U12 P Mixed 8 500 Lørdag formiddag 2 0
U6 Mixed 3 250 Lørdag formiddag 12 0
U7 Mixed 3 250 Lørdag formiddag 10 0
U8 Mixed 5 350 Lørdag middag 10 0
U9 Mixed 5 350 Lørdag formiddag 5 0
U10 Mixed 5 350 Søndag middag 3 0
U11 Mixed 8 500 Lørdag middag 7 0
U12 Mixed 8 500 Søndag formiddag 3 0
U5 Mixed 3 250 Lørdag formiddag 0 0

Signetud teams

U9 P 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Øsvn 1 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Øsvn 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Egtved IF C Egtved IF Logo Egtved IF
BGIF Rød C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF Gul B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
AVGIF U9-piger Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U12 P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN IF B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U6 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Banditterne 1 A Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Banditterne 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Banditterne 3 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
AVGIF Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Kb1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kb2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
BGIF 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Verdensholdet B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
NBSIF Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U7 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Lunderskov Boldklub A Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
ØSVN 3 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Vamdrup 2 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup 1 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U8 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Den nye friskole B Hoptrup-Marstrup Idrætsforening Logo Hoptrup-Marstrup Idrætsforening
ØSVN 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
BGIF B BGIF
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Alminde Viuf GIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN IF A A Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN IF B B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Vamdrup IF A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Løjt IF piger A Løjt IF Logo Løjt IF
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club

U11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup if B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
ØSVN 1 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
AVGIF B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
VSF / GDIK U10 A
ØSVN U10 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
20. - June 21 2015

Organisation
Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Place
Sportspladsen
Address
Bavnehøj 175
Postalcode
6040
City
Egtved
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview