Kløverby By CUP 2015

Laven-Linå samarbejder i år med DGI Midtjylland om afviklingen af det store Kløverby Cup som blandt andet byder på:

  • Gratis is til alle spillere (øl/sodavandtil holdledere)
  • Medaljer til nr. 1 og 2 i alle rækker samt også nr. 3 i 3&5 - mands rækkerne.
  • Holdfotografering

3-mands række i U6 mix årg. 10

5-mands rækker - drenge og piger:
U7 mix årg. 09
U8 drenge eller piger årg. 08 (1. klasse)
U9 drenge eller piger årg. 07 (2. klasse)
U10 drenge eller piger årg. 06 (3. klasse)

8-mands rækker - drenge og piger:
U10 drenge årg. 06 (3.klasse)
U11 piger eller drenge årg. 05 (4. klasse)
U12 piger eller drenge årg. 04 (5. klasse)
U13 piger eller drenge årg. 03 (6.klasse)

NB! Vær opmærksom på at holdet skal tilmeldes den række, hvori de skal spille i efterårssæsonen.

Niveauinddeling A,B og C-niveau:
Holdene tilmeldes de enkelte rækker i henholdsvis A,B eller C-niveau.
Det er afgørende for, at vi kan lave de bedste og mest jævnbyrdige puljer.
Vi forbeholder os retten til at lave A/B eller B/C puljer ved få tilmeldinger.

Kampe/dommere:
De indledende puljen forventes afviklet inden for max 3 timer.
Minimum 4 kampe af 2x9min til alle hold. Laven/Linå stiller med dommere til alle kampene.

Stævneprogrammet:
Udsendes fredag 28. august. Her følger yderligere info om stævneafviklingen samt regler.

Betaling og tilmelding:
Jeres tilmelding via staevner bliver registreret men selve betalingen forgår via tilmeldingslinket: www.dgi.dk/201506404015
I bliver ikke dobbeltregistreret selvom i tilmelder jer begge steder.
Betaler i ikke via linket inden tilmeldingsfristen 23. august sendes der efter stævnet en opkrævning til klubbens kasserer.

Spørgsmål rettes til:
DGI Midtjylland - René Vinther Olsen
e-mail: rene.vinther.olsen@dgi.dk
Telefon: 79404374 / 51413204

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 mix Mixed 3 300 3 0
U7 mix Mixed 5 450 6 0
U8 drenge Mixed 5 450 6 0
U8 piger Mixed 5 450 0 0
U9 drenge Mixed 5 450 13 0
U9 piger Mixed 5 450 3 0
U10 drenge, 5-mands Mixed 5 450 8 0
U10 piger, 5-mands Mixed 5 450 3 0
U10 drenge, 8-mands Mixed 8 550 8 0
U11 drenge Mixed 8 550 12 0
U11 piger Mixed 8 550 4 0
U12 drenge Mixed 8 550 7 0
U12 piger Mixed 8 550 6 0
U13 drenge Mixed 8 550 3 0
U13 piger Mixed 8 550 6 0

Signetud teams

U6 mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hadsten B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Gødvad IF piger 2 Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad IF piger 1 Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U7 mix 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virklund B B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Øbg balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Øbg balle ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Gødvad 1 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad 2 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U8 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 1 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 3 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
ØBG Buskelund B ØBG
ØBG Buskelund A ØBG
Resenbro UIF 1 B Resenbro UIF

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NUGF 1 A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF 2 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
GFG Voel C GFG Voel
GFG Voel 1 C GFG Voel
GFG Voel 2 B GFG Voel
IF Centrum B IF Centrum
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
Rødkærsbro IF B Rødkærsbro IF
Gødvad GIF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Resenbro UIF B Resenbro UIF
GFG Voel B GFG Voel

U9 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MIF 1 C Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Sejs/Svejbæk A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U10 drenge, 5-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
"Fighterne" B Snejbjerg SG&I Logo Snejbjerg SG&I
Overlund GF 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Resenbro UIF C Rensenbro UIF
ØBG Buskelund A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Gødvad GIF 3 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
VRI C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Stilling IF B Stillinge IF Logo Stillinge IF

U10 piger, 5-mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Grauballe 1 B Grauballe UGF Logo Grauballe UGF
Grauballe 2 B Grauballe UGF Logo Grauballe UGF
Resenbro UIF B Rensenbro UIF

U10 drenge, 8-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gl. Rye IF B Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
Silkeborg KFUM 1 A Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Silkeborg KFUM 2 C Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
HA85 2 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 1 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Gødvad GIF 1 A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad GIF 2 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Sejs/Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U11 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Thorning IF C Thorning IF Logo Thorning IF
GFG Voel B GFG Voel
Gødvad GIF C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
ØBG C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
FC Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Ikast KFUM B Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Ikast KFUM C Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold

U11 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs/Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sorring/Toustrup C Sorring/Toustrup
Galten FS C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber

U12 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs/Svejbæk B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Voel GFK/Sorring-ToustrupIF C Sorring-ToustrupIF
Gødvad GIF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Eastside Viborg B Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
Låsby Boldklub B Låsby Boldklub
Resenbro UIF B Resenbro UIF
Voel GFK/Sorring-ToustrupIF A Sorring/ToustrupIf

U12 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NUGF B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Gødvad IF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
NUGF Viborg C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF Viborg B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Gjessø UF B Gjessø UF
HA85 1 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U13 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Funder GF B Funder GF Logo Funder GF
Gjern IF C Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
Resenbro UIF B Resenbro UIF

U13 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Viborg FF C Viborg FF Logo Viborg FF
Ans IF B Ans IF Logo Ans IF
Ans IF B Ans IF Logo Ans IF
Sejs/Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Langå IK C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 6 2015

Organisation
Laven-Linå Idrætsforening
Place
Linå Stadion
Address
Linåtoften 20B
Postalcode
8600
City
Silkeborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview