Spar Nord Cup Hadsund

SparNord Cup 2015 i Hadsund


En fodboldcup for piger og drenge i rækkerne U6-U13 med mange hold fra Nordjylland og Østjylland.

Der spilles på 3-, 5- og 8-mands baner.

Præmier
U6-U7:   Guldmedaljer til alle deltagere.
U8-U13: Der spilles om guld, sølv og bronze i alle rækker. Medaljer til alle deltagere.
U8-U13: Der er en stor pokal til alle vinderhold i alle rækker.

Tilmelding
Tilmeldes der flere hold, end der er plads til, er det efter ”først-til-mølle” princippet.
Tilmeldingen er først gældende fra at tilmeldingsgebyret er indbetalt.

Sidste tilmeldingsfrist er mandag den 17. august 2015.
Tilmeldingsgebyret indbetales på kontonummer 9200-4584938698 med tydelig angivelse af holdid, klub og årgang.

Tilmeldingsgebyret kan ikke betales kontant på stævnedagen.
Ved spørgsmål kontakt stævnearrangør Bjarne Hamann på tlf. 91 39 98 68 eller sparnordcup@hotmail.com

Spilletid og afvikling
3 mands: 1x10 min. 5 mands: 2 x 10 min. og 2 min. halvleg. 8 mands: 2 x 15 min. og 2 min. halvleg.
Hadsund Boldklub tilstræber at der i hver række deltager 8 eller 10 hold, som opdeles i 2 puljer med 4-5 hold, med efterfølgende slutspilskamp(e). Minimum 4 kampe til alle hold. Spilletiden kan blive tilpasset efter antal kampe.

Hadsund Boldklub forbeholder sig ret til at foretage ændringer i den planlagte turneringsform, således turneringsformen passer med antal tilmeldte hold i de enkelte rækker.

Niveau- og kønsinddeling
Der spilles med niveau inddeling i A- og B-rækker i alle årgange U10-U13 Drenge. A-rækken er for A-hold og B-hold fra den bedste halvdel. B-rækken er for B-hold fra den nederste halvdel og C-hold.
Der spilles ikke med niveau inddeling i U6 Drenge, U7 Drenge, U8 Drenge, U9 Drenge samt i pigerækkerne.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 3 250 Lørdag formiddag 2 0
U-7 Mixed 3 250 Lørdag middag 7 0
U-8 Mixed 5 350 Lørdag formiddag 7 0
U-8 Mixed 5 350 Lørdag formiddag 0 0
U-9 Mixed 5 350 Lørdag middag 17 0
U-9 Mixed 5 350 Lørdag middag 2 0
U-10 Mixed 5 350 Lørdag eftermiddag 4 0
U-10 Mixed 5 350 Lørdag middag 8 0
U-10 Mixed 5 350 Lørdag middag 2 0
U-11 Mixed 8 500 Lørdag formiddag 11 0
U-11 Mixed 8 500 Lørdag formiddag 11 0
U-11 Mixed 8 500 Lørdag formiddag 4 0
U-12 Mixed 8 500 Lørdag eftermiddag 3 0
U-12 Mixed 8 500 Lørdag eftermiddag 5 0
U-12 Mixed 8 500 Lørdag eftermiddag 1 0
U-13 Mixed 8 500 Lørdag eftermiddag 1 0
U-13 Mixed 8 500 Lørdag eftermiddag 3 0
U-13 Mixed 8 500 Lørdag eftermiddag 5 0
U-13 Mixed 8 500 Lørdag eftermiddag 1 0

Signetud teams

U-6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-7 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
RIF 1 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
RIF 2 A St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
ASV 1 ASV Logo ASV
MIK Tøzerne C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
ik rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
ik rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U-8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Skalborg Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
if jarl arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
if jarl arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
smiff B SMIFF Logo SMIFF
Haubro IF B Haubro Idrætsforening Logo Haubro Idrætsforening

U-8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-9 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Vejgaard B1 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard B2 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard A A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
NUGF 1 A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
ASV B ASV Logo ASV
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 1 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
NFV-alliancen C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
FC Solsiden 2 B FC Solsiden
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
FC Solsiden 1 B FC Solsiden
NUGF 2 C
LKB Gistrup B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Aalborg Freja 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U-9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club

U-10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Aabyhøj IF A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Rosendal IK A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U-10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Aabyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Skagen U10B, Drenge B Skagen
Hadsund Boldklub 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Nibe B2 B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nibe B1 A Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Jarl-Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Vejgaard B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub

U-10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club

U-11 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja A A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
SIF 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
IK Rosendal A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
AaiF A Aabybro IF Logo Aabybro IF
Hjørring If U11A Drenge A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Skørping IF Frem IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
BK 02 Mariagerfjord A BK02
ASV/HB 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
SMIFF A SMIFF Logo SMIFF

U-11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
MIK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
SIF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
AaiF B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Hjørring If U11B Drenge B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Skørping IF Frem B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
LKB Gistrup B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
ASV/HB 3 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Aalborg Freja B B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
ASV/HB 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U-11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
ASV/Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
SHI/BAMSIF A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF

U-12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
MIK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
ASV/Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
SHI/BAMSIF B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
FUIK 04 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U-12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U-13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub U13-1 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
U 13 piger B B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Hadsund/ASV 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
August 29 2015

Organisation
Hadsund Boldklub
Place
Hadsund Boldklub
Address
Stadionvej 29
Postalcode
9560
City
Hadsund
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview