Løve Cup Mini 2015

Løve Cup Mini 2015!! B1903 inviterer til den traditionsrige Løve Cups lillebror: Løve Cup Mini 2015. Løve Cup Mini er et breddestævne med B- og C- rækker, og afholdes den 5. - 6. september 2015 på banerne ved Lyngbyvej 270 i Hellerup. Tilmelding kan ske via staevner.dk indtil senest 15. august 2014, såfremt rækken ikke er fyldt op. Tilmelding er først gældende, når indbetaling er modtaget på Giro, korttype +73 kontonr. 81670137 (angiv holdID i overførelsen), og bekræftelse er modtaget fra B 1903. Løve Cup Mini er for 3-mands og 5-mandsfodbold i U6-U9. 3-mands rækkerne er op til 36 hold, mens 5-mandsholdene er op til 16-24 hold. Løve Cup Mini er et breddestævne, hvor der spilles uden resultater. Præmier: Der vil være medaljer til alle deltagere. Alle deltagere får billet til en FCK-kamp i Parken. Derudover bestræber B1903 sig på at tilbyde andre aktiviteter, så som autografskrivning med FCK-spillere og underholdning med FCK's event-crew For yderligere informationer vedrørende Løve Cup Mini henvises til www.b1903.dk eller loevecup@b1903.dk. Vi håber på at se jer til Løve Cup Mini 2015!
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 (2009) - 3 mands Mixed 5 300 Søndag d. 6. september 36 0
U8C (2008) - 5 mands Mixed 8 400 Lørdag d. 5. september 13 0
U9C (2007) - 5 mands Mixed 8 400 Lørdag d. 5. september 9 0
U6 (2010) - 3 mands Mixed 5 300 Lørdag d. 5. september 19 0
U7C (2009) - 5 mands Mixed 8 400 Søndag d. 6. september 1 0
U8B (2008) - 5 mands Mixed 8 400 Lørdag d. 5. september 16 0
U9B (2007) - 5 mands Mixed 8 400 Søndag d. 6. september 18 0
U7B (2009) - 5 mands Mixed 8 400 Søndag d. 6. september 2 0

Signetud teams

U7 (2009) - 3 mands 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 6. september

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 4 Brøndby IF Logo Brøndby IF
B.93 (1) B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 (2) C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 (3) C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Greve D 1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve D 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Solrød FC 1 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
AB Tårnby Øst 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Holbæk B&I 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Galaktios B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Galaktios dino B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hold 1 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hold 2 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hold 3 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hold 4 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hold 5 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hold 6 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hold 7 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hold 8 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hold Rød Glostrup FK Logo Glostrup FK
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB BARCELONA A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Tårnby Øst 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U8C (2008) - 5 mands 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. september

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Lundtofte BK C C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
FC Holte 1 B FC Holte Logo FC Holte
FC Holte 2 B FC Holte Logo FC Holte
HG S Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Y Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG D Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
KIF 3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B1903 Barca BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Real BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U9C (2007) - 5 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. september

Teamname LVL Logo Club
B1903-2 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Skovshoved 2 C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
HUI C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
AB Tårnby (1) C Tårnby Boldklub Logo Tårnby Boldklub
AB Tårnby (2) C Tårnby Boldklub Logo Tårnby Boldklub
Hornbæk 1 C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
B82 C B82 Virum Logo B82 Virum

U6 (2010) - 3 mands 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. september

Teamname LVL Logo Club
Løver BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Geparder BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Tigre BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Leoparder BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
FC Holte Drengene B FC Holte Logo FC Holte
FC Holte Drengene 2 C FC Holte Logo FC Holte
TIF U6 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
FA2000 1 FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 2 FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 3 FA 2000 Logo FA 2000
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7C (2009) - 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 6. september

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk Hvid C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U8B (2008) - 5 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. september

Teamname LVL Logo Club
VIF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Lundtofte BK B B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
B93 OD B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Greve 2008-B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HVB Løverne B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KIF 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B93 - Måltyvene B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Kenneth B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
KBK KBK Hillerød Logo KBK Hillerød
B1903 FCK BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Bayern BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U9B (2007) - 5 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 6. september

Teamname LVL Logo Club
B1903-1 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
FIX 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B93TT B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Værløse BK B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
TIF U9 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
AB Tårnby B Tårnby Boldklub Logo Tårnby Boldklub
HUI 2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 3 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Vanløse Hvid B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Østerbros Ørne 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1903 Ajax BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U7B (2009) - 5 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 6. september

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk Gul B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
5. - September 6 2015

Organisation
BOLDKLUBBEN 1903
Place
Boldklubben 1903
Address
Lyngbyvej 270
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview