B1973 Micro Cup 2015

B1973 Micro Cup 2015 i Herlev

B1973 inviterer igen i år til micro cup stævne for drenge og piger søndag den 13. september 2015

3-mandshold (max 5 spillere):
U4 drenge spiller i 2 puljer max 10 hold
U5 drenge spiller i 3 puljer max 20 hold
U6 drenge spiller i 4 puljer max 20 hold
U7 drenge spiller i 4 puljer max 20 hold

5-mandshold (max. 8 spillere):
U8 drenge A og B række spiller i hver 2 puljer med hver max 10 hold
U9-U10 drenge og piger A og B række spiller i hver 2 puljer med hver max 10 hold

 

Har en årgang nået det angivne max antal hold, så meld alligevel til på venteliste, hvis I gerne vil med til denne hyggelige og spændende dag. Alt efter antallet af tilmeldinger på andre årgange vil der være mulighed for at den årgang, der har nået max, kan blive udvidet med flere puljer og hold.

Spilletid:

U4-6 spiller 1 x 6 min
U7 spiller 12 min
U8-U10 spiller 12 min

Medaljer:
Der vil være medaljer til alle.

Holdgebyr:
3 mandshold U4-7 (max 5 spillere) 250,- kr.
5 mandshold U8-U10 (max 8 spillere) 400,- kr.

Turneringsform:
U4-6 spiller uden slutspil.
U7-U10 spiller med 1'er slutspil. Der SKAL indrapporteres resultater. Resultat indrapporteres af ”hjemmehold”

Tilmelding:
Tilmelding skal ske via www.staevner.dk senest d. 31. August 2014. Tilmeldingen er først gældende ved indbetaling af stævnegebyr på reg nr 0146 og konto nr 6444719476. Ved afbud efter den 4. september eller ved udeblivelse på dagen betales gebyret ikke tilbage. For yderligere informationer vedrørende B1973 Micro cup henvises til b73microcup@gmail.com

B1973 forbeholder sig ret til at ændre programmet

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 5 250 5 0
U6 Mixed 5 250 11 0
U9 drenge A række Mixed 8 400 16 0
U7 drenge Mixed 5 250 24 0
U8 drenge A række Mixed 8 400 8 0
U10 piger Mixed 8 400 3 0
U9 drenge B/C række Mixed 8 400 23 0
U9 piger Mixed 8 400 7 0
U4 Mixed 5 250 2 0
U8 drenge B/C række Mixed 8 400 12 0
U9 piger A række Mixed 8 400 0 0
U10 Drenge B række Mixed 8 400 19 0
U10 Drenge A række Mixed 8 400 0 0

Signetud teams

U5 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U5 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 skrappe poder Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 bavianerne Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U6 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
TIF U6 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
B1973 Blå B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 Hvid B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
De Vilde Bavianer Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
HUI 1 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
CIK U6 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK

U9 drenge A række 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B73 A A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
husum A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
KB u9A2 - Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB u9A2 - Sort A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Virum A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Måløv 1 A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
ØFC 1 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Nif A Næstved IF Logo Næstved IF
BIFU9-BLÅ B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U7 drenge 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Glostrup FK B Glostrup FK Logo Glostrup FK
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Hold 1 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hold 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hold 3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hold 4 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
LB 1 B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
LB 2 B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Kloagger A
Herlev IF 2 C Herlev IF Logo Herlev IF
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB BARCELONA A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
H.I. U7 A H.I.
H.I. U7 (2) A H.I.
LSF 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Hornbæk IF C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
FHF Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
B1973 5 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U8 drenge A række 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hold 2 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Greve 2008-B A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Orient 1 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Ringsted A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Herlev IF U8-1-1 B Herlev IF Logo Herlev IF

U10 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1973 Herlev C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
FC Bella C FC Bella Logo FC Bella
Divaerne B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U9 drenge B/C række 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SB 1 B Stenløse BK Logo Stenløse BK
SB 2 C Stenløse BK Logo Stenløse BK
SB 3 C Stenløse BK Logo Stenløse BK
B73 B-1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 B-2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 B-3 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hundige C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
VI39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
VI39 Tigerne 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Tune IF C Tune IF Logo Tune IF
TIF U9 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
B82 C B82 Virum Logo B82 Virum
Måløv 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
ØFC 2 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Star Wars orienterne B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Virum B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U9 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
tøzerne C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
TIF Piger U9 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Divaerne B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Brøndby u9p2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Måløv Boldklub B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF

U4 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B 1973 bavianerne Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 skrappe poder Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U8 drenge B/C række 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hold 1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hold 4 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hold 3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Orient 2 B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 3 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
TIIF C Torslunde Ishøj Idrætsforening Logo Torslunde Ishøj Idrætsforening
Herlev IF U8-2 C Herlev IF Logo Herlev IF
Gladsaxe-Hero C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Sengeløse U8 B Sengeløse SGIF

U9 piger A række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge B række 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1973 Hvid B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 Blå B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 Grøn B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
HIK 06-2 B Hik
TPS1 B Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
TPS 2 C Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
AIF Rød B Albertslund IF Logo Albertslund IF
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Stamhold 4 B Vanløse IF Logo Vanløse IF
VI39 Sort B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Orient B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
striberne C Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
VI39 Gul C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B1973 Rød B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U10 Drenge A række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 13 2015

Organisation
Boldklubben 1973 Herlev
Place
B1973 Herlev's baner
Address
Elverhøjen 64
Postalcode
2730
City
Herlev
Sport
Soccer
Type
Unknown
B1973 Micro Cup 2015 map

Tournament overview