Mini vintercup 2016

MINI VINTER-CUP 2016 ØFC’s Forældreklub inviterer til udendørs 5-mands stævne på kunstgræs-banerne hos Ølstykke FC, Tranekærvej 1 i Ølstykke. Der oprettes A, B, og C puljer (afhængig af tilmeldinger) og alle hold spiller min. 4 kampe af 10 min. Der er medaljer til alle og ingen resultatindberetning. Hvert hold stiller med en kampleder til at lede de kampe, hvor holdet står først i programmet. 2. og 3. april 2016 kl. 9.00-16.00. Drenge: U8, U9, U10. Piger: U8, U9, U10 Tilmelding via www.staevner.dk senest 11. marts 2016. Pris pr. hold: 375 kr., som bedes indbetalt til reg. nr. 6302 konto nr. 0004423737. Husk at påføre ID fra staevner.dk og holdnavn. Hvis I har nogle spørgsmål, er I velkommen til at kontakte Lene Gustavsen på vinter@vinter-cup.dk. Med sportslig hilsen ØFC’s Forældreklub
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
D08A Mixed 8 375 Søndag 3 0
D08B Mixed 8 375 Søndag 11 0
D08C Mixed 8 375 Søndag 1 0
D09A Mixed 8 375 Søndag 9 0
D09B Mixed 8 375 Søndag 12 0
D09C Mixed 8 375 Søndag 15 0
P08A Mixed 8 375 Lørdag 0 0
P08B Mixed 8 375 Lørdag 0 0
P08C Mixed 8 375 Lørdag 3 0
P09A Mixed 8 375 Lørdag 0 0
P09B Mixed 8 375 Lørdag 5 0
P09C Mixed 8 375 Lørdag 3 0
D09A Mixed 8 375 Søndag 0 0
D010B Mixed 8 375 Søndag 0 0
D010C Mixed 8 375 Søndag 0 0
P010A Mixed 8 375 Lørdag 0 0
P010B Mixed 8 375 Lørdag 2 0
P010C Mixed 8 375 Lørdag 0 0

Signetud teams

D08A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

D08B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
BSV 2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
RB 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HUI - Barca B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Team Roma B Team Roma
SB 1 B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Ringsted BLÅ B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted HVID B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Orient 2 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 1 B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold

D08C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ølstykke Fc C

D09A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Bk Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
B1903 Torpedo A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KB Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Blå A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Jyllinge Fc A Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club

D09B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ly B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B1903 Sort B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Ølstykke Fc B
BSV 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Tune IF 1 B Tune IF Logo Tune IF
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Husum Grøn B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Frem Hellebæk 1 B FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
Hareskov IF - 1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF

D09C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Bk Friheden 2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
KB B1 Løverne C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RB 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
FIF C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
SB 3 C Stenløse BK Logo Stenløse BK
SB 2 C Stenløse BK Logo Stenløse BK
KB B1 Leoparderne C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Jyllinge FC 2 C Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Hareskov IF (C) C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Husum Orange C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub

P08A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

P08B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

P08C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
ffk pigerne C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Sengeløse U7/U8 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Orient 3 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold

P09A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

P09B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
u9-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BSF U8 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hornbæk Perlerne B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Greve Fodbold 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

P09C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ølstykke FC Fodboldpigerne C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Ølstykke FC Spilopperne C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
LSF C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

D09A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

D010B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

D010C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

P010A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

P010B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

P010C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
2. - April 3 2016

Organisation
Ølstykke FC
Place
Ølstykke FC
Address
Tranekærvej 1
Postalcode
3650
City
Ølstykke
Sport
Soccer
Type
Unknown
Mini vintercup 2016 map

Tournament overview