SPORT 24 Horsens Cup 2015

SPORT 24 HORSENS CUP 2015 afholdes i samarbejde med BUF Horsens i Vesthallen den 30/10, 31/10 og 1/11. Sport 24 Horsens Cup er stævnet med store pokaler/statuetter til ALLE spillere i U6 - U11.

I U14-rækken er der præmier fra Sport24 til nr. 1 og 2, i A og B finalen.

U6 og U7 spiller 3-bold på tværs (max 5 spillere pr. hold). A, B OG C række (Niveau skal oplyses ved tilmelding) Pris pr hold 400 kr. Max 15 hold pr. årgang

U8 spiller 5 mands med fast målmand (max 7 spillere pr. hold) A og B række.  Pris pr. Hold 500 kr. Max 8 hold årgang/niveau

U9 - 11 spiller 4-mands over hele banen (max 6 spillere pr. hold) A og B række. Pris pr. Hold 500 kr. Max 8 hold årgang/niveau

U14 spiller 4 mands med 1 spiller over midten (max 6 spillere pr. hold) A og B række. Pris pr. Hold 500 kr. Max 8 hold årgang/niveau

Alle hold er garanteret minimum 4 kampe. Spilletid  er 7 minutter.

Årgangene bliver lukket når der fyldt- først til mølle princippet "Først til mølle" - Tilmelding er først gældende, når betaling er registeret på konto nr. 4727-4727245154 ID nr SKAL oplyses ved betaling.

Program udsendes ca. 1 uge inden stævnet. Vi forbeholder os ret til at slå niveau inddelte rækker sammen ved for få tilmeldinger.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3 400 Lørdag formiddag 8 0
U7 Mixed 3 400 Lørdag Formiddag 16 0
U8 Mixed 5 500 Søndag formiddag 21 2
U9 Mixed 4 500 Lørdag middag 30 8
U10 Mixed 4 500 Søndag Eftermiddag 36 5
U11 Mixed 4 500 Lørdag eftermiddag 27 6
U14 Mixed 4 500 Fredag aften 9 0

Signetud teams

U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bøllerne A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK

U7 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
EGIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
SIK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Gødvad 1 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad 2 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gauerslund IF Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Skibet 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet 2 Skibet IF Logo Skibet IF
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
Rårup A Rårup GIF Logo Rårup GIF

U8 14 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HSK(1) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK(2) B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
solbjerg 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
solbjerg 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Bredballes Brasilien B Bredballe IF Logo Bredballe IF
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Egebjerg Drengene B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 A FC Horsens Logo FC Horsens
ØBG Buskelund A ØBG
De seje drenge A Billund IF Logo Billund IF

U9 16 confirmend signups, 8 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
AIA1 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA2 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
solbjerg 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
solbjerg 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Ikast FS 2 A Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS 1 A Ikast FS Logo Ikast FS
Dalum IF A Kolding IF Logo Kolding IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Horsens FS A Horsens FS Logo Horsens FS
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U10 14 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hornsyld IF B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hovedgård IF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF 2 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
TEAM LMT/UG Metal A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe IF B1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF B2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF B3 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Egebjerg/Gedved A Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Danseal A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Super Stars A Tjørring IF Logo Tjørring IF

U11 16 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Solbjerg 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
FC Horsens A A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens B B FC Horsens Logo FC Horsens
Solbjerg 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Juelsminde blå team B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
Juelsminde grøn team B Juelsminde Idrætsforening Logo Juelsminde Idrætsforening
FC Grejsdalen A
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Sportigan Hedensted
Ikast drengene 1 A Ikast FS Logo Ikast FS
Hedensted Drengene A
VFF1 A Viborg FF Logo Viborg FF
Inventar butik A
Ikast drengene A Ikast FS Logo Ikast FS
HIF 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Ikast drengene 2 A Ikast FS Logo Ikast FS

U14 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
BS BOYZ A
De blå mænd A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Hatting-Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Team Mølkat B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Sportigan Hedensted A
Chefens hold B Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening
chefens hold 2 B Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
October 30 - November 1 2015

Organisation
No Club
Place
Vesthallen
Address
Fussingsvej 61
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
SPORT 24 Horsens Cup 2015 map

Tournament overview