Dalum Multi Cup 2015 - U8 til U11


Velkommen til Dalum Multi Cup 2015 for U8 - U11


Kom til et af Fyns mest populære indestævner.

14. - 15. november 2015 afholder Dalum IF et
årgangsopdelt børnefodboldstævne for drenge og
pigehold i Dalumhallerne.

BEMÆRK u8, u9 og u10 drenge er udsolgt  TILMELDINGSFRISTEN ER DEN 7/11 kl. 23:59

 

Status for rækkerne pr. 7/11 kl. 08:11

U8 drenge udsolgt

U9 drenge er udsolgt

U10 drenge er udsolgt

U11 drenge mangler 3 hold  

 U9 piger mangler 8 hold

U10 piger mangler 7 hold

U11 piger mangler 8 hold

 

I hver årgang l 16 hold. Der inddeles i puljer med 4 hold, hvor alle møder alle.

Derefter ombrydes til nye 4-holds puljer i et A, B, C, D slutspil. Alle hold får derved 6 kampe, hvoraf mindst halvdelen vil være mod passende modstandere.

En årgang afvikles i sammenhæng og varer ca. 3 timer incl. præmie-overrækkelse og trænerkonkurrence.

U8 og U9 spiller 5:5, mens alle andre rækker spiller 4:4 på hel bane med håndboldmål.

Spilletid er 5 minutter pr. kamp.

Trænerkonkurrence afvikles i alle rækker for 1 træner pr. hold.

Max. 2 udskiftere pr. hold og max. 2 hold pr. klub pr. række. Såfremt rækker ikke fyldes op med 16 hold er det muligt for klubberne at deltage med mere end 2 hold.

Der bliver uden tvivl rift om pladserne, så tilmeld jer allerede nu på www.staevner.dk.

Der bliver uden tvivl rift om pladserne, så tilmeld jer allerede nu på www.staevner.dk.

Tilmeldingsfrist er 6. november 2015.

Tilmelding kun via www.staevner.dk.

Læs mere om stævnet på: www.dalumif.dk

Tjek altid på stævnets hjemmeside for aktuel status for tilmeldte/manglende hold


Stævnegebyr er 350 kr., der indbetales på Nordea konto
Reg. nr. 2374 og Kontonummer 8110003200.

Husk at angive klubnavn og række. Tilmelding er først gældende, når indbetaling er registreret.

Stævneprogram med spilleregler udsendes på mail i ugen op til stævnet.

Rækkerne bliver så vidt det er muligt lagt, så de ikke spilles samme dag, som DBUFYN afholder deres indstævner og udendørs kunstgræsstævner.


KONTAKTPERSONER ER:

BJARNE CHRISTENSEN (FORMAND I DALUM IF)
TLF: 66132968 / 21722418
Mail: klubkonsulent@dalumif.dk

Niels Laursen
Tlf: 30249677
Mail dalumif@mail.dk

VI SES TIL DALUM IF MULTI CUP 2015
Et stævne, hvor alle kan være med

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-8 Drenge Mixed 7 350 Lørdag den 14/11 kl. 9-12 24 0
U-9 Drenge Mixed 7 350 Lørdag d. 14/11 kl. 12-15 31 0
U-10 Piger Mixed 6 350 Søndag den 15/11 kl.15-18 9 0
U-10 Drenge Mixed 6 350 Søndag den 15/11 kl. 9-12 19 0
U-11 Piger Mixed 6 350 Lørdag d. 15/11 kl. 18-21 9 0
U-11 Drenge Mixed 6 350 Lørdag d. 14/11 kl. 15-18 16 0
U-9 Piger Mixed 7 350 Søndag den 15/11 kl.12-15 9 0

Signetud teams

U-8 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 14/11 kl. 9-12

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Bk Stjernen 1 A Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
BK Stjernen 2 C Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Tved 1 A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 2 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Strib 1 A Strib IF Logo Strib IF
HPTI 1 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Vindinge BK B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U-9 Drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14/11 kl. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
SUB Sønderborg A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Rolfsted A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
KB hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB sort A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
S.F.B. A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Citykøreskolen Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF

U-10 Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 15/11 kl.15-18

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Ubberud IF 1 A Ubberud IF Logo Ubberud IF
Ubberud IF 2 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Årslev pigerne A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Middelfart B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF

U-10 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 15/11 kl. 9-12

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Morud 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Marienlyst 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
SFB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Allesø A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Aarslev Boldklub B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
TTIF C Tranekær Tullebølle Idrætsforening Logo Tranekær Tullebølle Idrætsforening

U-11 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 15/11 kl. 18-21

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Garant A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Jelling FS A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
MG&BK 1 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 2 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Strib IF B Strib IF Logo Strib IF
MG&BK 3 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U-11 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14/11 kl. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Morud 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Ikast drengene 1 A Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast drengene 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
sportigan hedented A Hedensted IF Logo Hedensted IF
B1913 U11 C Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Tpi 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
Krudttønderne C Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
Boldbanditterne C Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
Tpi 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF

U-9 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 15/11 kl.12-15

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Ubberud IF A Ubberud IF Logo Ubberud IF
Kolding Boldklub 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding Boldklub 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Søhus stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
MG&BK C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
14. - November 15 2015

Organisation
Dalum IF
Place
Dalumhallerne
Address
Mejerivej 1
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Dalum Multi Cup 2015 - U8 til U11 map

Tournament overview