Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold

 

 

 

Dalum IF Multi Cup 2015 for U12-U15 piger og drenge


KOM TIL ET AF FYNS MEST POPULÆRE INDESTÆVNER

 

Bemærk u12, u13,u14,u 15 drenge samt u13 og u15 piger er UDSOLGT

 

Restpladser d.d 

U 12 piger kun 2 pladser tilbage

U 14 piger kun 1 plads tilbage

 




12. - 13. december 2015 afholder Dalum IF et årgangsopdelt børne/ungdoms-fodboldstævne for drenge og pigehold i Dalumhallerne.

Der er rækker fra U12-U15 for både drenge og piger.

I hver årgang er der plads til 16 hold, der inddeles under hensyntagen til efterårets udendørs puljer.

Der inddeles i 4 puljer med 4 hold, hvor alle møder alle.

Derefter ombrydes til nye 4-holds puljer i et A, B, C, D slutspil. Alle hold får derved 6 kampe, hvoraf mindst halvdelen vil være mod passende modstandere.

En årgang afvikles i sammenhæng og varer ca. 3 timer incl. Præmieoverrækkelse (Der er præmier til finalevinderne i A, B, C, of D finalerne).

Spilletid er 6 minutter pr. kamp.

Max. 6 spillere pr. hold og max. 2 hold pr. klub pr. række. Såfremt rækker ikke fyldes op med 16 hold er det muligt for klubberne at deltage med mere end 2 hold.

Der bliver uden tvivl rift om pladserne, så tilmeld jer allerede nu på www.staevner.dk.

Tilmeldingsfrist er 5. December 2015.
Tilmelding kun via www.staevner.dk.


Læs mere om stævnet på

www.dalumif.dk


Stævnegebyr er 350 kr., der indbetales på Nordea konto med Reg. nr. 2374 og Kontonummer 8110003200.

Husk at angive klubnavn og række.

Tilmelding er først gældende, når indbetaling er registreret.
 

Stævneprogram med spilleregler udsendes på mail i ugen op til stævnet.


Kontaktpersoner og spørgsmål

Bjarne Christensen
Tlf. 6613 2968 / 2172 2418
Email: klubkonsulent@dalumif.dk

Niels Laursen
Tlf: 30249677
E:mail: dalumif@mail.dk

Vi ses til Dalum IF Multicup
- hvor alle kan være med

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-14 piger Mixed 6 350 Søndag kl. 15:30 - 18:30 24 0
U-13 piger Mixed 6 350 Søndag kl. 12:15 - 15:15 27 2
U-14 drenge Mixed 6 350 Søndag kl. 09:00 - 12:00 21 2
U-15 drenge Mixed 6 350 Lørdag kl. 18:45 - 21:30 25 2
U-12 piger Mixed 6 350 Lørdag kl. 09:00 - 12:00 15 0
U-12 drenge Mixed 6 350 Lørdag kl. 12:15 - 15:15 24 2
U-15 piger Mixed 6 350 Søndag kl. 18:45 - 21:30 17 1
U-13 drenge Mixed 6 350 Lørdag kl. 15:30 - 18:30 30 3

Signetud teams

U-14 piger 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 15:30 - 18:30

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Kolding B U14 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Tårup IF A Tårup IF Logo Tårup IF
Kolding B 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding B 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Strib 1, U14 A Strib IF Logo Strib IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Morud 1 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
HOGG B FS HOGG Logo FS HOGG
Strib 2 B Strib IF Logo Strib IF
BM med fl. A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
HOGG rød B FS HOGG Logo FS HOGG

U-13 piger 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 12:15 - 15:15

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Strib IF A Strib IF Logo Strib IF
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
SSV Højfyn B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Nr.Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Marienlyst B Marienlyst Logo Marienlyst
Vindinge BK B Vindinge BK Logo Vindinge BK
søhus stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Munkebo 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsbjerg A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Sønderborg Fremad A Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Bramming 1 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming 2 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub

U-14 drenge 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09:00 - 12:00

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Oks1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Sport & Profil A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
De blå mænd A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Dream Team B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Næsby 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Fjordager 1 A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Best of Horsens A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Assens FC A Assens FC Logo Assens FC

U-15 drenge 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 18:45 - 21:30

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
team faxe kondi A Aulum IF Logo Aulum IF
Gunners A Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Joans Drenge A Ikast FS Logo Ikast FS
Sportigan Brønshøj A Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Erritsø 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Sport 24 Vejle A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Kopogkande give A Give Fremad Logo Give Fremad
Ringe A Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Traepillerfyn.dk A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U-12 piger 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 09:00 - 12:00

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Garant A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Ejby/Gelsted/Brenderup A Ejby IK Logo Ejby IK
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
Vindinge BK B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Marienlyst B Marienlyst Logo Marienlyst
søhusstige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
strib if B Strib IF Logo Strib IF
Tarup Paarup IF C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby b A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Skovby pigerne B Skovby GF Logo Skovby GF

U-12 drenge 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 12:15 - 15:15

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Højby 1 A Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
SUB Sønderborg 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Sanderum BK 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Fjordager IF 1 A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Automatic syd eltavler B Hedensted IF Logo Hedensted IF
B 1913 u 12 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
White Ops A
Sanderum BK 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U-15 piger 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 18:45 - 21:30

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Næsby United A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Rovers B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Tåsinge 1 A Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Tåsinge 2 B Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Årslev Boldklub A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Kolding Q U15 A KoldingQ Logo KoldingQ
OB Blå A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB Sort A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
søhus-stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Morud 1 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Speed Girls A Billund IF Logo Billund IF

U-13 drenge 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 15:30 - 18:30

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
HPTI 1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Næsby Blå A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Orange A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Nr.Lyndelse/søby Fc B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Åbyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Tpi 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B 1913 u 13 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Middelfart 1 A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart 2 A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
12. - December 13 2015

Organisation
Dalum IF
Place
Dalumhallerne
Address
Mejerivej 1
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold map

Tournament overview