Bygma Cup 2015

Suså if. afholder indendørs fodboldstæven "Bygma Cup 2015" i Glumsø Hallen d. 13.-15. November. Stævnet er for hold med B/C niveau. Regler: SBU Sjællands regler for indefodbold 2015, Håndboldmål. Kampe: Vi forsøger at alle tilmeldte hold, får lige mange kampe. Niveau: B/C Vi forsøger at lave programmet således at der er indledende puljer og slut spil for alle hold. Præmier: U7 til U10: Pokaler til alle Hold (Spillere). U11 til U16 Pokaler til nr. 1, 2, 3 (Spillere). Betaling: 400kr. pr. hold (konto: 7681-7050065). Husk angivelse af Række, Hold Navn. Spørgsmål: Hvis i har nogen spørgsmål kan i kontakte: Anders Stauner Mail: Staunerprivat@gmail.com Tlf.: 40126067
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - Drenge (Mix) Mixed 8 400kr Lørdag 12 0
U8 - Drenge (Mix) Mixed 8 400kr Lørdag 11 0
U9 - Drenge (Lørdag) Mixed 8 400kr Lørdag 12 0
U10 - Drenge Mixed 6 400kr Søndag 17 0
U11 - Drenge Mixed 6 400kr Søndag 11 0
U12 - Drenge Mixed 6 400kr Søndag 16 0
U13 - Drenge Mixed 6 400kr Søndag 0 0
U14 - Drenge Mixed 6 400kr Lørdag 11 0
U15 - Drenge Mixed 6 400kr Fredag efter 17.00 15 0
U17 - Drenge Mixed 6 400kr Fredag efter 17.00 10 0
U9 - Drenge (Søndag) Mixed 8 400kr Søndag 11 0

Signetud teams

U7 - Drenge (Mix) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Mikro C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Suså if. 1 B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Suså if. 2 C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Skælskør B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
DIF 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
DIF 2 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U8 - Drenge (Mix) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HG KONTRAST Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG NÆSTVED EL-SERVICE Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG SPEAK MEDIA Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ØGIF A Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
B73 Slagelse B
Ringsted IF / B B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF C C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Fk rød B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk grøn C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U9 - Drenge (Lørdag) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Shell Smedegade B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
HGB Y C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB X B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Ringsted IF 1 Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF 2 Ringsted IF Logo Ringsted IF
Haslev 1 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U10 - Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Vemmelev 1 Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
HIK 06-2 B
Suså blå suså if
Suså gul suså if
Suså gul og blå suså if
Holmegaard 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG Hvid C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U11 - Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
suså blå Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Suså gul C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Rødvig G&I C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
FK 05 Bent B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 05 Åse C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Holmegaard 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 05 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Køge B HB Køge Logo HB Køge
Dalby B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening

U12 - Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Suså if. B B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Suså if. C C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Holmegaard 1 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 3 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Fk 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk05-blå C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Rødvig G&I C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
De hvide djævle B Næstved IF Logo Næstved IF
Team Milestone Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Rodi´s Autucenter B Næstved IF Logo Næstved IF

U13 - Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14 - Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Franks drenge 1 B Suså IF
Franks drenge 2 C Suså IF
Holmegaard GB 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard GB 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Haagensen Anlæg B
Grønlænderne B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Roskilde DK B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Fk 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
D&M Design B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U15 - Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag efter 17.00

Teamname LVL Logo Club
Vipperød BK B Vipperød BK Logo Vipperød BK
Suså.i.f B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Nielsen/Munkholm B Vipperød BK Logo Vipperød BK
Holmegaard GB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Glumsø Auto 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Glumsø Auto 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Young Rangers B
FK-ALLSTARS B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Sønderbois B Vipperød BK Logo Vipperød BK

U17 - Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag efter 17.00

Teamname LVL Logo Club
HG REUNION B
Suså .i.f B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
De sløve B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Bubbibjørnene
3 kampe og i bad
Cipollini B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
car-center B Næstved IF Logo Næstved IF
Naughty Bois B

U9 - Drenge (Søndag) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kant By K B
Holbæk 3 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Smash Juice B Næstved IF Logo Næstved IF
Suså IF C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Næver4ever C Næstved IF Logo Næstved IF
HG C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
GF C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
13. - November 15 2015

Organisation
Suså Idrætsforening
Place
Glumsø Hallen
Address
Åsøvej 7
Postalcode
4171
City
Glumsø
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Bygma Cup 2015 map

Tournament overview