Fraugde CUP 2015

Velkommen til Fraugde CUP 2015


Kom og deltag i et af Fyns mest populære julestævner første weekend i december (4-5-6 December 2015).
Kampprogram sendes ud ca. 7-10 dage før stævnet.
Stævnet afvikles i Fraugde hallen.

Der kan tilmeldes hold i følgende årgange
Drenge: U6 - U7 - U8 - U9 - U10 - U11 - U12 - U13 - U15 - U17
Piger: U10 - U13  - U15 – U18 - DameSenior

For de små årgange (til og med U8) vil der være medaljer til ALLE spillere, fra U9 - U18 vil der være flotte præmier til nr.1 + nr.2 + nr.3 samt pokal til nr.1 . 

Evt. spilledato konflikter med FBU stævner vil blive imødekommet så vidt muligt - så til meld jer
Vores cafeteria holder åbent under stævnet, overskud herfra går til ungdomsafdelingen.

Program: 
Fredag - U15D & U17D
Lørdag - U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12,  (Drenge) U18 Pige, Dame Senior
Søndag - U10, U13, U15, (Piger) U13
Vi tager forbehold for ændringer og at puljer sammenlægges. 

Spilleregler:
Stævnet afvikles som åbent for alle og der er ikke niveauopdeling. Vi forbeholder os ret til at slå to årgange sammen hvis er er mindre end 5 tilmeldte hold pr. årgang.
Hvert hold må max have en dispensationsspiller/kvartalsspiller på holdet.
8 hold pr årgang (16 hold i U6/U7 da de spiller på halv bane), dette er lig med 2 puljer med 4 hold i hver, derefter mødes 1erne, 2erne, 3erne og 4erne i placeringskampe.  
Hvis der er stor tilmelding i en årgang, så opretter vi ny turnering, så snart vi har 8 nye hold på venteliste

Der spilles efter FBU indefodbolds regler med nedenstående særregler . I kampe hvor der skal findes en vinderen spilles til første mål, såfremt der ikke er en afgørelse efter 5 minutter afgøres kampen på straffespark (3 stk).
Der spilles 3:3 for U6/U7 – Der er ikke kønsopdeling i denne årgang

 

Årgang

U6 U7 U8 U9 U10-U12 U13-17
Max spillere på hold 5 5 7 7 6 6
Max antal spillere på banen 3 3 5 5 4 4
1 spiller over midten nej nej nej nej nej ja
Målmand må tage med hænder nej nej ja ja nej nej
udvist spiller må erstattes ja ja ja ja ja (U12 nej) nej

 

Klubberne melder sig ved dommerbordet ved ankomst og bedes venligst være klar 15 minutter før starten på deres pulje.

Prisen pr. hold er:

U6 - U7        250kr 

U8 - U18      350kr

Dame senior 500kr


Reg. Nr.: - Kontonr.: 4703-16646776
Mobilpay / Swipp er muligt tlf.: 20693873

HUSK at angive klub og årgang eller id nr. ved elektronisk betaling.
Tilmeldingsfrist er 16. November 2015

Kontakt:
Patrick Gade
Ridderhatten 249
5220 Odense SØ
tlf. 26 22 19 13
mail. patrickgaderasmussen@gmail.com


VI SES til en fantastisk weekend!

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 250 Lørdag kl 09:00 8 0
U7 Mixed 5 250 Lørdag kl 09:45 24 3
U8 Mixed 7 350 Lørdag kl 11:30 13 1
U9 Mixed 7 350 Lørdag kl 13:15 8 0
U10 Mixed 6 350 Lørdag kl 14:30 14 1
U11 Mixed 6 350 Lørdag kl 16:30 7 0
U12 Mixed 6 350 Lørdag kl 17:30 19 0
U13 Mixed 6 350 Søndag kl 09:00 23 0
U15 Mixed 6 350 Fredag kl. 18:30 22 5
U17 Mixed 6 350 Fredag kl 20:30 12 0
U10 Mixed 6 350 Søndag kl 12:15 9 0
U11 Mixed 6 350 Søndag 1 0
U12 Mixed 6 350 Søndag 0 0
U13 Mixed 6 350 Søndag kl 13:45 19 2
U17 / U18 Mixed 6 350 Lørdag kl 20:30 10 2
U15 Mixed 6 350 Søndag kl 16:45 20 1
Dame Senior Mixed 6 500 Lørdag Kl 21:30 17 0
U14 Mixed 6 350 Søndag 1 0
U14 Mixed 6 350 Lørdag 1 0

Signetud teams

U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 09:00

Teamname LVL Logo Club
BBB Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Fraugde G&IF 1 Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde G&IF 2 Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Næsby Boldklub Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U7 12 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 09:45

Teamname LVL Logo Club
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
Marienlyst 1 Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst 2 Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst 3 Marienlyst Logo Marienlyst
Fraugde G&IF 1 Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde G&IF 2 Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde G&IF 3 Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Faaborg B Faaborg BK & IF Logo Faaborg BK & IF
Bogense G & IF C Bogense G & IF Logo Bogense G & IF

U8 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 11:30

Teamname LVL Logo Club
Tårup IF Tårup IF Logo Tårup IF
Munkebo BK B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Ringe BK 1 Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
SUB Ullerslev 1 SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
BK Stjernen A B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 13:15

Teamname LVL Logo Club
Tårup IF Tårup IF Logo Tårup IF
Fraugde G&IF B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby - Blå B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby - Orange B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U10 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 14:30

Teamname LVL Logo Club
Tårup IF Tårup IF Logo Tårup IF
MG&BK A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Fraugde G&IF 1 A Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde G&IF 2 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
TPI 1 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
LuksusPleje APs A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Aarslev Boldklub B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Thurø Boldklub B Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 16:30

Teamname LVL Logo Club
Tårup IF Tårup IF Logo Tårup IF
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
MB B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Årslev B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U12 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 17:30

Teamname LVL Logo Club
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Fraugde G&IF C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
MB1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
MB 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Kerteminde BK Kerteminde BK
Højby 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
TTIF C Tranekær Tullebølle Idrætsforening Logo Tranekær Tullebølle Idrætsforening
TTIF 2 C Tranekær Tullebølle Idrætsforening Logo Tranekær Tullebølle Idrætsforening
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Egif B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U13 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl 09:00

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Fraugde G&IF 1 A Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde G&IF 2 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde G&IF 3 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
FC Multiwood A
Pappas Pizza Tørring A
Otterup 3 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
HPTI 1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening

U15 12 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 18:30

Teamname LVL Logo Club
Gunners Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Nr. Lun B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Aarslev BK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Aarslev BK2 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Kerteminde BK - hold 1 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
kerteminde BK - hold 2 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Brians bombere A Dalum IF Logo Dalum IF
Plan B A Dalum IF Logo Dalum IF
Team Nippels B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U17 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl 20:30

Teamname LVL Logo Club
Mariager Efterskole 1 A Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Mariager Efterskole 2 Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
clinical
De 5 F´er B Brenderup IF Logo Brenderup IF
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
HPTI Stars Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Dalum if A Dalum IF Logo Dalum IF
Kammeraterne B

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl 12:15

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Tårup IF Tårup IF Logo Tårup IF
Humørtøserne C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Bjørnebanden B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Ubberud IF A Ubberud IF Logo Ubberud IF

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl 13:45

Teamname LVL Logo Club
Nr.Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Marienlyst A Marienlyst Logo Marienlyst
Tårup IF Tårup IF Logo Tårup IF
Kerteminde BK B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Fraugde G&IF 2 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
OKS Bolcherpiger C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Ejby/Gelsted/Brenderup A Ejby IK Logo Ejby IK
Dalum piger 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum piger 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum piger 4 B Dalum IF Logo Dalum IF
Højby S&G B Højby S&G Logo Højby S&G
Fåborg pigerne 1 B Faaborg BK & IF Logo Faaborg BK & IF
FC Kolding Nord Kolding FC Logo Kolding FC

U17 / U18 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 20:30

Teamname LVL Logo Club
Plastmo Pigerne Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Fodboldtøzerne C Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
EGB Ejby IK Logo Ejby IK
Fodboldtøzerne 2 C Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
GEB Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF

U15 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl 16:45

Teamname LVL Logo Club
Vindinge B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Marienlyst Gunners A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst United A Marienlyst Logo Marienlyst
Kerteminde BK B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Fraugde G&IF B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde G&IF B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Årslev Boldklub A
Tøserne A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Næsby United A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tårup IF Tårup IF Logo Tårup IF
Otterup Piger B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup Tøzer B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Raarup GIF B Rårup GIF Logo Rårup GIF
søhus-stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

Dame Senior 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Kl 21:30

Teamname LVL Logo Club
Vindinge BK B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Fraugde G&IF B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Plastmo Ladies Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Fjordager Tøserne B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager Tøserne 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
FC. De anonyme B Kildemosens Boldklub Logo Kildemosens Boldklub
ØB Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Jokerne B
Bolbro Bolbro GIF Logo Bolbro GIF
skovby Skovby GF Logo Skovby GF

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
4. - December 6 2015

Organisation
Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Place
Fraugde Hallen
Address
Stat-Ene-Vej 18-22
Postalcode
5220
City
Odense Sø
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Fraugde CUP 2015 map

Tournament overview