Taastrup FC - Breddestævne 2015

Stævnet er kun for spillere der er vant til sekundære placeringer
De bedste hold/spillere er altså IKKE velkomne!

Alle får enten præmie eller medalje
 
Der vil være SCORINGSPRÆMIER i samtlige rækker.

Afhængig af antal tilmeldte hold vil der blive lavet rækkeopdeling i B og C række  – oplys derfor niveau ved tilmelding.
Pigerækkerne er på forhånd slået sammen, men skulle det ske at der er mindst 8 hold i hver årgang, bliver de opdelt igen.

Alle hold får min. 3 kampe
Der spilles efter DFU’s regler for indefodbold til små mål inkl. særregler
Max. 6 spillere pr hold - U-8 og U-9 dog max. 7 spillere.
Kampe på mindst 7 min. - 2 hold går videre fra indledende pulje
Der spilles på håndboldbane med bander og håndboldmål.

Fredag d. 6. november 2015
U14 Drenge 02
U15 Drenge 01

Lørdag d. 7. november 2015
U8 Drenge 08
U9 Drenge 07
U10 Drenge 06
U9 Piger 07-08

Søndag d. 8. november 2015

U11 Drenge 05
U12 Drenge 04
U13 Drenge 03
 U11 Piger 05-06
  U13 Piger 03-04

Tilmeldingsgebyr 450,- kr. pr. hold
Tilmelding og betaling senest 27. oktober 2015 via www.Staevner.dk
Bank – Nordea - Regnr: 2275 konto 590-9244-686

Programmet forventes klar på vores hjemmeside
www.TaastrupFC.com
den 1. november

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Piger (07-08) Mixed 6 450 Lørdag 10 0
U11 Piger (05-06) Mixed 6 450 Søndag 13 0
U13 Piger (03-04) Mixed 6 450 Søndag 7 0
U8 Drenge (08) Mixed 7 450 Lørdag 8 0
U9 Drenge (07) Mixed 7 450 Lørdag 16 0
U10 Drenge (06) Mixed 6 450 Lørdag 24 0
U11 Drenge (05) Mixed 6 450 Søndag 16 0
U12 Drenge (04) Mixed 6 450 Søndag 18 0
U13 Drenge (03) Mixed 6 450 Søndag 3 0
U14 Drenge (02) Mixed 6 450 Fredag 10 0
U15 Drenge (01) Mixed 6 450 Fredag 12 0

Signetud teams

U9 Piger (07-08) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B73 Herlev B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Vanløsepigerne C Vanløse IF Logo Vanløse IF
JIK B Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
Brøndby 2 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000

U11 Piger (05-06) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC Grøn B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC Sort C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC Orange C Taastrup FC Logo Taastrup FC
AB Taarnby 2 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Taarnby 1 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Altan.dk B
Virums seje piger Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Vestia 2 C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia 1 C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

U13 Piger (03-04) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
G77 Pige U13 1 C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
G77 Pige U13 2 C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Taastrup FC 1 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
FHI pigerne B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt

U8 Drenge (08) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge (07) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
DEFAK C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Holbæk 2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 3 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
BK Skjold (Jan) B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KB C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hundige C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
TFC1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tfc2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tfc3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tfc4 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Svogerslev C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
SkovTroldene C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Gundsølille C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF

U10 Drenge (06) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FIX Kickers C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BKF 2 C BK Favoritten
vi39 sort B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
vi39 gul C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
"Løverne" C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
TFF U10 drenge B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Neymar´s drenge C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Messi´s drenge C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Holmegaard 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
KB lions C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Sengeløse gul C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sengeløse blå B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Brede u10c C Brede IF Logo Brede IF
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U11 Drenge (05) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
FHF 1 Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF 2 Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Sundby BK 1 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
SUNDBY BK 2 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Holbæk Sportsakademi B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
KFUM blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
BK Frem 1 C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Bk Frem 2 Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Køge B HB Køge Logo HB Køge

U12 Drenge (04) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
De sorte djævle B Næstved IF Logo Næstved IF
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 3 Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 4 Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 5 Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 6 Taastrup FC Logo Taastrup FC
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Fido B Brøndby IF Logo Brøndby IF
DLT B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
KIF 3 C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Rodi's Autocenter B Næstved IF Logo Næstved IF
GVI 1 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Aif B1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Aif B2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF

U13 Drenge (03) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge (02) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Smeden vi 39 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
3 kampe og i bad B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Tfc Drenge B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tfc Boys B Taastrup FC Logo Taastrup FC
RB1906 hold2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
De 5 musketere B
KFUM Roskilde 03 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Bumserne B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U15 Drenge (01) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
6. - November 8 2015

Organisation
Taastrup FC
Place
Taastrup Idræts Haller
Address
Parkvej 78
Postalcode
2630
City
Taastrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview