Shell Slagelse Cup 2015

Vi har herved fornøjelsen at byde Velkommen til Shell Cup 2015.
Indendørsstævne.

Som afholdes lørdag og søndag den 28-29 nov. 2015, i Slagelse.

Vi spiller til 7 mandsmål i ALLE rækker

 

MANGLER 1 HOLD I U10 SPILLER LØRDAG KL.16:30-18:30

GRATIS DELTAGELSE, SEND EN SMS TIL TIM PÅ 31193651.

 

 

Info:

  1. A, B og C rækker. (Ved for få tilmeldinger slås niveauerne sammen) 
  2. Min. 4 kampe af 7/8 min.
  3. Der spilles med fast målmand, og målmanden må tage med hænder i ALLE rækker.
  4. Max. 7 spillere pr. hold. 
  5. Medajler til ALLE spillere.
  6. Pokaler til Alle spillere, som spiller finale.

Ved A række forstås, at rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i DBU 1 o.l.
Ved B række forstås, at rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i DBU 2-3 o.l.
Ved C række forstås, at rækken henvender sig til hold som dagligt befinder sig i DBU 4- Begynder.

 

 Kampene: Der spilles efter VORES turneringsreglement:

  1. Målmanden må tage med hænder i ALLE rækker.
  2. Ingen målspark over midten i ALLE rækker. (Gælder alm. målspark og udspark)
  3. U10 er 4 spillere på banen, og U8 - U9 er 5 spillere på banen.
  4. Ellers samme regler som alm. Indendørs DBU.
  5. Førstnævnte giver bolden op, og tager skiftetrøjer på, i tilfælde af ens spilletrøjer.
  6. Alle kampe dømmes af ungdomsspillere/forældre fra Slagelse.

     

Præmier:

Der vil være Medaljer til ALLE deltagere. Max. 7 pr. hold.
Bemærk Ingen medaljer til finale hold – de modtager pokaler i stedet.

Deltagergebyr pr. Hold kr. 450,- max.7 spillere pr. Hold.

 

Info til ALLE:

Holdene skal senest 20 min. før første kamp, melde sig til dommerbordet.

Der kan lånes overtrækstrøjer ved dommerbordet.

Vesthallen´s cafeteria vil være åben for salg af mad og drikkelse mm.

Tilmelding: Senest d. 30 okt 2015. E-mail: timsbi07@gmail.com eller via stævner.dk.

  • Betalingen kan ske på følgende måde: Spar Nord - Reg nr. 9383 konto nr. 4584552773.
  • Husk at angive stævne id ved tilmelding således at vi kan registrere indbetalingen korrekt.
  • I må meget gerne skrive klub m. række- årgang (SBI-A-B-C-U9) .
  • Betaling skal være modtaget senest 14 dage efter tilmeldingen er godkendt, ellers bliver holdet afmeldt.
  • Holdet er først tilmeldt når der er kommet svar retur, om at betaling er modtaget.
  • Sidste tilmelding er 30/10-2015:
  • Ved afbud efter 31/10-2015 refunderes stævnegebyret ikke.

Programmet udsendes senest en uge før afvikling.

Stævneleder: Tim Svensson, tlf. 31 19 36 51 eller mail: timsbi07@gmail.com

Vi glæder os til at se jer, til Shell Cup 2015.
Spillested: Vesthallen Skjoldsvej 8, 4200 Slagelse.

Med Sportslig hilsen
Shell på Smedegade 34, Slagelse

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Aflyst U8A og U8B Mixed 7 450 Søndag 1 0
U10 B/C - Søndag Mixed 7 450 Søndag fra kl 14:00-17:00 10 0
U8C - 7 mandsmål Mixed 7 450 Søndag fra kl 08:30-14:00 17 0
U9A - 7 mandsmål Mixed 7 450 Lørdag fra kl 13:00-16:00 8 0
U9B - 7 mandsmål Mixed 7 450 Lørdag fra kl 08:30-11:00 9 0
U9C - 7 mandsmål Mixed 7 450 Lørdag fra kl 11:00-13:00 6 0
U10B/C - 7 mandsmål Mixed 7 450 Lørdag fra kl 16:30-18:30 7 0

Signetud teams

Aflyst U8A og U8B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 B/C - Søndag 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra kl 14:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
SBI 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
SBI 3 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
FKS1 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Skælskør B&I Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Skælskør B&I 2 Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
B 73 Slagelse 1 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B 73 Slagelse 2 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
TFF drengene B Tårnby FF Logo Tårnby FF

U8C - 7 mandsmål 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra kl 08:30-14:00

Teamname LVL Logo Club
Greve C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
HG NÆSTVED EL-SERVICE Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG SPEAK MEDIA Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
B73 Slagelse C
HG KONTRAST Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
HG Q AUTO Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Bjæverskov C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
VIF08 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Bjæverskov 2 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
KIF 1 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B73 Slagelse 2 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Vemmelev 2 C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening

U9A - 7 mandsmål 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra kl 13:00-16:00

Teamname LVL Logo Club
Shell Smedegade A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Farmor & Farfar A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Citykøreskolen Næstved A
Store merløse A St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Kant BY K A
Rolfsted A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Greve Hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U9B - 7 mandsmål 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra kl 08:30-11:00

Teamname LVL Logo Club
Shell Smedegade B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Shell Smedegade hold 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Høng 1 B Høng GF Logo Høng GF
Smash Juice B Næstved IF Logo Næstved IF
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Greve B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U9C - 7 mandsmål 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra kl 11:00-13:00

Teamname LVL Logo Club
Shell Smedegade C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Høng 2 C Høng GF Logo Høng GF
Næver4ever C Næstved IF Logo Næstved IF
Haslev 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Greve C C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U10B/C - 7 mandsmål 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra kl 16:30-18:30

Teamname LVL Logo Club
SBI B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Svogerslev Rød Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
HIK 06-2 B
HG Hvi B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
28. - November 29 2015

Organisation
Slagelse BK&IF
Place
Vesthallen Slagelse
Address
Skjoldsvej 8
Postalcode
4200
City
Slagelse
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Shell Slagelse Cup 2015 map

Tournament overview