Sportigan Julecup 2015

SPOTIGAN JULE CUP 2015 Horsens KFUM inviterer for 26. gang til indefodbold stævne i Bankagerhallen i Horsens. Stævnet spilles den 19. og 20. december 2015 Som noget nyt spilles der både efter DGI Sydøstjylland og DBU Jylland regions 3 indendørs regler. Se hvilke dage i listen nedenfor. Derudover gælder følgende regler: - Min. 4 kampe til alle hold - Pokaler til alle spillere - Præmier til max. 7 spillere i U8-U10 5 - mands - Præmier til max. 6 spillere i U9-U10 4 - mands - Præmier til max. 5 spillere i U5-U7 3 - mands - Man er først tilmeldt, når pengene er indbetalt på kontoen. - Programmet udsendes kun på mail Holdgebyr: 3 mands turneringen: kr. 325,00 4 mands turneringen: kr. 400,00 5 mands turneringen: kr. 400,00 Holdgebyr indbetales via: Reg.nr. 1685 konto nr. 3225796547 3 mands efter DBU jylland regler Rækkerne spiller 3:3 på tværs af en håndboldbane med 3-bold mål/bandemål Hold: Årg.: Spilledag: U7 (Drenge) 09 Søndag U6 (Drenge) 10 Lørdag U5 (Mixede) 11 Lørdag 4 mands DBU Jylland regler U9-U10 spiller 4:4 uden målmand og med sænket overligger. Hold: Årg.: Spilledag: U9 (Drenge) 07 Lørdag U10 (Drenge) 06 Lørdag 5 mands efter DGI regler Rækkerne spiller 5:5 med målmand og spiller over hele banen. Hold: Årg.: Spilledag: U10(Drenge) 06 Søndag U9 (Drenge) 07 Søndag U8 (Drenge) 08 Søndag Sidste tilmelding 1/12-2015 PÅ www. staevner.dk Søg efter Sportigan julecup evt. spørgsmål til: Tlf. 25 21 51 98 E-mail: horsens-kfum@horsens-kfum.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 3-mands Mixed 5 325 Lørdag 4 0
U6 3-mands Drenge Mixed 5 325 Lørdag 12 0
U7 3-mands Drenge Mixed 5 325 Søndag 19 0
U8 5-mands Drenge Mixed 7 400 Søndag 14 0
U9 5-mands Drenge Mixed 7 400 Søndag 20 0
U9 4-mands Drenge Mixed 6 400 Lørdag 9 0
U10 5 mands Drenge Mixed 7 400 Søndag 6 0
U10 4 mands Drenge Mixed 6 400 Lørdag 19 0

Signetud teams

U5 3-mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BNY Elektronik Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening

U6 3-mands Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
Hadsten Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Stensballe 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Horsens KFUM 1 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Vinding SF 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U7 3-mands Drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hundslund IF 1 C Hundslund IF
Hundslund IF 2 C Hundslund IF
BUF1 B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF2 B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF3 B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Galten FS 1 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Bagges Boys And Girls A
Solbjerg C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
Sejs Svejbæk IF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Galten FS 2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Horsens KFUM 1 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 3 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM

U8 5-mands Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Stensballe 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
Stensballe 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
FC Tumlehøjen B
HEI4 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vognmand Bjarne Madsen, Give A Give Fremad Logo Give Fremad

U9 5-mands Drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg if B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
HFK Rød A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
SS Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
HFK Blå A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hadsten 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
BUF Horsens C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
VSF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF 3 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF 4 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Bryrup IF U9 B Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening
Team Plus El A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Horsens KFUM 1 A Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
KB B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U9 4-mands Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 2 C Skibet IF Logo Skibet IF
Firehøje B Firehøje IF
Horsens KFUM 1 A Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM

U10 5 mands Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Rema 1000 Faaborg B FC Faaborg Logo FC Faaborg
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Horsens KFUM C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM

U10 4 mands Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Team Goalshow B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Team Rescale
Ravn Arkitektur A
TIF / ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Vejle Kammeraterne B Vejle Kammeraterne Logo Vejle Kammeraterne
Gauerslund IF A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hornsyld IF C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
prima drengene A prima
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hadsten SK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten SK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
19. - December 20 2015

Organisation
Horsens KFUM
Place
Bankagerhallen
Address
Bankagervej 111
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview