Møns FKs fastelavnsstævne 2016

Så skal der igen spilles skørt fodbold og ”sparkes Katten af Tønden” og i år bliver det endnu mere festligt. Deltag i en helflugter af muntert indefodbold, med masser af skøre påhit.


Lørdag 6/2 2016 i Møns Hallerne,
Platanvej 40, 4780 Stege.

  1.  Minimum 1 person pr. hold skal være udklædt
  2.  Scoring i første- og sidste minut tæller dobbelt
  3.  Mixed (drenge- & pige) hold er tilladt
  4.  Pigescoring tæller 2 mål
  5.  Hovedstødsmål tæller 3 mål
  6.  Selvmål giver udvisning til næste scoring
  7.  Rene pigehold kan stille op i drengerækken i en årgang under pigernes egen årgang – fx rent pige hold U12, må stille i drengerække U11.
  8.  Bedst udklædte hold i hver række præmieres
  9.  Andre skøre regler forbeholdes offentliggjort på stævnedagen !

Supplerende skøre regler for

  1.  Rene pigehold i Senior rækken må spille med 5 mand på banen
  2.  Minimum 1 spiller over 25 år på hvert hold

Der spilles i rækkerne (kun B og C hold)

U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12,
U13, U14, U15 og seniorhold

og selv prisen for at deltage er skør. Det koster kun kr 450,- pr hold, men tilmelder din klub 3 eller flere hold, falder prisen til kr 350,- pr hold.

Du skal ikke melde til på grund af præmierne – selvom de naturligvis også er skøre – men fordi du gerne vil deltage i et skørt fodboldarrangement. Alle spillere i rækkerne U6 til og med U10 præmieres. Skynd dig at tilmelde dit hold, og husk det inden 26. januar 2016.

”Bolde op, Bolde ned, Bolde i min mave – Hvis du ikke melder til, så laver vi ballade”.

Der afvikles Tøndeslagning for rækkerne U6 til og med U10.

De allerskøreste fodboldhilsner og på gensyn fra
Møns fk

 Kontonr. Møns Bank:  6140-4106348

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-15 drenge Mixed 6 450 1 0
U-8 piger Mixed 6 450 0 0
U-15 piger Mixed 6 450 0 0
U-15 piger/drenge Mixed 6 450 0 0
U-14 piger Mixed 6 450 3 0
U-14 drenge Mixed 6 450 7 0
U-14 piger/drenge Mixed 6 450 0 0
U-13 drenge Mixed 6 450 5 0
U-13 piger Mixed 6 450 0 0
U-13 piger/drenge Mixed 6 450 0 0
U-12 drenge Mixed 6 450 10 0
U-12 piger Mixed 6 450 1 0
U-12 piger/drenge Mixed 6 450 0 0
U-11 drenge Mixed 6 450 3 0
U-11 piger Mixed 6 450 1 0
U-11 piger/drenge Mixed 6 450 0 0
U-10 drenge Mixed 6 450 6 0
U-10 piger Mixed 6 450 0 0
U-10 piger/drenge Mixed 6 450 0 0
U-9 piger Mixed 6 450 0 0
U-8 piger/drenge Mixed 6 450 0 0
U-7 drenge Mixed 6 450 5 0
U-6 piger/drenge Mixed 6 450 1 0
U-9 piger/drenge Mixed 6 450 0 0
U-9 drenge Mixed 6 450 4 0
U-8 drenge Mixed 6 450 3 0
U-7 piger Mixed 6 450 1 0
U-7 piger/drenge Mixed 6 450 0 0
U-6 drenge Mixed 6 450 1 0
U-6 piger Mixed 6 450 0 0
Senior herre Mixed 6 450 4 0
Senior damer Mixed 6 450 1 0
Senior mix Mixed 6 450 0 0

Signetud teams

U-15 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyråd-Ørslev B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-15 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-15 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-14 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyråd-Ørslev B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Møn Tøserne 2 Møns FK Logo Møns FK
Møn Tøserne 1 Møns FK Logo Møns FK

U-14 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MFK "Golden Stars" B Møns FK Logo Møns FK
MFK Valencia B Møns FK Logo Møns FK
HG's Drenge B
LA 2 B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
LA 1 B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Franks drenge 1 B Suså IF
Franks drenge 2 C Suså IF

U-14 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIF Tim's Stribet Flæsk B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF Tim's Hvide Sokker B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF Tim's De Blå Blink B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
MFK Håndbollerne B Møns FK Logo Møns FK

U-13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MFKlavs på Tønden B Møns FK Logo Møns FK
MFK Søren's Banjomus B Møns FK Logo Møns FK
Ørslev 3 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 1 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
fli 2 B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
fli 1 B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Fk 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Sydsjællands Låseservice C Næstved IF Logo Næstved IF

U-12 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyråd-Ørslev B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-12 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mfk "1" C Møns FK Logo Møns FK
Mfk "Friis" C Møns FK Logo Møns FK
Mfk "Toft" C Møns FK Logo Møns FK

U-11 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyråd-Ørslev C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-11 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI
B1908 Rune B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 Sander B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
ØGIF sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Avengers Næstved IF Logo Næstved IF

U-10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MFK Mette's Boyz B Møns FK Logo Møns FK
Mfk Mfk
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
AIK2 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK1 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U-6 piger/drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-9 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Møns FK C Møns FK Logo Møns FK
Saksenboys C Møns FK Logo Møns FK
Møns FK C Møns FK Logo Møns FK
Warmingsboys C Møns FK Logo Møns FK

U-8 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Rollingerne C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U-7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mfk B Mfk

U-6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Senior herre 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Møns Glarmester B Møns FK Logo Møns FK
F&S B
Bonne's Piger C Møns FK Logo Møns FK
Pink Panda C Møns FK Logo Møns FK

Senior damer 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Babedudderne C Møns FK Logo Møns FK

Senior mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
February 6 2016

Organisation
Møns FK
Place
Møns Hallerne
Address
Platanvej 40
Postalcode
4780
City
Stege
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Møns FKs fastelavnsstævne 2016 map

Tournament overview