Farvelade Cup 3.Del

Farvelade cup 2015/16.  3 Del(Tidligere Vibecup)

(Sponsoreret af Rami smede og malerfirma Dianalund)

Støtteforeningen D.F.U.S(Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening) indbyder for 8. gang til indendørsstævne i Holberghallen i Dianalund.

Stævnets 3 del vil bliver afviklet i weekenden 5-6-7 Februar 2016 med følende årgange:

U11 Drenge Niveau B (årgang 2005) Spilledag: Søndag den 7. Februar 2016(Fyldt op)
U11 Drenge Niveau C (årgang 2005) Spilledag: Søndag den 7. Februar 2016(Fyldt op)
U12 Drenge Niveau B (årgang 2004) Spilledag: Lørdag den 6. Februar 2016(AFLYST)
U12 Drenge Niveau C (årgang 2004) spilledag: Lørdag den 6. Februar 2016 (FYLDT OP)                                      U13 Drenge Niveau B (årgang 2003) spilledag: Lørdag den 6. Februar 2016(FYLDT OP)
U13 Drenge Niveau C (årgang 2003) spilledag: Lørdag den 6. Februar 2016(2 PLADSER TILBAGE)                                                

Dame senior  Niveau B   Spilledag: Fredag den 5. Februar 2016(FYLDT OP)

Præmier:
I alle rækker er der Pokaler til alle spillere der bliver nr 1-2 eller 3 samt pokal til dagens spiller i hver årgang

Dame senior:  Hemmelig holdpræmie.

Diverse info:

Vi garanterer minimum 4 kampe.
Vi spiller 1 X 9 minutter
Max 7 spillerer på hvert hold (dame senior max 6 spillere)
Holdgeby U11/U12 og U13r er 425 kr pr hold                                                                                                           Dame senior er 500 kr pr hold

Holdgebyret indbetales på følgende konto:(Husk at skrive ID nr eller klub og årgang)
Regnr: 2300 Konto nr: 7563471144 (Husk i er ikke endeligt tilmeldt før holdgebyret er betalt)

Tilmelding Via www.steavner.dk eller på mail tajtj@mail123.dk

Vel mødt D.F.U.S v/ formand Thomas Werk tlf 25268903

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 Dr. B (årg2005) Mixed 7 425,- Spilledag Søndag 7. Feb 11 0
U11 Dr. C (årg2005) Mixed 7 425,- Spilledag Søndag 7. Feb 9 0
U12 Dr. B (årg2004) Mixed 7 425,- Spilledag Lørdag 6. Feb 0 0
U12 Dr. C (årg2004) Mixed 7 425,- Spilledag Lørdag 6. Feb 8 0
U13 Dr. B (årg2003) Mixed 7 425,- Spilledag Lørdag 6. Feb 9 0
U13 Dr. C (årg2003) Mixed 7 425,- Spilledag Lørdag 6. Feb 6 0
Dame Senior BC Mixed 6 425,- Spilledag Fredag 5. Feb 10 0

Signetud teams

U11 Dr. B (årg2005) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Søndag 7. Feb

Teamname LVL Logo Club
Sorø IF Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Viby IF-2 B Viby IF (Sjælland)
Høng Rød B Høng GF Logo Høng GF
Høng Gul B Høng GF Logo Høng GF
farum 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
farum 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Dalby Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Mørkøv IF B Mørkøv IF Logo Mørkøv IF

U11 Dr. C (årg2005) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Søndag 7. Feb

Teamname LVL Logo Club
Dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Jernløse BK C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Albertslund IF C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Viby IF-3 C Viby IF (Sjælland)
Årby C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Høng Grøn C Høng GF Logo Høng GF
Lynge Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge Broby IF 2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
St merløse Fodbold C St. merløse fodbold

U12 Dr. B (årg2004) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Lørdag 6. Feb

Teamname LVL Logo Club

U12 Dr. C (årg2004) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Lørdag 6. Feb

Teamname LVL Logo Club
Suså if C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Suså if. C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Lynge-Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Jyderup BK 1 C Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Jyderup BK 2 C Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
4241 C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
BFB 04 C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
IF Frem Bjæverskov C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

U13 Dr. B (årg2003) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Lørdag 6. Feb

Teamname LVL Logo Club
Dianalund 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund 2 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Årby B Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
St. Lyngby IF 1 B St. Lyngby IF - 24. kreds Logo St. Lyngby IF - 24. kreds
4241 Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Team Næver
Green Team Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Tårnborg IF B Tårnborg IF Logo Tårnborg IF

U13 Dr. C (årg2003) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Lørdag 6. Feb

Teamname LVL Logo Club
Dianalund 3 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
St. Lyngby IF 2 C St. Lyngby IF - 24. kreds Logo St. Lyngby IF - 24. kreds
Team Beast C
årby C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
St. Lyngby IF 3 C St. Lyngby IF - 24. kreds Logo St. Lyngby IF - 24. kreds
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

Dame Senior BC 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Fredag 5. Feb

Teamname LVL Logo Club
We are Back B
Lynge Broby IF 1 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge Broby IF 2 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Skytsenglene B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
Sille & Co B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
Niløse IF B Niløse IF
Kostens friske piger B
Stenhus IK B Stenhus IK
FA2000 B FA 2000 Logo FA 2000
årby B Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
5. - February 7 2016

Organisation
Dianalund IF
Place
Holberghallen
Address
Sømosevej
Postalcode
4293
City
Dianalund
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview