Eastside Viborg Cup 2015

Indbydelse til Eastside Viborg Cup 2015 i Overlund Hallen, Toftegårdsvej 8, 8800 Viborg.

Eastside Viborg Cup 2015 afvikles i samarbejde med Sportigan Viborg for piger og drenge i følgende rækker og på følgende forventede spilledage:

U19 Drenge (årgang 97/98) Fredag den 18. december 2015
U17 Drenge (årgang 99/00) Søndag den 20. december 2015
U15 Drenge/Piger (årgang 01) Søndag den 20. december 2015
U14 Drenge/Piger (årgang 02) Lørdag den 19. december 2015
U13 Drenge/Piger (årgang 03) Lørdag den 19. december 2015

 Præmier:

  • Gavekort til Sportigan Viborg til 1. og 2. pladsen i U13 til U15.
  • Pengepræmier til U17 og U19 - 1.800 kr. i 1. præmie og 800 kr. i 2. præmie i A-rækken og 1.000 kr. i 1. præmie og 500 kr. i 2. præmie i B-rækken.
  • Øvrige præmier afhænger af antal tilmeldte hold i de enkelte rækker.
  • Præmierne er baseret på et deltagerantal på min. 20 hold i U17 og min. 20 hold i U19.

Turneringsform:

Der må benyttes 6 spillere pr. hold - 4 på banen og 2 udskiftere. Stævnet er for rækkerne A og B - vi forventer, at rækkerne respekteres. Ved for få tilmeldte hold forbeholder vi os retten til at slå rækkerne sammen indenfor de enkelte årgange eller aflyse rækkerne. Afvikling efter DBU Jyllands regler - dog med særreglen om, at alle forseelser i sidste minut takseres til straffespark - uanset hvor på banen forseelsen er begået. Spilletid er 9 minutter, og uret kører hele tiden.

Kampene vil blive dømt af dommere fra dommerklubben.

Tilmelding senest den 7. december 2015 via staevner.dk. Husk at oplyse årgang, holdets navn, styrkeniveau og navn, telefonnummer og mailadresse på kontaktperson.

Stævnegebyr skal indbetales senest den 7. december på reg.nr. 9255 - kontonr. 2640 086 159 med angivelse af holdnavn og ID-nr. som reference. Vi præciserer, at betaling skal være foretaget ved udløb af tilmeldingsfristen. Stævnegebyret er:

U17 - U19 450 kr.
U13 - U15 350 kr.

 

Spørgsmål kan rettes til Anders Mosegaard Jensen på telefon 2846 4338, Carsten Eriksson på telefon 2510 1142 eller e-mail: esvcup@gmail.com.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 A - pige Mixed 6 350 7 0
U13 B - pige Mixed 6 350 5 0
U13 A - drenge Mixed 6 350 8 0
U13 B - drenge Mixed 6 350 5 0
U14 A - pige Mixed 6 350 2 0
U14 B - pige Mixed 6 350 6 0
U14 A - drenge Mixed 6 350 9 0
U14 B - drenge Mixed 6 350 8 0
U15 A - pige Mixed 6 350 1 0
U15 B - pige Mixed 6 350 6 0
U15 A - drenge Mixed 6 350 14 0
U15 B - drenge Mixed 6 350 12 0
U17 A - drenge Mixed 6 450 18 0
U17 B - drenge Mixed 6 450 24 0
U19 A - drenge Mixed 6 450 3 0
U19 B - drenge Mixed 6 450 1 0

Signetud teams

U13 A - pige 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Viborg A Team Viborg Logo Team Viborg
Mejrup U-12 A Mejrup GU Logo Mejrup GU
BT/SVIF A Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

U13 B - pige 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Eastside1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Eastside2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Team Viborg B Team Viborg Logo Team Viborg
BT/SVIF B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U13 A - drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team materielhuset A
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
The Sharks A
Damkjær Sko A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
BMK 90 A BMK 90 Logo BMK 90
Eastside 1 A Overlund GF Logo Overlund GF
Eastside 2 A Overlund GF Logo Overlund GF
Lemvig Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening

U13 B - drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ans IF 1 B Ans IF Logo Ans IF
Ans IF 2 B Ans IF Logo Ans IF
Eastside 1 Overlund GF Logo Overlund GF
Eastside 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Eastside 3 B Overlund GF Logo Overlund GF

U14 A - pige 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Eastside A Eastside
Spjald A Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening

U14 B - pige 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ans if 1 B Ans IF Logo Ans IF
Ans if 2 B Ans IF Logo Ans IF
Ans if. 3 B Ans IF Logo Ans IF
Eastside B Eastside
Spar Nords Piger B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Eastside2 B Eastside

U14 A - drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SPARNORD HORSENS A
VejleDrengene A
Legends A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Bech-Photo A
Eastside A Eastside
Eastside 2 A Eastside

U14 B - drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Talenterne B
Vejlby Vikings 1 B
Vejlby Vikings 2 B
Eastside 3 B Overlund GF Logo Overlund GF
Eastside 4 B Overlund GF Logo Overlund GF

U15 A - pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 B - pige 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mejrup GU B Mejrup GU Logo Mejrup GU
TEAM 10 B Team 10 Logo Team 10
Eastside B Eastside
Eastside 2 B Eastside
SUB88 1 B SUB 88 Logo SUB 88
SUB88 2 B SUB 88 Logo SUB 88

U15 A - drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EMR A Ikast FS Logo Ikast FS
Viborg Drengene A Viborg FF Logo Viborg FF
Volkswagen Holstebro Tang Biler A
Thisted FC A Thisted FC Logo Thisted FC
Team Minimum A Ikast FS Logo Ikast FS
FC Purnarnii A FC Fredericia Logo FC Fredericia
Nillers drenge A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Hair Style Horsens A AC Horsens Logo AC Horsens
SR Food / Salming A
SIF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Høgh & Færk A
Team Matoma A
Joan´s Drenge A

U15 B - drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Viborg FF C Viborg FF Logo Viborg FF
Sallingsund FC B
FC Smerten
DIN LÅSESMED B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
TEAM BANANA B TEAM BANANA
Rittersport B
Eastside Viborg 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Eastside Viborg 3 B Overlund GF Logo Overlund GF
Eastside Viborg 4 B Overlund GF Logo Overlund GF
Eastside Viborg 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Roslev IK 1 B Roslev IK Logo Roslev IK
Roslev IK 2 B Roslev IK Logo Roslev IK

U17 A - drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sweaty FC A
FC AArhus 1 A FC AArhus
FC AArhus 2 A FC AArhus
FC AArhus 3 A FC AArhus
De dårlige tabere A
Malerfirmaet B. Bonderup A
FC Lømmel A
Mojne A
Partner Biler A SUB 88 Logo SUB 88
Eastside Viborg 2 A Overlund GF Logo Overlund GF
Azonto FC A
Nissebanden A FC Midtjylland Logo FC Midtjylland
Skillz That Killz A Viborg FF Logo Viborg FF
Hussis drenge A Hussis drenge
The Kakao Legends A Houlkær IF Logo Houlkær IF
clinical. A

U17 B - drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Pink Pirates B
Sub 88 årg. 0 B SUB 88 Logo SUB 88
Hald Ege Army B
FC Gutterne B FC Gutterne
Sallingsund FC B
Kong K's Disciple C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Bankager Boyz C FC Horsens Logo FC Horsens
Eastside Viborg 3 B Overlund GF Logo Overlund GF
Eastside Viborg 4 C Overlund GF Logo Overlund GF
Eastside Viborg 5 C Overlund GF Logo Overlund GF
Under Uret B
Ry Fodbold B
Mor's Drenge
Jesus B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Team Klopp B

U19 A - drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U19 B - drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
18. - December 20 2015

Organisation
Overlund GF
Place
Overlund-Hallen
Address
Toftegårdsvej 8, Overlund
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview