Intersport Cup - Munkebo 2016

Intersport Cup Munkebo 2016 er stedet hvor Jyske, Sjællandske og Fynske hold mødes for at vise hvem der er Danmarks A, B&C. Vi forbeholder os ret til at blade B&C rækkerne, men spiller med rene rækker hvis der er nok tilmeldte. Der er masser af gode præmier fx. er der medaljer til alle i U6 & U7 rækkerne.Der afsluttes med finalepuljer i alle rækker U8-U14. Intersport Cup 2016 afholdes af Munkebo Boldklub. Tilmelding senest 30. December, men tilmeld jer hellere nu, så i er sikre på en plads i stævnet. Husk at svømmehal og bowling er åben under stævnet! Tilmeldingen er først gældende når indbetalingen kr. 350- er registreret hos: Danske Bank reg. nr: 3596 kto 3600422545. Husk at anføre ID nr., klubnavn og række! Yderligere information email til : lars.hansborg190675@gmail.com
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 6 350 lørdag 3 0
U6 Mixed 6 350 lørdag 3 0
U6 Mixed 6 350 lørdag 1 0
U7 Mixed 6 350 lørdag 4 0
U7 Mixed 6 350 lørdag 5 0
U7 Mixed 6 350 lørdag 0 0
U8 Mixed 6 350 lørdag 1 0
U8 Mixed 6 350 lørdag 5 0
U8 Mixed 6 350 lørdag 2 0
U9 Mixed 6 350 søndag 20 0
U9 Mixed 6 350 søndag 12 0
U9 Mixed 6 350 søndag 3 0
U10 Mixed 6 350 søndag 11 0
U10 Mixed 6 350 søndag 4 0
U10 Mixed 6 350 søndag 2 0
U11 Mixed 6 350 fredag - Store mål 2 0
U11 Mixed 6 350 fredag - Store mål 3 0
U11 Mixed 6 350 fredag - Store mål 2 0
U9 Mixed 6 350 søndag 0 0
U9 Mixed 6 350 søndag 0 0
U9 Mixed 6 350 søndag 1 0
U10 Mixed 6 350 søndag 2 0
U10 Mixed 6 350 søndag 1 0
U10 Mixed 6 350 søndag 3 0
U11 Mixed 6 350 lørdag 0 0
U11 Mixed 6 350 lørdag 4 0
U11 Mixed 6 350 lørdag 0 0
U12 Mixed 6 350 søndag 0 0
U12 Mixed 6 350 søndag 3 0
U12 Mixed 6 350 søndag 0 0
U13 Mixed 6 350 lørdag 4 0
U13 Mixed 6 350 lørdag 4 0
U13 Mixed 6 350 lørdag 6 0
U14 Mixed 6 350 søndag 0 0
U14 Mixed 6 350 søndag 2 0
U14 Mixed 6 350 søndag 2 0

Signetud teams

U6 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Langeskov IF C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Kerteminde u6 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Dalby C Dalby IF Logo Dalby IF

U6 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo Boldklub B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U6 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U7 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Team ob C Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Langeskov IF C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Langeskov IF C Langeskov IF Logo Langeskov IF

U7 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
U7 MBK 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
U7 MBK 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
ubberuds drenge C Ubberud IF Logo Ubberud IF

U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Team milan B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Team barcalona B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
BK Stjernen 2 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF

U8 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
BK Stjernen 1 A Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968

U9 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Kerteminde C C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Dalum IF C Dalum IF Logo Dalum IF
Marienlyst 1 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Næsby Boldklub C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Tårup IF C Tårup IF Logo Tårup IF
Oks 3 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Langeskov 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Store T' s helte C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Bk C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
ubberuds drenge C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Fraugdes Helte C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
KR70 C Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
U9 C C Verninge IF Logo Verninge IF
Skamby BK C Skamby BK Logo Skamby BK
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF

U9 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
BBB 1 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Kerteminde B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
Marienlyst B B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Oks 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Langeskov 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF

U9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo U10 C C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Tårup IF C Tårup IF Logo Tårup IF
Fjordager 1 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
SB C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Thurø C Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
KR70 C Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BBB1 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo U10 B B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Nyborg B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Fjordager B Fjordager IF Logo Fjordager IF
SB B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag - Store mål

Teamname LVL Logo Club
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF

U11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag - Store mål

Teamname LVL Logo Club
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag - Store mål

Teamname LVL Logo Club
SFB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Ubberud IF A Ubberud IF Logo Ubberud IF

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Kirkeby IF U10 piger C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Harte G&IF B Harte G@IF

U10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Ubberud IF A Ubberud IF Logo Ubberud IF

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Langeskov1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Langeskov 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Kirkeby IF U11 piger B Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
EGB B Ejby IK Logo Ejby IK
Marienlyst B Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst 2 B Marienlyst Logo Marienlyst

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OKS Bolcherpiger C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Marienlyst 2 C Marienlyst Logo Marienlyst
Kerteminde C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalum piger 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum piger 4 B Dalum IF Logo Dalum IF

U13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalum piger 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum piger 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Marienlyst Gunners A Marienlyst Logo Marienlyst
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U14 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U14 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
8. - January 10 2016

Organisation
Munkebo Boldklub
Place
Munkebo Idræts Center
Address
Mosevangen 2
Postalcode
5330
City
Munkebo
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Intersport Cup - Munkebo 2016 map

Tournament overview