Spurtpræmie Stævne

Fjordager IF Fodbold og Super Brugsen Bullerup Inviterer til: Spurtpræmie Stævne I weekenden d. 21/11 og 22/11 - 2015 i Fjordager hallen.

Stævnet afvikles i følgende årgange:

U11 drenge Spiller lørdagformiddag.

U12 drenge Spiller lørdagmiddag.

U13 drenge Spiller søndagformiddag.

U14 drenge Spiller søndagmiddag.

U15 drenge Spiller søndagaften.

U16 drenge Spiller lørdageftermiddag.

Der kan komme ændringer i spilletidspunkter, da vi afventer deltagerantal. Der er taget hensyn til DBU Fyn-stævner.

Spilleformer: Mindre end 4 hold i en årgang, aflyses årgangen eller ligges sammen med nærmeste. 4-5 hold, spilles dobbelturnering. 6-7 hold, 1 pulje. 8 hold, 2 puljer, hvor 1-2 mødes i ny pulje og 3-4 mødes i ny pulje. 10 hold, 2 puljer + krydskampe. 12+ hold, kigger vi på niveauinddeling og laver puljer derefter.

Min 5 kampe til alle hold.

Præmier: Der vil være masser af spurtpræmier og pokal til vinderholdene.

Deltagerpris og antal deltagere pr. hold: Deltagerpris er kr. 350,- pr. hold. Hvert hold består af max. 6 spillere. Der betales på stævnedagen. Udeblevne hold bliver opkrævet tilmeldingsgebyr.

Spilleregler: Der spilles efter DBU Fyn’s indestævne regler for de respektive årgange.

Program: Program til stævnet udsendes senest søndag d. 15. november 2015.

Tilmelding: Skal ske her på staevner.dk. Tilmeldingsfrist er onsdag d. 11. november 2015, ved problemer med tilmelding på staevner.dk send da en mail til indestaevner@fjordagerfodbold.dk Husk at skrive holdets niveau ved tilmelding.

Kontaktoplysninger: Har du spørgsmål kan du også sende en mail til indestaevner@fjordagerfodbold.dk, eller kontakte undertegnede.

Heine Krogh Jørgensen TLF:4017 1861

Vi glæder os til at se jer!

Med sportslig hilsen Fjordager IF Fodboldafdelingen

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 - Drenge Mixed 6 350 15 0
U12 - Drenge Mixed 6 350 15 0
U13 - Drenge Mixed 6 350 19 0
U14 - Drenge Mixed 6 350 9 0
U15 - Drenge Mixed 6 350 10 1
U16 - Drenge Mixed 6 350 1 0
U17 - Drenge Mixed 6 350 0 0

Signetud teams

U11 - Drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Fjordager 1 A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 3 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 4 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B 1913 u11 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Morud 4 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub

U12 - Drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Fjordager If 1 A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Kerteminde BK Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Aarslev Boldklub A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Fjordager IF 4 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
B 1913 u12 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Tommerup 2 B Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Sanderum Boldklub 3 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF

U13 - Drenge 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
nyborg A Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Intersport 1 B
Intersport 2 B
Kerteminde A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Fjordager 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 3 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
OKS 1 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
BM Lyseblå B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
B 1913 u13 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Tåsinge B Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
julles tromler B Næstved IF Logo Næstved IF
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
HPTI 1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening

U14 - Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fjordager 1 A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 3 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fc Multiwood A
Sport og Profil A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Marienlyst Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U15 - Drenge 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Nykredit A FC Horsens Logo FC Horsens
Kerteminde BK Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Fjordager B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Claus´ Drenge B
Fredericia Ff - Vi trækker jer offside B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericia Ff - Vi skyder langskud B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U16 - Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mølholm drengene C

U17 - Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
21. - November 22 2015

Organisation
Fjordager IF
Place
Fjordagerhallen
Address
strandvejen 39
Postalcode
5240
City
Odense NØ
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview