KORUP REMA 1000 CUP 2016

VELKOMMEN TIL KORUP REMA 1000 CUP 2016

 

Der spilles i følgende rækker: Piger/damer og drenge/herrer 2015/2016 årgange.
 .

Præmier:
Der er personlige præmier til nr. 1 – 2 – 3 i hver for række U8 – U13. I finalepuljer er der præmier til nr. 1 - 4

I U5, U6 & U7 er der præmier til alle.

I U14 til U17 i piger og drenge spilles der om penge præmier til nr. 1 – 2 – 3

 

Herrer & Dame senior:
Puljevinderne går videre til finalepuljen, hvor
der spilles om penge præmier til nr.
1 – 2 – 3

1. præmie Herrer & Dame senior kr. 3.000,-

Tilmelding og betaling til:

Henrik Brendholdt, Hermelinløkken 6, 5210 Odense NV, Tlf. 22 75 62 88
E-mail: henrik@brendholdt.com  

Ligeledes kan der også tilmeldes her via www.staevner.dk .
Vi vil gerne opfordre jer til, at så vidt det er muligt, at I tilmelder jer via www.staevner.dk  

Bindende tilmelding/betaling senest den 10. december 2015 til Nordfyns Bank konto 6866-1043338, eller via MobilePay og SWIPP til 22756288.
Husk at skrive: Klubnavn og række ved betalingen, eller ID fra staevner.dk.

Tilmelding er først gældende, når betaling er registreret.

Pris:
  U5 – U7……....….....…..250 kr.
  U8 – U13.……....……....300 kr.
U14 – U17……….....…....400 kr.
Dame & Herrer senior.... 500 kr.
 

Følgende rækker kan der tilmeldes i:

 

Mix U5 Fødselsår 2011   Mix U6 Fødselsår 2010
Mix U7 Fødselsår 2009   Drenge U8 Fødselsår 2008
Drenge U9 Fødselsår 2007   Drenge U10 Fødselsår 2006
Drenge U11 Fødselsår 2005   Drenge U12 Fødselsår 2004
Drenge U13 Fødselsår 2003   Drenge U14 Fødselsår 2002
Drenge U15 Fødselsår 2001   Drenge U16 Fødselsår 2000
Drenge U17 Fødselsår 1999   Herre Senior Fødselsår 1901->
         
Piger U9 Fødselsår 2007   Piger U11 Fødselsår 2005-06
Piger U13 Fødselsår 2003-04   Piger U15 Fødselsår 2001-02
Piger U17 Fødselsår 1999-00    Dame Senior  Fødselsår 1901 ->

 

 

Kvartalsspillere:
Der må maksimalt bruges 1 kvartalsspiller pr. hold.
Holdkort skal udfyldes ved ankomst, indeholdende navne & fødselsdato på alle spillerne

Spilletid:
Spilletiden er 5 minutter pr. kamp. Vi gør opmærksom på at kampene starter til tiden i kampprogram, uanset om holdene er klar eller ej. Alle hold bedes derfor være klar til kamp senest fem minutter før tidspunktet i programmet. Uret kører hele tiden under stævnet. Det er alene kampens dommer, der kan bestemme om tiden må/skal stoppe.
Opstilling:
Førstnævnte hold stiller op på banehalvdelen under uret. (Dog undtaget U5, U6 & U7). I tilfælde af trøjelighed, er det førstnævnte hold i programmet, der tager overtræksveste på inden kampen starter. Disse forefindes ved dommerbordet. Førstnævnte hold starter med at give bolden op.
Udskiftning:
Der spilles med flyvende udskiftning, husk dog at spillerne skifter ud modsat dommerbordet og kun fra sidelinjen. U5, U6 & U7 spiller 3:3 på tværs af hallen. U8 & U9 spiller 5:5 på hel bane, mens alle andre rækker spiller 4:4 på hel bane

Spilletidspunkterne er vejledende. Vi forbeholder os ret til at ændre tiderne, for at få alle dagene fyldt op.
Ved for få tilmeldte hold pr. årgang, forbeholder vi os ret til at udvide andre årgange med en ekstra pulje.

DBU Fyn – Regler for indefodbold på små mål!

DRENGE/HERRER: U5 - U7 U8 & U9 U10 - U12 U13 & U14 U15 - U17 Herrer Senior
Spillere på banen max. 3 5 4 4 4 4
Udskiftere (max) 3 2 2 2 2 2
1 spiller over midten Nej Nej Nej Ja Ja Ja
Målmand tage m/hænder Nej Ja Nej Nej Nej Nej
Udvist spiller må erstattes af ny Ja Ja Ja Nej Nej Nej
Udvist spiller til næste scoring XX XX XX Ja Ja Ja
Boldstørrelse 3 3 4 4 5 5

 

PIGER/DAMER: U9 U11 U13 U15 & U18 Dame Senior
 Spillere på banen max. 5  4  4  4  4
 Udskiftere max. 2  2  2  2  2
 1 spiller over midten Nej  Nej  Ja  Ja  Ja
 Målmand tage m/hænder Ja  Nej  Nej  Nej  Nej
 Udvist spiller må erstattes af ny Ja  Ja  Nej  Nej  Nej
 Udvist spiller ude til næste scoring XX  XX  Ja  Ja  Ja
 Boldstørrelse 3  4  4  4 - 5  5

 

Placering:
Har 2 eller flere hold lige mange points afgøres holdenes placering således:
1. Opnåede points i indbyrdes kampe.
2. Målforskel i indbyrdes kampe.
3. Flest scorede mål i indbyrdes kampe.
4. Målforskel i alle kampe.
5. Flest scorede mål i alle kampe.
6. Omkamp med normal spilletid. Er denne kamp uafgjort ved spilletids ophør, fortsættes uden afbrydelse til først scorede mål.

Yderligere oplysninger og spørgsmål til:
Brian Holm, tlf. 28 74 10 40.

Der spilles efter DBU Fyn’s indendørsregler, dog kun med maks. 6 spillere på hvert hold, undtaget U8 & U9 maks. 7 spillere på hvert hold.
Program tilsendes via mail ca. 1 uge før stævnet, men kan også læses på vor hjemmeside: www.korup-fodbold.dk  samt på www.staevner.dk  


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (3 mands) Mixed 6 250 Søndag kl. 9:00 - 18:00 5 0
U5 (3 mands) Mixed 6 250 Søndag kl. 9:00 - 18:00 0 0
U11 P Mixed 6 300 Lørdag kl. 9:00 - 16:00 3 0
U13 P Mixed 6 300 Lørdag kl. 9:00 - 16:00 3 0
U15 P Mixed 6 400 Lørdag kl. 16:00 - 23:00 1 0
U7 (3 mands) Mixed 6 250 Søndag kl. 9:00 - 18:00 11 0
U8 (5 mands) Mixed 7 300 Lørdag kl. 9:00 - 16:00 9 0
U9 (5 mands) Mixed 7 300 Lørdag kl. 9:00 - 16:00 13 0
U10 Mixed 6 300 Lørdag kl. 9:00 - 16:00 9 0
U11 Mixed 6 300 Søndag kl. 9:00 - 18:00 6 0
U12 Mixed 6 300 Søndag kl. 9:00 - 18:00 8 0
U13 Mixed 6 300 Søndag kl. 9:00 - 18:00 10 0
U17 Mixed 6 400 Lørdag kl. 16:00 - 23:00 13 0
U14 Mixed 6 400 Fredag kl. 16:00 - 23:00 17 0
U15 Mixed 6 400 Fredag kl. 16:00 - 23:00 11 0
Herrer Senior Mixed 6 500 Fredag kl. 18:00 - 23:00 20 0
Dame Senior Mixed 6 500 Lørdag kl. 16:00 - 23:00 15 0
U9 P (5 mands) Mixed 7 300 Lørdag kl. 9:00 - 16:00 4 0
U17 P Mixed 6 400 Lørdag kl. 16:00 - 23:00 0 0
U16 Mixed 6 400 Lørdag kl. 16:00 - 23:00 9 0

Signetud teams

U6 (3 mands) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9:00 - 18:00

Teamname LVL Logo Club
Dalum if 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum if 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby Boldklub 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U5 (3 mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9:00 - 18:00

Teamname LVL Logo Club

U11 P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9:00 - 16:00

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U13 P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9:00 - 16:00

Teamname LVL Logo Club
Ubberud IF C Ubberud IF Logo Ubberud IF

U15 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 16:00 - 23:00

Teamname LVL Logo Club

U7 (3 mands) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9:00 - 18:00

Teamname LVL Logo Club
Erritsø GIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 3 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Højby Højby S&G Logo Højby S&G
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 4 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U8 (5 mands) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9:00 - 16:00

Teamname LVL Logo Club
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Korup Korup IF Logo Korup IF
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
TPI 1 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U9 (5 mands) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9:00 - 16:00

Teamname LVL Logo Club
Dalum if A Dalum IF Logo Dalum IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Rolfsted A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Højby S&G B Højby S&G Logo Højby S&G
Korup Korup IF Logo Korup IF
Oks 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
U9erne B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Allesø gf B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Oks 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U10 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9:00 - 16:00

Teamname LVL Logo Club
Morud IF B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Dennis s drenge A Korup IF Logo Korup IF
UIF 1 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
UIF 2 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Gislev B Gislev IF Logo Gislev IF
SfB1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SfB2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Team N/V A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9:00 - 18:00

Teamname LVL Logo Club
Morud IF C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Franks Drenge. A Korup IF Logo Korup IF
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Gislev C Gislev IF Logo Gislev IF
Nr.Lyndelse/Søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9:00 - 18:00

Teamname LVL Logo Club
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum Boldklub 3 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U13 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9:00 - 18:00

Teamname LVL Logo Club
Nr. Lyndelse/Søby FC B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Korup 1 Korup IF Logo Korup IF
Korup 2 Korup IF Logo Korup IF
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Otterup U13 C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup Boldklub B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U17 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 16:00 - 23:00

Teamname LVL Logo Club
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 4 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dum Skunk Morud A
S.F.B`erne A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Bierne A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
CF NYF A
FC. Plastic A
Ukendt&Kendt A

U14 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 16:00 - 23:00

Teamname LVL Logo Club
Oks A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 4 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
FC Multiwood A
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Næsby2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
SB 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Morud 1 U15 Pige B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 U15 Pige B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Næsby Boldklub 4 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
SB 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Oks 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
næsby 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sport & Profil A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Kolding Q U15 A KoldingQ Logo KoldingQ

U15 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 16:00 - 23:00

Teamname LVL Logo Club
FC FIFA B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Traepillerfyn.dk B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Morud 1 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
RIF B Rif
Korupbanden B
Morud 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

Herrer Senior 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 18:00 - 23:00

Teamname LVL Logo Club
Skingrafix
Muremester Lars Broe
Holluf Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
galácticos A
Munkebo rengøring/Superbrugsen Skårup Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Danika grønt
Mionetta
Team Sportigan Give
NBV
Culture-Club.dk
Halvorsen ApS
Blue Water Shipping
Intersport Otterup
3 kampe og i bad
Babas Pizza Horsens
Internazionale
Korup 1 Korup IF Logo Korup IF
Korup 2 Korup IF Logo Korup IF

Dame Senior 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 16:00 - 23:00

Teamname LVL Logo Club
Brande B Brande IF Logo Brande IF
Korup IF C Korup IF Logo Korup IF
CMP Økonomistyring A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
bbb B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Jokerne B
shop sport.dk A Brande IF Logo Brande IF
FC Alkoholdet C
Byens Guldsmed A
A/S Revision Hatting B
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Intersport Viborg
Allested U & I Allested U & I Logo Allested U & I

U9 P (5 mands) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9:00 - 16:00

Teamname LVL Logo Club
Korup IF C Korup IF Logo Korup IF

U17 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 16:00 - 23:00

Teamname LVL Logo Club

U16 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 16:00 - 23:00

Teamname LVL Logo Club
Diablos A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Danika grønt
clinical.dk
Korup 8 B Korup IF Logo Korup IF
Otterup 1 Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup 2 Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Korup/Ubberud 10 A Korup IF Logo Korup IF
Næsby 16 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
8. - January 10 2016

Organisation
Korup IF
Place
Korup Kultur- & Idrætscenter
Address
Præstevej 12
Postalcode
5210
City
Odense NV
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview