Sparkron Ulvehøj Cup 2016

Vorup FB og Sparekassen Kronjylland Vorup,

byder endnu en gang velkommen til

Sparkron Ulvehøj Cup 2016.

Stævne afvikles 2.-3. januar, 8.-9.-10.januar (klik for program)

Store præmier i U12 A - U19 A-rækker - op til 2000 / 4000 kr til vinder af disse rækker..

Klik på indbydelse til højre (kommer snarest) for at se spilledage for de enkelte årgange.

Stævnet afvikles i Ulvehøjhallen + evt. lidt uden for Randers:

    • drenge fra U8 - U19 i A,B & C niveau (U16-19 kun A & B)
    • pigehold kan tilmeldes i en årgang yngre i drengerækken.
    • Seneste tilmelding og betaling er 6.december 2015,..
    • Forskellige aktiviteter med præmier - fx. Hastighedsskud, BULL's EYE etc.
    • Se http://www.ulvehojcup.dk for mere information

Stævnet afvikles over 2 weekender 2.- 3. januar og 8.-,  9. - 10. januar 2016.

Indledende kampe afvikles i Arena Randers + Ulvehøj Hallen

Finaler/slutspil i Ulvehøj Hallen

 

Velkommen til jer alle...

Team Ulvehøj

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 - drenge Mixed 4-500 20 0
U12 - drenge Mixed 4-500 28 1
U11 - drenge Mixed 350 33 1
U10 - drenge Mixed 350 27 0
U09 - drenge Mixed 350 46 4
U08 - drenge Mixed 350 27 0
U19 - drenge Mixed 4-750 3 0
U17 - drenge Mixed 4-750 6 0
U15 - drenge Mixed 4-750 11 1
U14 - drenge Mixed 4-500 17 0
U16 - drenge Mixed 4-750 12 0

Signetud teams

U13 - drenge 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
united A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Åbyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Bjerringbro Allstar B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Bjerringbro Superstars C Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Hadsund A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
The Sharks A
FC Shahata
RK03 C RK03
Krudtuglerne A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Hornslet 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet 2 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet 3 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet 4 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
VIK A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Aalborg A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Spentrup if 1 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup if 2 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup if 3 C Spentrup IF Logo Spentrup IF

U12 - drenge 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Åbydrengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
De seje fra Åbyhøj C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Herning Fremad 1 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 2 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
HOG A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Cafe Borgen A
Randers Freja blå B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja hvid B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Dronningborg Boldklub A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Eastside A Eastside
Dronningborg Boldklub C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U11 - drenge 27 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Helsted Fremad IF C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
VFF1 A Viborg FF Logo Viborg FF
VFF2 B Viborg FF Logo Viborg FF
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Richardos drenge A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Kammeraterne A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Spentrup IF 1 A Spentrup IF Logo Spentrup IF
Sport 24 Silkeborg A Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Grenaa IF C Grenaa IF Logo Grenaa IF
De Seje Hedenstedgutter C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Grenaa IF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Viborg Søndermarken C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
HB 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB 2 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB 3 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB 4 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Stensballe a A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Overlund GF C Overlund GF Logo Overlund GF
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Houlkær IF B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Mariager 1 A Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Mariager 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
SIF Assentoft 1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 3 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 4 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Randers KFUM C Randers KFUM Logo Randers KFUM

U10 - drenge 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Aabyhøj IF A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Aabyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
SIK1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
kfum u10 C Randers KFUM Logo Randers KFUM
Vennerne B Klejtrup boldklub
Klejtrup boldklub C Klejtrup boldklub
HSF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
HSF B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
HSF C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hedensted IF A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hornslet 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet 3 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC
Sif Assentoft a A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
IK Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
SIF'erne B B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF'erne C C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
De blå piger C HSF
Aabyhøjdespringerne B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

U09 - drenge 39 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariager I.K. C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Dansk Natursten A/S B
SIK Viborg 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg 3 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Overlund gf A Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund gf B Overlund GF Logo Overlund GF
NBK/AIF A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
NBK/AIF 2 B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
AIF/NBK C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
VFF1 A Viborg FF Logo Viborg FF
VFF2 B Viborg FF Logo Viborg FF
Mariager IK 2 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
HEI 99 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 88 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEi55 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 44 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
SIK Viborg 4 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Romalt 1 A Romalt IF Logo Romalt IF
Dronningborg Boldklub 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub 2 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hadsten 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten 3 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
IFA 1. A IF Alliancen Logo IF Alliancen
IFA 2 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
IFA 3 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
SIF Assentoft 1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 3 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 4 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Åby Skole B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Odder IGF 1 B Odder IGF Logo Odder IGF
TMIF B Todbjerg-Mejlby IF
Spentrup IF C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Hobro IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 3 C Hobro IK Logo Hobro IK

U08 - drenge 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB U8B B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB U8C C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
ØBG Buskelund A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hog A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Bjerregrav BB B Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Åbyhøjerne B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Åby-rødderne B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Vognmand Bjarne Madsen, Give A Give Fremad Logo Give Fremad
Dronningborg Boldklub 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
GUI 1 A Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
GUI 2 B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
HOG 1 U7 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 U7 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Dronningborg Boldklub 3 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Spentrup 1 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
U8 drenge 1 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
U8 drenge 2 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
U8 drenge 3 C IF Alliancen Logo IF Alliancen

U19 - drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
STS-biler A Randers FC Logo Randers FC

U17 - drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hatting/Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FC Lømmel A
Partner Biler A SUB 88 Logo SUB 88
Azonto FC A
Fighterne A

U15 - drenge 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sallingsund FC A
Viborg Drengene A Viborg FF Logo Viborg FF
SR Food / Salming A
Langå IK 1 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Langå IK 2 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Hundene FC A
VW Holstebro Tang Biler A FC Midtjylland Logo FC Midtjylland

U14 - drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Best of Horsens A
All Black A
VejleDrengene A
Real drenge B
Vejlby Vikings B
Randers freja3 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Legends A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Vivild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
R2 Active Kids Foundation A
Team ReeAct A
Langes stjerner A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Bobby Peru All Stars A Vejlby IK Logo Vejlby IK

U16 - drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Djursland A Åstrup / Hammelev Fodbold Logo Åstrup / Hammelev Fodbold
SIF Assentoft 1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Nørager Ferielejligheder A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Aalborg A
Hik A
MITECH A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Mor's Drenge
Randers Tømrerforretning A

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
2. - January 10 2016

Organisation
Vorup Frederiksberg Boldklub
Place
Ulvehøj Hallen
Address
Møllevangsvej 7, Haslund
Postalcode
8940
City
Randers SV
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview