Marienlyst Cup 2015

Boldklubben Marienlyst i Odense, indbyder igen i år til det traditionelle A-indefodboldstævne 18. - 20. december 2015.

 Stævnet er ideelt til at få pudset formen af inden Fyens Stiftstidende`s julestævne.

Der er præmier til nr. 1, 2, 3 i hver række.

Pris pr hold er 350 kr. som skal indbetales ved tilmelding, på konto:

Regnr. 6866 kontonr. 1034741.

Sidste tilmelding er den 30. november 2015 og kun hold under DBU kan deltage.

BEMÆRK at holdnavn ved tilmelding skal være navnet på den klub man repræsenterer.

Samtlige spillere på holdet skal være medlem af den klub de stiller op for og have spillet for klubben i efterårssæsonen 2015

Hvert hold må max have en kvartalsspiller på holdet, som skal anmeldes ved ankomst.  

BEMÆRK: Begrænsning i antal hold kan forekomme i alle rækkerne, hvorfor "først til mølle-princippet" vil blive anvendt for tilmeldte hold, der har betalt.

Øvrige hold vil blive skrevet på venteliste.

følg med på hjemmesiden www.marienlystcentret.dk , hvor  program vil blive lagt ind primo december.

Vi glæder os til at se jer

Med sportslig hilsen

Stævneudvalget i Boldklubben Marienlyst

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 drenge - årg 07 Mixed 7 350 Forventet spillet søndag 28 0
U10 drenge - årg 06 Mixed 7 350 Forventet spillet søndag 21 0
U11 drenge - årg 05 Mixed 7 350 Forventet spillet lørdag 23 0
U12 drenge - årg 04 Mixed 7 350 Forventet spillet lørdag 26 0
U13 drenge - årg 03 Mixed 7 350 Forventet spillet lørdag 21 0
U14 drenge - årg 02 Mixed 7 350 Forventet spillet lørdag 30 0
U15 drenge - årg 01 Mixed 7 350 Forventet spillet lørdag 31 0
U17 drenge årg 99-00 Mixed 7 350 Forventet spillet fredag 23 0
U11 piger årg 05 Mixed 7 350 Forventet spillet søndag 9 0
U13 piger årg 03 Mixed 7 350 Forventet spillet søndag 12 0
U15 piger årg 01 Mixed 7 350 Forventet spillet søndag 14 0
U18 Piger årg 98-99 Mixed 7 350 Forventet spillet fredag 6 0

Signetud teams

U9 drenge - årg 07 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
BM1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM Skotten A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Dalum if A Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Oks B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Rolfsted A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Oks 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Dalum 3 Dalum IF Logo Dalum IF
FIF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U10 drenge - årg 06 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Allesø A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Morud IF A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Bredballe A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Aarslev Boldklub B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
OB 1(FS) A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3(Hunderup) A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 (Friskolen) A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Odense KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense

U11 drenge - årg 05 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Morud IF A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Tpi 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
SFB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Årslev 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Middelfart B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
OB B1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB B 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U12 drenge - årg 04 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum BK A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Fjordager IF Fjordager IF Logo Fjordager IF
B 1913 u 12 A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Kerteminde Boldklub A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Sanderum BK 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
SFB 1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Højby A Højby S&G Logo Højby S&G
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalum A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BM 1 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Årslev A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
OB 3 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Bramdrupdam B Bgif
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
U12 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U13 drenge - årg 03 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BM Hvid A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM Lyseblå A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Tpi 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
HPTI 1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Nyborg 1 A Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Aarup A Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
Kerteminde A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
S.f.B. Orange A nam_pham91@hotmail.com
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U14 drenge - årg 02 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Oks 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Marienlyst 1 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
SFB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 3 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 4 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 5 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
næsby 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
SB 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 4 B Dalum IF Logo Dalum IF
Vindinge B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Kerteminde BK årgang 2002 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK årgang 2002 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
SB 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
TPI 4 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U15 drenge - årg 01 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Kerteminde 1. A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
St. Restrup IF A St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
svendborg fb A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Assens FC A Assens FC Logo Assens FC
Næsby D B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum A Dalum IF Logo Dalum IF
Tved Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U17 drenge årg 99-00 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet fredag

Teamname LVL Logo Club
FC Nordfyn A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Svendborg A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Dalum if A Dalum IF Logo Dalum IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 4 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
S.F.B 2 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Næsby Boldklub 1B A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB Liga A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B1913 A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Næsby 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U11 piger årg 05 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Marienlyst C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Aarup A Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
Dalum if B Dalum IF Logo Dalum IF
OKS Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U13 piger årg 03 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
Gelsted/Ejby/Brenderup B Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Marienlyst A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst B Marienlyst Logo Marienlyst
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Næsby b A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Kerteminde 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Strib IF A Strib IF Logo Strib IF
Årslev U13 A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Taulov Q 1 A Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF

U15 piger årg 01 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Marienlyst 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst 2 A Marienlyst Logo Marienlyst
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Esbjerg A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Tåsinge A Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
TEAM 10 3 B Team 10 Logo Team 10
OB blå A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB Sort A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
EFB 2 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 3 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
TEAM 10 5 C Team 10 Logo Team 10

U18 Piger årg 98-99 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet fredag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
18. - December 20 2015

Organisation
Boldklubben Marienlyst
Place
Marienlystcentret
Address
Windelsvej 138
Postalcode
5000
City
Odense
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Marienlyst Cup 2015 map

Tournament overview