Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben

Herlev Fodbold afvikler Cup fra fredag den 27. november til søndag den 29. november 2015 i Herlev Hallen
Stævner er for U6-U13 drenge og fredag er der dame senior stævne. 

Vi mangler et hold i U11 drenge eller er stævnet  fuldt booked.

 Pige rækkerne udgår desværre pga. manglende tilmeldinger.

Rækker
Fredag
Dame senior turnering.

Lørdag
U8 til U12 drenge. Alle kampe spilles i puljer med 4 hold.
Vinderne går videre til semifinale og Finale.

Søndag
U6-U7 drenge spiller på halv bane 4-mands på 1/2 bane. Puljer af 5 hold giver 4 kampe til alle.
U13 drenge alle kampe spilles i puljer med 4 hold. Vinderne går videre til semifinale og Finale.
 

Priser:
4-mands hold  U6 og U7 på 1/2 bane  (max. 6 deltagere) kr. 250,-
4 og 5-mands ungdomshold (max 7. deltagere) kr. 350,-
45+ hold fredag aften kr. 450,-

Medaljer til alle 3-mands spillere.
Præmier til nummer 1 og 2 i 4/5-mands rækkerne

Der spilles 5 minutter i 4-mands 1/2 bane og 7 minutter i 4/5-mands. Løbende ur med 1. min mellem kampene.
Ellers efter samme regler som ved DBU stævner.

Pengene indbetales på konto nr. 5044-0001286973, husk angivelse at holdnummer fra staevner.dk.

Generelt info om stævnet kan fås ved at ringe/skrive til Thomas Lollike, mobil +45 29705047, mail: staevne@hifodbold.dk eller på vores hjemmeside: www.herlevfodbold.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 4 250 Søndag formiddag 45 0
U8 Mixed 5 350 Lørdag formiddag 0 0
U12 Mixed 4 350 Lørdag eftermiddag 10 0
U13 Mixed 4 350 Søndag eftermiddag 8 0
P-U10 Mixed 4 350 Søndag middag 2 0
U9 Mixed 5 350 Lørdag formiddag 23 0
U10 Mixed 5 350 Lørdag eftermiddag 10 0
U11 Mixed 4 350 Lørdag eftermiddag 10 0
U7 Mixed 4 250 Søndag formiddag 49 1
U8 Mixed 5 350 Lørdag formiddag 14 2
P-U11 Mixed 4 350 Søndag eftermiddag 4 0
Dame turnering Mixed 4 450 Fredag aften 5 0

Signetud teams

U6 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Farum Boldklub 3 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KB D2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FA 2000 3 FA 2000 Logo FA 2000
LSF2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Herlev IF 1 Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev 2 Herlev IF Logo Herlev IF
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Farum Boldklub 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Boldklub 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Dragør1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Fremad Amager U/6 2 Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager U/6 1 Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KB Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Sort Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FA 2000 1 FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 2 FA 2000 Logo FA 2000
KB D1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
White Ops A
hi 3 Herlev IF Logo Herlev IF
hi 2 Herlev IF Logo Herlev IF
hi 1 Herlev IF Logo Herlev IF
Black Ops 4 A
FC Bobek
Hundested B Hundested Idrætsklub Logo Hundested Idrætsklub
Fk 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
GVA2 B GVÁ
Herlev N2 B Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev N1 B Herlev IF Logo Herlev IF
Hundested B Hundested Idrætsklub Logo Hundested Idrætsklub
GVA A GVA
Green Team B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

P-U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
U10 - 1 C Herlev IF Logo Herlev IF
U10 - 2 C Herlev IF Logo Herlev IF

U9 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B82 C B82 Virum Logo B82 Virum
KB Stjernerne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Løverne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk Friheden 1 A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
DEFAK
Skovshoved 1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skovshoved 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Østerbros Ørne 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB sort A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Husum A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Østerbros Ørne 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Baggers drenge A Herlev hi
Prebens drenge A Herlev hi
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hjorts drenge B
KB lions C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HG Herlufsholm B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
B1903 B B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
U11 HI hold 1 B Herlev IF Logo Herlev IF
KN HUI Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
De friske B
FC Bobek
HGI 2 B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
HGI 1 B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
U11 HI hold 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
B 1903 - Hæstens A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U7 35 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HG 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FC Vestamger B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
FC Holte 1 FC Holte Logo FC Holte
FC Holte 2 FC Holte Logo FC Holte
FC Holte 3 FC Holte Logo FC Holte
KB hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Himmelev-Veddelev A B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev C B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
farum blå C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSF U7 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dragør 3 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 2 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
BSF U7 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Husum 1 C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
KB BARCELONA A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FA2000 A FA 2000 Logo FA 2000
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Vallensbæk Hvid Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HI2 B Herlev IF Logo Herlev IF
KB-Ronaldo Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk Gul Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HI 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
Farum rød B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Greve B2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve B1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U8 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Team Navidoc
Hørsholm-Usserød C C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Hørsholm-Usserød B B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Hørsholm-Usserød A A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Sengeløse U8 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Hi Fodbold 1 A Hi Fodbold
Herfølge 1 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herfølge 2 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

P-U11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
U11 - 2 C Herlev IF Logo Herlev IF
U11 - 1 B Herlev IF Logo Herlev IF
AB Taarnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

Dame turnering 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - November 29 2015

Organisation
Herlev IF
Place
Herlev Hallen
Address
Tvedvangen 198
Postalcode
2730
City
Herlev
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview