Høje Kolstrup Stævne 2015

Høje Kolstrup Boldklub, Aabenraa afholder indendørs fodboldstævne for drenge og piger i rækker U6-U14.

Det foregår i vores hal Agoraen i weekenden 21-22. november 2015.
Der vil være personlig præmie til alle i rækkerne U6-U7-U8. Fra U9 til U14 vil der være præmie til nr. 1 og nr. 2.
Derudover vil der undervejs i rækkerne U9 til U14 være spurtpræmier for flotte mål, gode redninger og fine detaljer.
Der vil være en lille forfriskning til alle spillere og trænere. :-)

VI garantere alle minimum 3 kampe, og der spilles efter DBU Jyllands regler.

Kampprogram bliver sendt ud pr. mail en uge inden stævnet.
Holdgebyret betales på dagen enten kontant eller via mobilepay. Ønsker man at overføre beløbet til bankkonto inden stævnet, så kontakt undertegnede.

Vi har i år valgt at hæve holdgebyret i U13 drenge & piger samt U14 drenge & piger, da vi bestiller sort dommer til disse rækker.

Spilledagene er fastlagte, men spilletidspunkter er ind til nu vejledende, og vi forbeholder os ret til ændringer og evt. sammenlægning af rækker hvis nødvendigt.

Sidste år var vi så heldige at have besøg løradg af Andreas Oggesen fra SønderjyskE's superligatrup - vi arbejder på at få besøg af en spiller eller to igen i år. Mere info følger.

NB: Ved udeblivelse eller afbud mindre end 14 dage forinden, betales holdgebyret stadig.

 

VI GLÆDER OS TIL AT TAGE I MOD JER!

Stævneansvarlig: Line Bruhn Jørgensen - 61435338.

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 - mix Mixed 5 250 Lørdag morgen/formiddag 5 0
U7 - mix Mixed 5 250 Lørdag morgen/formiddag 6 0
U8 - mix Mixed 5 250 Lørdag morgen/formiddag 12 2
U9 piger Mixed 7 250 Lørdag middag 0 0
U9 drenge Mixed 7 250 Lørdag middag 13 0
U10 piger Mixed 7 250 Lørdag middag 1 0
U10 drenge Mixed 7 250 Lørdag eftermiddag 6 0
U11 piger Mixed 7 250 Søndag morgen/formiddag 2 0
U11 drenge Mixed 7 250 Søndag morgen/formiddag 1 0
U12 piger Mixed 7 250 Søndag middag 0 0
U12 drenge Mixed 7 250 Søndag eftermiddag 7 0
U13 piger Mixed 7 280 Søndag formiddag 5 0
U13 drenge Mixed 7 280 Søndag eftermiddag 2 0
U14 piger Mixed 7 280 Lørdag eftermiddag 5 0
U14 drenge Mixed 7 280 Søndag eftermiddag 11 0

Signetud teams

U6 - mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
HKB 1 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
HKB 2 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF

U7 - mix 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
HKB 1 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
HKB 2 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 2 Løjt IF Logo Løjt IF

U8 - mix 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
ØIF 1 Øsby if
Øif 2 Øsby if
AaBK 3 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
BUI 1 B Broager UI Logo Broager UI
BUI 2 B Broager UI Logo Broager UI
ØSVN 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
HKB 1 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
HKB 2 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Ulvene C Øsby IF
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF
HFK Blå Løver B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK Blå Tiger B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Stjernerne B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Ensted IF C
Løjt If B Løjt IF Logo Løjt IF
Planeterne B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub

U10 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
AaBK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U10 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
SUB SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Toftlund drengene B Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
BBI/Saxburg
HKB 2 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81

U11 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
AaBK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U11 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HKB 1 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
BUI - Broager C Broager UI Logo Broager UI
AaBK 1 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Løjt IF C Løjt IF Logo Løjt IF
HKB 2 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
Hammelev B Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening

U13 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Dybbøl IU 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl IU 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U13 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HKB 1 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
HKB 2 Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81

U14 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
TSIF 1 A Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 2 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Højer/Tønder A Tønder SF Logo Tønder SF

U14 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Løjt Pigerne C Løjt IF Logo Løjt IF
Felsted if C felsted if
AaBK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Team Vest B Skærbæk Ungdoms Boldklub
HKB Høje Kolstrup B81 Logo Høje Kolstrup B81
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Løjt IF 1 Løjt IF Logo Løjt IF
Løjjt IF 2 Løjt IF Logo Løjt IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
21. - November 22 2015

Organisation
No Club
Place
Agora
Address
Nyløkke 4
Postalcode
6200
City
Aabenraa
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview