TUSE CUP UNGDOM

Hermed indbyder Tuse IF Fodboldafdeling til indefodboldstævne for ungdomshold i TUSEHALLEN 11. til 13. december og 18. til 20. december 2015 Alle hold garanteret mindst 3 kampe. Aldersgrænser ifølge DBU 2015/2016. Der spilles til håndboldmål med bander. Der går to hold videre fra alle puljerne. I U6-U8 spilles på halv bane med 4 spillere på banen. Deltagergebyr 1) For rækker med pengepræmier 450 kr. 2) Øvrige rækker 300 kr. 3) 1/2 bane hold 200 kr. Spillested: Tusehallen, Tuse Byvej 8, Tuse, 4300 Holbæk Tilmelding og betaling af deltagergebyr SENEST 1. DECEMBER Kontonummer 4398-3562891153 Se mere om stævnet på vores officielle indbydelse www.tusefodbold.dk TUSE CUP UNGDOM
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U19 DRENGE Mixed 6 450,- Lørdag den 12. december 8 0
U17 DRENGE Mixed 6 450,- Lørdag den 12. december 19 0
U16 DRENGE Mixed 6 450,- Fredag den 11. december 15 0
U15 DRENGE Mixed 6 450,- Fredag 18. december 24 0
U14 DRENGE Mixed 6 450,- Søndag den 13. december 18 0
U13 DRENGE Mixed 6 450,- Lørdag den 19. december 22 0
U12 DRENGE Mixed 6 450,- Søndag den 20. december 24 0
U11 DRENGE Mixed 7 300,- Søndag den 20. december 12 0
U10 DRENGE Mixed 7 300,- Lørdag den 19. december 13 0
U9 DRENGE Mixed 7 300,- Søndag den 20. december 12 0
U8 DRENGE 1/2 Bane Mixed 7 200,- Lørdag den 19. december 6 0
U7 DRENGE 1/2 Bane Mixed 6 200,- Lørdag den 19. december 7 0
U8 PIGER 1/2 Bane Mixed 7 200,- Lørdag den 19. december 3 0
U17 PIGER Mixed 6 450,- Søndag den 13. december 15 0
U15 PIGER Mixed 6 450,- Søndag den 13. december 0 0
U14 PIGER Mixed 6 300,- Søndag den 20. december 1 0
U13 PIGER Mixed 6 300,- Lørdag den 12. december 17 0
U12 PIGER Mixed 6 300,- Lørdag den 12. december 0 0
U10 PIGER Mixed 7 300,- Søndag den 20. december 1 0
U6 DRENGE 1/2 Bane Mixed 7 200,- Lørdag den 19. december 0 0

Signetud teams

U19 DRENGE 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 12. december

Teamname LVL Logo Club
Das Auto
Samsunspor uden g A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
FC Hårlev
TNBU19 B Tuse Næs Boldklub Logo Tuse Næs Boldklub
Fc Reunion A

U17 DRENGE 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 12. december

Teamname LVL Logo Club
FCR A
Zlatans drenge
My little ponyz A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Teenage mutant ninja turtles B Taastrup FC Logo Taastrup FC
alkoholdet A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Team Roskilde Cykelcenter A
2.Holdet ;) B
Klintsøgaard Idrætsefterskole 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Klintsøgaard Idrætsefterskole 2 Tuse IF Logo Tuse IF
HG REUNION B
#Holdet A
Skive Fc A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland

U16 DRENGE 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 11. december

Teamname LVL Logo Club
FCR A
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
C.J. Ejendomme B Ørslev IF Logo Ørslev IF
Vipbois A Vipperød BK Logo Vipperød BK
Benjamins drenge A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
J & P Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HTL BYG ApS B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Møns Entreprenørfirma
#Holdet A
Jernløse B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub

U15 DRENGE 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 18. december

Teamname LVL Logo Club
Lodbyg FC
Møns EntreprenørForretning A
Nielsen/munkholm B Vipperød BK Logo Vipperød BK
Farmor & Farfar A
Entreprenør Jens Pedesen B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Gutterne A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Osted Antik B FC Lejre Logo FC Lejre
Team Taastrup A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Vipperød BK B Vipperød BK Logo Vipperød BK
SBI Vikings
Håndbolddrengene A
Ølstykke Legenderne A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Stole-Banden B
Hedehusene Allstars B
West ham A Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
sportigan brønshøj A
RO's Rollinger A FC Roskilde Logo FC Roskilde
Mortens Drenge A Raklev GI Logo Raklev GI
Mortens drenge Raklev GI Logo Raklev GI

U14 DRENGE 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december

Teamname LVL Logo Club
Milan2500 A
RB1906 hold2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Black Penguins A
KFUM 03 Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Roskilde DK B
Dark Horses A
Bamse FC B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
AIK 65 Strøby A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Team Five A
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
FC Sandria A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U13 DRENGE 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 19. december

Teamname LVL Logo Club
KFUM Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FHF - Grøn A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF - Hvid B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
McDonalds Roskilde A
Team Iskold A FC Roskilde Logo FC Roskilde
Fårevjele B Fårevjele BK
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
julles tromler A Næstved IF Logo Næstved IF
Lodbyg A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
D&M Design A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
6.a A
JFC A Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Herlev IF 1 B Herlev IF Logo Herlev IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 3 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 4 Tuse IF Logo Tuse IF
Green Team Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
FC Claudio Ringsted IF Logo Ringsted IF

U12 DRENGE 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 20. december

Teamname LVL Logo Club
De sorte djævle A Næstved IF Logo Næstved IF
White Ops
Team Milestone B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
JH Polering A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Team Framework/Foss Blik A Næstved IF Logo Næstved IF
Svogerslev Rød A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev Hvid B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Jernløse Jerløse BK
Black team B
Barca B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
DLT B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
AIF 2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
Gislinge BK A Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Black Ops 4 A
Hundige BK 1 B Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Hundige BK 2 B Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Team MMMAD A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
HB05 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U11 DRENGE 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 20. december

Teamname LVL Logo Club
FHF 1 A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
B 1903 - Hæstens A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Holbæk A
KFUM stribede KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM HVID KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Team Uniqa A
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Hjorts Drenge B

U10 DRENGE 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 19. december

Teamname LVL Logo Club
HIK 06-2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Team Rangers A
Holbæk B&I 2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 3 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 4 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Holbæk B&I 1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved drenge Næstved IF Logo Næstved IF
Boyz FC A

U9 DRENGE 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 20. december

Teamname LVL Logo Club
Holbæk B&I 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 3 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Nissebanden 1 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Nissebanden 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Benløse 1 Benløse IF Logo Benløse IF
Benløse 2 Benløse IF Logo Benløse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF

U8 DRENGE 1/2 Bane 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 19. december

Teamname LVL Logo Club
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
De Blå A Raklev GI Logo Raklev GI
Tølløse C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF

U7 DRENGE 1/2 Bane 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 19. december

Teamname LVL Logo Club
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Kfum roskilde B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Tune drengene Tune IF Logo Tune IF
Fårevejle Bk B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
FC Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF

U8 PIGER 1/2 Bane 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 19. december

Teamname LVL Logo Club
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Fårevejle BK U8 Piger C Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
KHI C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening

U17 PIGER 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december

Teamname LVL Logo Club
De stribede bolsjer A Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Idrætsefterskolen klintsøgaard A
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Det røde parkhus A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Holbæk-Tuse A Tuse IF Logo Tuse IF
Holbæk-Tuse B Tuse IF Logo Tuse IF
Lady Crime A

U15 PIGER 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 13. december

Teamname LVL Logo Club

U14 PIGER 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 20. december

Teamname LVL Logo Club
Tuse Fodbold Tuse IF Logo Tuse IF

U13 PIGER 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 12. december

Teamname LVL Logo Club
Fårevejle C Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
Svogerslev BK A Svogerslev
Brøndby 3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
B73 A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Jyderup BK B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
The Moltereees
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Smølfinerne C Bjergby IF Logo Bjergby IF
Portugal B Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Haslev 1 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U12 PIGER 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 12. december

Teamname LVL Logo Club

U10 PIGER 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 20. december

Teamname LVL Logo Club

U6 DRENGE 1/2 Bane 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 19. december

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
11. - December 20 2015

Organisation
Tuse IF
Place
TUSE HALLEN
Address
Tuse Byvej 8
Postalcode
4300
City
Holbæk
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview