DALBY-STÆVNET 2015

Dalby-Stævnet er kendt som det gode bredde-stævne med de fine præmier i starten af sæsonen.
 

Vi vil i år prøve at lave både A-B-C rækker i nogle rækker så der bliver noget for alle niveauer . Vi opfordrer jeg til at tilmelde i de rigtige rækker så alle for nogle sjove kampe vi har meget fokus på B-C rækker da der også skal være en mulighed for de hold at prøve lidt succes

Ved manglende tilmeldinger udgår rækker eller vi sammenlægger dem for at alle kan få lov at spille.

Betaling er kontant ved ankomst.

Bemærk at det er Dalby på Fyn!

Stævnetlf .28606756
 

Vi ses til et godt stævne

DALBY IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 15 DRENGE A Mixed 4 250 0 0
U 14 DRENGE A Mixed 4 250 0 0
U 13 DRENGE A Mixed 4 250 0 0
U 5 Mix Mixed 3 200 2 0
U 10 DRENGE B Mixed 4 250 6 0
U 11 DRENGE C Mixed 4 250 6 1
U 14 DRENGE B Mixed 4 250 8 0
U 15 DRENGE C Mixed 4 250 0 0
U 6 Mix Mixed 3 200 2 0
U 7 Mix Mixed 3 200 4 0
U 8 DRENGE Mixed 5 250 7 0
U 9 DRENGE Mixed 5 250 18 1
U 10 DRENGE C Mixed 4 250 9 0
U11 DRENGE A Mixed 4 250 0 0
U 11 DRENG B Mixed 4 250 2 0
U 12 DRENGE A Mixed 4 250 0 0
U 13 DRENGE B Mixed 4 250 3 0
U 15 DRENGE B Mixed 4 250 7 0
U 8 PIGE Mixed 5 250 3 0
U 10 PIGE B Mixed 4 250 1 0
U 11 PIGE B Mixed 4 250 4 0
U 12 PIGE B Mixed 4 250 3 0
U 13 PIGE B Mixed 4 250 7 0
U 14 PIGE B Mixed 4 250 0 0
U 15 PIGE B Mixed 4 250 6 0
U 12 DRENGE B Mixed 4 250 5 0
U 9 PIGE Mixed 5 250 1 0
U 12 DRENGE C Mixed 4 250 5 0
U 13 DRENGE C Mixed 4 250 3 0
U 14 DRENGE C Mixed 4 250 3 0
U 10 PIGE C Mixed 4 250 0 0
U 12 PIGE C Mixed 4 250 1 0
U 11 PIGE C Mixed 4 250 0 0
U 13 PIGE C Mixed 4 250 2 0
U 14 PIGE C Mixed 4 250 1 0
U 15 PIGE C Mixed 4 250 2 0

Signetud teams

U 15 DRENGE A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 14 DRENGE A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 13 DRENGE A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 5 Mix 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo1 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalby C Dalby IF Logo Dalby IF

U 10 DRENGE B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum Hardhitters B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum All Stars B Dalum IF Logo Dalum IF
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
BBB U10B B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 11 DRENGE C 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
SSV Højfyn C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
B 1913 U 11 C Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF

U 14 DRENGE B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Kul gruppen A
Dream Team B
Tårup IF 2 B Tårup IF Logo Tårup IF
Tårup IF 1 B Tårup IF Logo Tårup IF
Kerteminde BK årgang 2002 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Marienlyst Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U 15 DRENGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 6 Mix 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalby C Dalby IF Logo Dalby IF

U 7 Mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Munkebo U7 2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo U7 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalby Dalby IF Logo Dalby IF

U 8 DRENGE 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Brylle BK C Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
Dalby Dalby IF Logo Dalby IF
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 9 DRENGE 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Højby S&G B Højby S&G Logo Højby S&G
Oks 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
FIF 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
FIF 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
BK Stjernen A B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF
LIF U9 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Sanderum Boldklub 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Kerteminde B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Oks B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BK Stjernen B B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968

U 10 DRENGE C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum Legenderne C Dalum IF Logo Dalum IF
OKS1 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
KR70 C Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF
BBB U10C C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalby C Dalby IF Logo Dalby IF
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Morud IF C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U11 DRENGE A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 DRENG B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
prima drengene B prima

U 12 DRENGE A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 13 DRENGE B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
skovby gf C Skovby GF Logo Skovby GF

U 15 DRENGE B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KR70 Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
Kerteminde BK Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Gunners NGIF
Kerteminde 3 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 8 PIGE 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U 10 PIGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 PIGE B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
søhus stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OB Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Langeskov B Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 12 PIGE B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Årslev BK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
OB Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Marienlyst B Marienlyst Logo Marienlyst

U 13 PIGE B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Skårup IF B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Ejby/Gelsted/Brenderup B Ejby IK Logo Ejby IK
Marienlyst B Marienlyst Logo Marienlyst

U 14 PIGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 15 PIGE B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
søhus-stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Otterup Tøzer B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup Piger B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
NÆSBY BK B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U 12 DRENGE B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
SSV Højfyn B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
KB 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
B 1913 u 12 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
B 1913 u 12 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913

U 9 PIGE 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 DRENGE C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSV Højfyn 1 C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
SSV Højfyn 2 C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
KB 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 3 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF

U 13 DRENGE C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
B 1913 u 13 A C Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913

U 14 DRENGE C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fjordager C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Sanderum C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Kerteminde BK årgang 2002 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 10 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 PIGE C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Årslev BK C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U 11 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 13 PIGE C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U 14 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 15 PIGE C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSV HØJFYN 2 C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
SSV HØJFYN 1 C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - November 29 2015

Organisation
Dalby IF
Place
Hindsholmhallen
Address
Dalby Bygade 5
Postalcode
5380
City
Dalby
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview