DALBY-STÆVNET 2015

Dalby-Stævnet er kendt som det gode bredde-stævne med de fine præmier i starten af sæsonen.
 

Vi vil i år prøve at lave både A-B-C rækker i nogle rækker så der bliver noget for alle niveauer . Vi opfordrer jeg til at tilmelde i de rigtige rækker så alle for nogle sjove kampe vi har meget fokus på B-C rækker da der også skal være en mulighed for de hold at prøve lidt succes

Ved manglende tilmeldinger udgår rækker eller vi sammenlægger dem for at alle kan få lov at spille.

Betaling er kontant ved ankomst.

Bemærk at det er Dalby på Fyn!

Stævnetlf .28606756
 

Vi ses til et godt stævne

DALBY IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 15 DRENGE A Mixed 4 250 0 0
U 14 DRENGE A Mixed 4 250 0 0
U 13 DRENGE A Mixed 4 250 0 0
U 5 Mix Mixed 3 200 2 0
U 10 DRENGE B Mixed 4 250 6 0
U 11 DRENGE C Mixed 4 250 6 1
U 14 DRENGE B Mixed 4 250 8 0
U 15 DRENGE C Mixed 4 250 0 0
U 6 Mix Mixed 3 200 2 0
U 7 Mix Mixed 3 200 4 0
U 8 DRENGE Mixed 5 250 7 0
U 9 DRENGE Mixed 5 250 18 1
U 10 DRENGE C Mixed 4 250 9 0
U11 DRENGE A Mixed 4 250 0 0
U 11 DRENG B Mixed 4 250 2 0
U 12 DRENGE A Mixed 4 250 0 0
U 13 DRENGE B Mixed 4 250 3 0
U 15 DRENGE B Mixed 4 250 7 0
U 8 PIGE Mixed 5 250 3 0
U 10 PIGE B Mixed 4 250 1 0
U 11 PIGE B Mixed 4 250 4 0
U 12 PIGE B Mixed 4 250 3 0
U 13 PIGE B Mixed 4 250 7 0
U 14 PIGE B Mixed 4 250 0 0
U 15 PIGE B Mixed 4 250 6 0
U 12 DRENGE B Mixed 4 250 5 0
U 9 PIGE Mixed 5 250 1 0
U 12 DRENGE C Mixed 4 250 5 0
U 13 DRENGE C Mixed 4 250 3 0
U 14 DRENGE C Mixed 4 250 3 0
U 10 PIGE C Mixed 4 250 0 0
U 12 PIGE C Mixed 4 250 1 0
U 11 PIGE C Mixed 4 250 0 0
U 13 PIGE C Mixed 4 250 2 0
U 14 PIGE C Mixed 4 250 1 0
U 15 PIGE C Mixed 4 250 2 0

Signetud teams

U 15 DRENGE A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 14 DRENGE A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 13 DRENGE A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 5 Mix 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo1 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalby C Dalby IF Logo Dalby IF

U 10 DRENGE B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Dalum All Stars B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum Hardhitters B Dalum IF Logo Dalum IF
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
BBB U10B B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U 11 DRENGE C 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B 1913 U 11 C Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
KB 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
SSV Højfyn C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn

U 14 DRENGE B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dream Team B
Marienlyst Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Kul gruppen A
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Marienlyst 2 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Tårup IF 1 B Tårup IF Logo Tårup IF
Tårup IF 2 B Tårup IF Logo Tårup IF
Kerteminde BK årgang 2002 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 15 DRENGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 6 Mix 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalby C Dalby IF Logo Dalby IF

U 7 Mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Munkebo U7 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo U7 2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalby Dalby IF Logo Dalby IF

U 8 DRENGE 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Brylle BK C Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalby Dalby IF Logo Dalby IF

U 9 DRENGE 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Oks B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
LIF U9 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
BK Stjernen A B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Sanderum Boldklub 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
BK Stjernen B B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Oks 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Kerteminde B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Højby S&G B Højby S&G Logo Højby S&G
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF
FIF 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
FIF 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF

U 10 DRENGE C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Morud IF C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OKS1 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Dalum Legenderne C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalby C Dalby IF Logo Dalby IF
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF
KR70 C Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
BBB U10C C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U11 DRENGE A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 DRENG B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
prima drengene B prima
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U 12 DRENGE A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 13 DRENGE B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
skovby gf C Skovby GF Logo Skovby GF
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U 15 DRENGE B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gunners NGIF
Kerteminde BK Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Kerteminde 2 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 3 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KR70 Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70

U 8 PIGE 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U 10 PIGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 PIGE B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langeskov B Langeskov IF Logo Langeskov IF
søhus stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
OB Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 12 PIGE B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst B Marienlyst Logo Marienlyst
OB Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Årslev BK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U 13 PIGE B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst B Marienlyst Logo Marienlyst
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Ejby/Gelsted/Brenderup B Ejby IK Logo Ejby IK
Skårup IF B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 14 PIGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 15 PIGE B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NÆSBY BK B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Otterup Piger B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup Tøzer B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
søhus-stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U 12 DRENGE B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B 1913 u 12 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
B 1913 u 12 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
KB 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
SSV Højfyn B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn

U 9 PIGE 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 DRENGE C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
KB 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 3 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
SSV Højfyn 1 C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
SSV Højfyn 2 C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn

U 13 DRENGE C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B 1913 u 13 A C Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Kerteminde C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 14 DRENGE C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Fjordager C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Kerteminde BK årgang 2002 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 10 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 PIGE C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Årslev BK C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U 11 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 13 PIGE C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U 14 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 15 PIGE C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSV HØJFYN 1 C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
SSV HØJFYN 2 C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - November 29 2015

Organisation
Dalby IF
Place
Hindsholmhallen
Address
Dalby Bygade 5
Postalcode
5380
City
Dalby
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview