Langå Sparekasse Cup - Ungdom

Houlbjerg-Laurbjerg IF indbyder til Langå Sparekasse Cup

 

Stævnet afvikles for 17. gang i træk den 13. 14. og 21. november 2015 for børne-  samt ungdomshold.

 

Sted: Laurbjerg Hallen, Skolevej 8b, Laurbjerg, 8870 Langå.    

 

13. november fra ca. 17.30

U14 drenge

U15 drenge

Store mål

Store mål

 

14. november

U7 drenge

U12 drenge

U10 drenge

Lille bane

Store mål

Håndboldmål

21. november

U15 piger

U17 piger og drenge

U19 piger og drenge

Store mål

Store mål

Store mål

                                                                                                                             

Vi tilstræber, at alle hold får mindst 3 kampe. Vi forbeholder os retten til at slå rækkerne sammen ved for få tilmeldinger. Der vil ikke være niveauopdeling i rækkerne, men angiv evt. alligevel holdets niveau ved tilmelding, så vi kan lave så mange retfærdige kampe som muligt.

 

Præmier: Der er medaljer til alle deltagende hold i U7 til U10.
I rækken U12 er der medaljer eller præmier til nr. 1-2-3. I rækkerne U14 til U19 er der pengepræmie til nr. 1 og 2.

Der er desuden spurtpræmier i alle kampene.

OBS! Der er max. 7 medaljer pr. hold.

 

Der vil være frugt til alle hold.

 

Sidste frist for tilmelding er lørdag den 7. november for stævnet den 13-14. november og lørdag den 14. november for stævnet den 21. november.

 

Deltagergebyret skal betales ved tilmeldingen på reg. nr. 9283 Konto nr 0000244104. Husk at angive holdnavn og række ved betaling.

 

Program med spilleregler udsendes den 8. november til stævnet den 13.-14. november og den 15. november for stævnet den 21. november.

 

For yderligere information kontakt venligst :

Mogens Andersen - tlf. 40174594   langaa_sparekasse_cup@hotmail.com

Michael Langberg - tlf. 29478026    laurbjerghallen@sport.dk

 

                 Med sportslig hilsen  Houlbjerg-Laurbjerg IF        

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
V Mixed 2 0
U7 drenge Mixed 3 225 Formiddag 10 0
V Mixed 0 0 0
V Mixed 0 225 2 0
V Mixed 0 350 1 0
V Mixed 0 0 0
V Mixed 0 0 0
U10 drenge Mixed 4 350 6 1
V Mixed 4 350 3 0
V Mixed 4 350 2 0
V Mixed 0 4 0
U12 drenge Mixed 4 350 7 1
V Mixed 0 0
V Mixed 0 0
V Mixed 0 0
U14 drenge Mixed 4 400 5 0
V Mixed 4 400 2 0
U15 drenge Mixed 4 400 7 0
V Mixed 4 400 2 0
U17 drenge Mixed 4 400 14 0
v Mixed 4 400 0 0
U19 drenge Mixed 4 400 4 0
V Mixed 0 0
V Mixed 400 0 0

Signetud teams

V 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Langå 1 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Langå 2 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Bjerregrav Boldklub Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
HLIF2 Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
HLIF1 Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
STIF B Sorring-Toustrup Idrætsforenin
Rødderne Låsby Boldklub
Rødderne 1 Låsby Boldklub
Langå 3 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
If alliancen 1 A IF Alliancen Logo IF Alliancen

V 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

V 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

V 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

V 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

V 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LIK Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
HLIF2 Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Randers Freja Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
HLIF1 Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

V 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

V 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

V 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LIK2 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Lyseng U12 A2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
LIK 1 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Randers Freja 1 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

V 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

V 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

V 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HLIF2 Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
HLIF1 Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Vejlby Vikings B
ZenZyg C PFU 05

V 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nibe B2 Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nibe B1 Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub

U15 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hammel 2 Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Hammel 1 Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
LIK 1 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
LIK2 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Team hængeløg B
HLIF Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Aabyhøj Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

V 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup IF B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
MG&BK A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U17 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HLIF1 Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Nillers drenge A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
FC Stativ stakit kasket B
Rønde Efterskole - De Orange Skinker B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
HLIF2 Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Nordmors IF B IF Nordmors Logo IF Nordmors
SIF 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
LIK2 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
LIK1 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

v 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U19 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Riot FC B
Riot FC B
Juve

V 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

V 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
15. - November 21 2015

Organisation
Houlbjerg-Laurbjerg IF
Place
Laurbjerghallen
Address
Skolevej 8 b,
Postalcode
8870
City
Langå
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Langå Sparekasse Cup - Ungdom map

Tournament overview