Djurslands Bank og Dagli brugs cup 2016

DJURSLANDS BANK OG DAGLI` BRUGS CUP 2016 I ALLINGÅBROHALLEN Allingåbro if og Djurslands Bank og Dagli`Brugsen i Allingåbro indbyder igen i år til indefodboldstævne d. 4-6-2016 og d.11-13-2016 ( se under rækker for hvilken dato de forskellige årgange spiller). Stævnet er som sidste år for 4.gang blevet afviklet som et afslutningsstævne for indefodboldsæsonen, og havde deltagelse af over 200 hold, og spilles igen sidst på sæsonen. I u5-6-7 3mands bliver spillet på tværs af banen, og først nævnte hold leder kampen. I alle 5 mands og 4mands rækker, vil der være a-b-c slutspil ved mere ind 9 tilmeldte hold. Alle kampe ledes af personer fra Allingåbro if, og der spilles både efter Dgi og DBU,D.V.S at man kan have klassedispensation, eller være født i sidste kvatal. Fra u12 spilles der med en over stregen. Der vil være Masser AF Spurtpræmier,og Fra U5-U11 Præmier til alle og Fra U12-U15 Præmier til nr 1-2-3 i alle slutspil og Fra u12-U15 Personlig præmie til A slutspillets bedste spiller
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
u5 3mands Mixed 5 200 lørdag 12-03-2016formidag 5 0
u5 3mands Mixed 5 200 lørdag 12-03-2016formidda 1 0
u6 3 mands Mixed 5 200 lørdag12-03-2016formiddag 8 0
u6 3 mands Mixed 5 200 lørdag12-03-2016formiddag 5 0
u7 3mands Mixed 5 200 lørdag12-03-2016formiddag 4 0
u7 3mands Mixed 5 200 lørdag12-03-2016formiddag 4 0
u7 5mands Mixed 7 300 lørdag12-3-2016eftermidda 2 0
u7 5mands Mixed 7 300 lørdag12-3-2016eftermidda 1 0
u8 5mands Mixed 7 300 lørdag12-3-2016eftermidda 12 0
u8 5mands Mixed 7 300 lørdag12-3-2016eftermidda 3 0
u9 4mands Mixed 7 300 søndag13-03-2016 20 0
u9 4mands Mixed 7 300 søndag13-03-2016 12 0
u10 4mands Mixed 7 300 søndag13-03-2016 19 0
u10 4mands Mixed 7 300 søndag13-03-2016 14 0
u11 4mands Mixed 7 350 søndag06-03-2016 4 0
u11 4mands Mixed 7 350 søndag06-03-2016 14 0
u12 4mands Mixed 7 350 lørdag05-03-2016 5 0
u12 4mands Mixed 7 350 lørdag05-03-2016 4 0
u13 4mands Mixed 7 350 lørdag05-03-2016 5 0
u13 4mands Mixed 7 350 lørdag05-03-2016 3 0
u15 4mands Mixed 7 350 fredag 04-03-2016 3 0
u15 4mands Mixed 7 350 fredag04-03-2016 5 0
u14 4mands Mixed 7 350 fredag 11-03-2016 2 0
u14 4mands Mixed 7 350 fredag 11-03-2016 2 0
U12 4mands Mixed 7 350 lørdag05-03-2016 2 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

u5 3mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 12-03-2016formidag

Teamname LVL Logo Club
Harlev Superstars C Harlev IK Logo Harlev IK
Hornslet IF 1 A Hornslet IF Logo Hornslet IF

u5 3mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 12-03-2016formidda

Teamname LVL Logo Club

u6 3 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag12-03-2016formiddag

Teamname LVL Logo Club
Trif 1 Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Trif 2 Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
VIK'erne B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Hadsten SK Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
DB 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

u6 3 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag12-03-2016formiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Allingåbro if A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng

u7 3mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag12-03-2016formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF C Hornslet IF Logo Hornslet IF

u7 3mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag12-03-2016formiddag

Teamname LVL Logo Club
Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
DB1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB1 B

u7 5mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag12-3-2016eftermidda

Teamname LVL Logo Club
Galten FS Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Allingåbro if C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

u7 5mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag12-3-2016eftermidda

Teamname LVL Logo Club

u8 5mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag12-3-2016eftermidda

Teamname LVL Logo Club
KB U8B B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
DB2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB3 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
B C Grenaa IF Logo Grenaa IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Allingåbro if C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
IFA u7 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Herning Fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad

u8 5mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag12-3-2016eftermidda

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
DB1 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Grenaa if B Grenaa IF Logo Grenaa IF

u9 4mands 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag13-03-2016

Teamname LVL Logo Club
KHIF C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
AIF/NBK A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 3 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
VRI C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Bjerregrav B 1 C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Bjerregarv B 2 C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
KPI C Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
rougsø ff B Rougsø FF Logo Rougsø FF
rougsø ff B Rougsø FF Logo Rougsø FF
VIK2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Østdjurs B Østdjurs 91 Logo Østdjurs 91

u9 4mands 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag13-03-2016

Teamname LVL Logo Club
Korsholmsdrenge B Korsholm IF
KHIF 2 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
hei 1,2 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VIK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
AIF/NBK B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
AIF/NBK B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Hornslet IF 1 A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Team Plus El A
Romalt IF B Romalt IF Logo Romalt IF
NUGF 1 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

u10 4mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag13-03-2016

Teamname LVL Logo Club
VRI2 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Solbjerg IF 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
HEI3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hovedgård IF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
SIF Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Kolt Thunderstorm C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Minions C IF Trojka Logo IF Trojka
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
KB A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
kb C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Mørke IF C Mørke IF Logo Mørke IF
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

u10 4mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag13-03-2016

Teamname LVL Logo Club
VRI1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Allingåbro B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Freja 1 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Freja 3 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Freja 4 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
HEI1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Sif A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Luksus Pleje
rougsø ff C Rougsø FF Logo Rougsø FF
DB A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

u11 4mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag06-03-2016

Teamname LVL Logo Club
Allingåbro if B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
VIK/Skovbakken 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

u11 4mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag06-03-2016

Teamname LVL Logo Club
AC Norddjurs B AC Norddjur
Østbirk IF C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
VIK/Skovbakken 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
VIK/Skovbakken 3 C Vejlby IK Logo Vejlby IK
HOG 1 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Harlev Superstars C Harlev IK Logo Harlev IK
Nørager b B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
nørager b B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
SIF Assentoft 1 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

u12 4mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag05-03-2016

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
allingåbro if C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
PFU05 B PFU05 Logo PFU05
PFU05 A PFU05 Logo PFU05
De seje fra Åbyhøj C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

u12 4mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag05-03-2016

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Åbydrengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

u13 4mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag05-03-2016

Teamname LVL Logo Club
Allingåbro if B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Vivild IF C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
SSF 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

u13 4mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag05-03-2016

Teamname LVL Logo Club
allingåbro if A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
PFU05 B PFU05 Logo PFU05

u15 4mands 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag 04-03-2016

Teamname LVL Logo Club
Hans Svans B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
AIF B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
AIF B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

u15 4mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag04-03-2016

Teamname LVL Logo Club
Team Nykredit B
EMNE R B
The Lords B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Knejterne A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
nørager b B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

u14 4mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag 11-03-2016

Teamname LVL Logo Club
Vejlby Vikings B
Vejlby Vikings B

u14 4mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag 11-03-2016

Teamname LVL Logo Club
Vivild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
united B allingåbro/nørgaer

U12 4mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag05-03-2016

Teamname LVL Logo Club
HOG A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
4. - March 13 2016

Organisation
Allingåbro IF
Place
Allingåbro Hallen
Address
halvej 4
Postalcode
8961
City
Allingåbro
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview